Vuelta a Espana 2016: największy sukces w karierze Magnusa Corta Nielsena

Od dwóch lat Magnus Cort Nielsen jeździ dla drużyny Orica-BikeExchange. Australijczykom wpadł w oko, kiedy ścigał się jeszcze w koszulce Cult-Energy. A teraz jest zwycięzcą etapowym Vuelta a Espana.

Że Cort Nielsen potrafi być szybki na kresce, wiedzą ci wszyscy, którzy śledzili wyniki choćby z Post Danmark Rundt. W swoim narodowym wyścigu 23-latek wygrał w sumie cztery etapy, w tym roku w generalce wylądował nawet na drugim miejscu.

Dzisiaj na 18. odcinku hiszpańskiego touru z metą w Gandia wyprzedził Nikiasa Arndta (Giant-Alpecin) oraz Jean-Pierre Druckera (BMC Racing).

Spełniło się moje wielkie marzenie, czuję się fantastycznie. Wygrałem etap worldtourowego wyścigu! Jest to trzeci etapowy triumf dla naszego teamu na trasie tegorocznej Vuelty. Poza tym dwóch moich kolegów, Esteban Chaves i Simon Yates są wysoko w generalce

– powiedział Cort Nielsen.

Pięć lat temu Duńczyk wygrał Wyścig Pokoju Juniorów. Wiecie kogo wtedy pokonał? Silvio Herklotza (5.), Szymona Rekitę (8.) czy Mateja Mohorica (11.). Wszyscy rocznik 1993-1994.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: