Grand Prix de Wallonie 2016

Tony Gallopin z grupy Lotto Soudal zwyciężył w 56. edycji Grand Prix de Wallonie.

Francuz po ataku na końcowej wspinaczce do cytadeli w Namur (2,2 km; 5,5%) pokonał  Petra Vakoca (Etixx - Quick-Step) i Jérôma Baugniesa (Wanty - Groupe Gobert).

Polskich kolarzy zabrakło w wyścigu.

Wyniki Grand Prix de Wallonie 2016 (1.1), Beaufays – Namur (205,5 km):

  1 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                           5:06:17
  2 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
  3 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:01
  4 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:04
  7 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  8 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
  9 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 10 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 11 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 12 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 13 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                00:10
 15 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De      00:12
 16 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           00:17
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 18 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 19 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 20 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:22
 21 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 23 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 24 Fabien Doubey (Fra) FDJ
 25 Rémy Rochas (Fra) AG2R La Mondiale                           00:28
 26 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             00:40
 27 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          00:43
 28 Axel Flet (Fra) Veranclassic-Ago                             00:59
 29 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             01:02
 30 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           01:13
 31 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:25
 33 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 34 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  01:45
 35 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 36 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 37 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  01:49
 38 Arjen Livyns (Bel) Veranda's Willems Cycling Team            02:46
 39 Gordon De Winter (Bel) Color Code - Arden'beef               03:51
 40 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems Cycling Team           04:05
 41 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 42 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 43 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 45 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 46 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 47 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 48 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 49 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              04:19
 50 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         05:16
 51 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef              05:20
 52 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                05:56
 53 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 54 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 55 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 56 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           06:30
 58 Julien Mortier (Bel) Color Code - Arden'beef                 06:55
 59 Marvin Tasset (Bel) Color Code - Arden'beef
 60 Sebastien Carabin (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon     07:44
 61 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              08:27
 62 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 63 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
 64 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 65 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
 66 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               09:13
 67 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 68 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                09:18
 69 Adrien Costa (USA) Etixx - Quick-Step
 70 Cédric Pineau (Fra) FDJ
 71 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 72 Thomas Petit (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon          10:05
 73 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 74 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 10:36
 75 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 76 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Te     12:52
 77 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     13:54
 78 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 79 Charlie Arimont (Bel) Color Code - Arden'beef
 80 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Julien Van Den Brande (Bel) Veranclassic-Ago
 82 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
 83 Auxence Buntinx (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon
 84 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 85 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 86 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 87 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 88 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 89 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 90 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 91 Joachim Vanreyten (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 92 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef
 93 Ivan Garcia Cortina (Spa) Etixx - Quick-Step
 94 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 95 Sven Reuter (Ger) Stölting Service Group
 96 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
 97 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 98 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 99 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
100 Moritz Backofen (Ger) Stölting Service Group
101 Aleksejs Saramontis (Lat) IAM Cycling
102 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
103 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
104 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
105 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
106 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
107 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
109 Guillaume Delvaux (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon     15:56
110 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               16:02
111 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
112 Guillaume Haag (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon
113 Tim De Troyer (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
114 Nicolas Mertz (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon
115 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Victor Van Bost (Bel) T.Palm - Pôle Continental Wallon
117 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
118 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
119 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
120 Kevin Deltombe (Bel) Lotto Soudal                            16:20
121 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       16:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: