Matt Goss zakończył karierę sportową

29-latek z Tasmanii rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu.

Matthew Goss poinformował o rozbracie z zawodowym peleton. Wicemistrz świata z 2011 roku po pięciu słabych sezonach stracił motywację do dalszego uprawiania kolarstwa.

Gdy spojrzę na karierę, to jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego co osiągnąłem. Zwyciężyłem w fantastycznych wyścigach i poznałem wielu wspaniałych ludzi. Zaszczytem było dla mnie reprezentowanie kraju w mistrzostwach świata, igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej i igrzyskach olimpijskich

- napisał kolarz One Pro Cycling.

Od dawna rozważałem zakończenie kariery. Podczas wyścigów nie miałem tego napędu co dawniej. Bez motywacji trudno pozostać w tak wymagającym i konkurencyjnym sporcie jakim jest kolarstwo. Jestem jeszcze stosunkowo młody, będą mógł poświęcić się następnemu rozdziałowi w moim życiu

- dodał.

Goss po raz pierwszy zabłysnął w peletonie w 2009 roku, gdy w barwach Saxo Bank zwyciężył w Paryż-Bruksela. Następne dwa lata spędził w grupie HTC, zwyciężając w tym czasie m. in. w GP Ouest France Pluay (2010), na etapie Giro d'Italia (2010), w Medioan-San Remo (2011) oraz zdobył w Kopenhadze tytuł wicemistrza świata (2011).

Ostatnim sukcesem Australijczyka był etap Giro d'Italia 2012 dla Orica-GreenEdge.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: