Mistrzostwa Europy 2016: Alexys Brunel złotym juniorem

Alexys Brunel wywalczył we francuskim Plumelec tytuł mistrza Europy juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Francuz na pagórkowatej trasie w Bretanii pokonał o 11 sekund Szwajcara Marca Hirschiego i Norwega Ivera Knottena.

Na trasie wyznaczono trzy niewielkie podjazdy, droga prowadziła spod zamku w miejscowości Josselin do Plumelec. Rywalizacja kończyła się wspinaczką na Cote de Cadoudal (1,8 km, 6%).

Reprezentanci Polski – Filip Maciejuk i Mateusz Kostański – wypadli słabo. Kostański do zwycięzcy stracił 2:22 i sklasyfikowany został na 26. miejscu, natomiast Maciejuk zanotował stratę 3:23 i ukończył zmagania na 37. pozycji.

Wyniki Szosowych Mistrzostw Europy 2016 – wyścigu jazdy indywidualnej na czas juniorów (CC), Josselin – Plumelec (25,4 km):

1. Alexys Brunel (Francja)                     35:58
2. Marc Hirschi (Szwajcaria)                   00:11
3. Iver Knotten (Norwegia)
4. Stefan Bissegger (Szwajcaria)               00:26
5. Andreas Leknessund (Norwegia)               00:33
6. Jarno Mobach (Holandia)                     00:39
7. Barnabas Peak (Węgry)
8. Jakub Otruba (Czechy)                       00:41
9. Felix Gross (Niemcy)                        00:44
10. Nik Cemazar (Słowenia)                     00:46
11. Ethan Hayter (Wielka Brytania)             01:00
12. Inigo Elosegui Momene (Hiszpania)          01:20
13. Juri Hollmann (Niemcy)                     01:27
14. Michel Ries (Luksemburg)                   01:36
15. Marco Friedrich (Austria)                  01:51
16. Ruben Apers (Belgia)                       01:53
17. Jasper Philipsen (Belgia)                  01:55
18. Joao Almeida (Portugalia)                  01:57
19. Nils Eekhoff (Holandia)                    01:59
20. Richard Holec (Czechy)                     02:03
21. Daniil Nikulin (Ukraina)                   02:05
22. Clément Davy (Francja)                     02:06
23. Mikel Irurzun Xabier (Hiszpania)           02:07
24. Onur Turgut (Turcja)                       02:21
25. Daniel Viegas (Portugalia)                 02:22
26. Mateusz Kostański (Polska)                 
27. Stefano Oldani (Włochy)                    02:23
28. Jaka Primozic (Słowenia)                   02:35
29. Veljko Stojnic (Serbia)                    02:37
30. Matus Stoeck (Słowacja)                    02:45
31. Arvydas Bierneis (Litwa)                   02:46
32. Xeno Young (Irlandia)                      02:50
33. Kristers Ansos (Łotwa)                     03:03
34. Petar Stoyanov (Bułgaria)                  03:15
35. Fred Wright (Wielka Brytania)              03:18
36. Stanislav Konyaev (Rosja)                  03:21
37. Filip Maciejuk (Polska)                    03:23
38. Ainur Galeev (Rosja)
39. Ognjen Ilic (Serbia)                       03:25
40. Marcis Kalnins (Łotwa)                     03:26
41. Yurii Burchenia (Ukraina)                  03:27
42. Alexander Konychev (Włochy)                03:30
43. Samuel Oros (Słowacja)
44. Ibrahim Dilek Halil (Turcja)               03:40
45. Denas Masiulis (Litwa)
46. Linus Kvist (Szwecja)                      03:59
47. Kanstantsin Bialiauski (Białoruś)          04:08
48. Vladislav Iacobenco (Mołdawia)             04:12
49. Ben Walsh (Irlandia)                       04:19
50. Raphael Kockelmann (Luksemburg)            04:51
51. Siarhei Shauchenka (Białoruś)              05:07
52. Andreas Andersson (Szwecja)                05:57
53. Florian Kierner (Austria)                  06:57
54. Nicholas Attard Montalto (Malta)           09:08

banner