Vuelta a Espana 2016: etap 18

Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Orica-BikeExchange) zafiniszował po zwycięstwo na osiemnastym etapie Vuelta a Espana.

23-latek pokonał na finiszu Niemca Nikiasa Arndta (Giant-Alpecin) oraz Włocha Daniele Bennatiego (Tinkoff).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymuje Nairo Quintana (Movistar).

Przejazdowy etap poprowadzony niecona południe od Walencji zaznaczony był kilkoma niewielkimi wzniesieniami, w tym jedną premią drugiej kategorii.

Odjazd dnia już po 8 kilometrach sformowali Fumiyuki Beppu (Trek - Segafredo), Quentin Jauregui (Ag2r La Mondiale), Pierre Rolland (Cannondale-Drapac), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida) i Louis Vervaeke (Lotto Soudal). Piątka odjechała na cztery i pół minuty, ale praca ekip Bora-Argon 18 i Giant-Alpecin utrzymywała sytuację pod kontrolą.

Uciekinierzy szczyt Puerto de Casa Del Alto (69,8 km; kat. 2; 13,3 km; 3,8%) osiągnęli z przewagą 5:50, a punkty zebrał Beppu. Różnica na kolejnych kilometrach utrzymywała się na poziomie nieco ponad 6 minut, a w peletonie pracowali kolarze Giant-Alpecin.

Lotną premię na 147 kilometrze wygrał Vervaeke, a większe zainteresowanie pogonią wykazywali zawodnicy Etixx-Quick Step i BMC. Praca zespołów mających interes w doścignięciu uciekinierów pozwoliła na opanowanie sytuacji na 40 kilometrów przed metą, gdy dystans spadł do 3 minut.

32 kilometry przed metą z czołówki wypadł Cattaneo, a kilka kilometrów dalej bezskutecznie atakowali Jauregui i Vervaeke. Współpraca siadła, a peleton zbliżył się na 50 sekund, całą akcję kończąc 11 kilometrów przed metą.

Peleton w końcówce prowadzili zawodnicy Movistaru i Giant-Alpecin, prowadząc do finiszu z grupy. Szyki sprinterów popsuć próbował Jan Bakelants (Ag2r La Mondiale), ale jego atak nie trwał długo. Na ostatniej prostej Nikiasa Arndta wyprowadzali koledzy z ekipy Giant-Alpecin, ale Niemiec ruszył zbyt szybko i na ostatnich metrach uległ 23-letniemu Magnusowi Cortowi Nielsenowi.

Wyniki 18. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Requena – Gandia (200,6 km):

  1 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange               4:54:31
  2 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  4 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  5 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  6 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  7 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
  8 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 10 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 11 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 12 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 13 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 14 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 15 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 17 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 18 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 20 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 21 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 22 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 23 Christian Knees (Ger) Team Sky
 24 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 25 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 26 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 27 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 28 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 29 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
 30 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 31 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 32 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 33 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 34 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 35 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 37 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 38 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 39 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 41 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 42 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 43 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 44 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 46 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 47 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 48 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 50 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 51 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 52 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 53 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 54 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 55 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 56 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 57 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 58 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 59 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 60 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 61 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 62 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 63 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 64 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           00:10
 65 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          00:14
 66 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:15
 67 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 68 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 69 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 70 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 71 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 72 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 73 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 74 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 75 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 76 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 77 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 78 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 79 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 80 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 81 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 82 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 83 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 84 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 85 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 86 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 87 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
 88 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 89 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 90 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Julien Morice (Fra) Direct Energie
 92 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 93 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              00:21
 95 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 96 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:24
 97 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            00:26
 98 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                00:28
 99 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           00:30
100 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             00:43
101 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
102 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
103 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:46
104 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        00:54
105 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          01:14
106 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
107 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     01:49
108 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
109 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
110 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
111 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
112 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
114 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
115 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
116 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
117 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
118 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
119 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
120 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
121 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          02:30
122 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             02:32
123 José Herrada (Spa) Movistar Team                             02:40
124 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
125 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
126 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       02:42
128 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         02:45
129 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            03:24
130 Leopold Konig (Cze) Team Sky
131 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
132 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
133 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
134 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
135 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
136 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
137 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          03:27
138 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           04:04
139 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
140 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
141 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
142 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
143 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
144 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              05:32
145 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
146 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
147 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
148 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
149 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
150 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
151 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
152 Ian Boswell (USA) Team Sky
153 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
154 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
155 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
156 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
157 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
158 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
159 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
160 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
161 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo

Punkty

  1 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                    25 pkt
  2 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                           20
  3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                       16
  4 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                              14
  5 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            12
  6 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                               10
  7 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                          9
  8 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                         8
  9 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                           7
 10 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                         6
 11 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                           5
 12 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                           4
 13 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                               3
 14 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                        2
 15 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    1

Lotna premia - Ontinyent, 147 km

  1 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                                4 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                           2
  3 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                              1

Górska preia - Puerto de Casa Del Alto, 69.8 km

  1 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                              5 pkt
  2 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                           3
  3 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                          1

Najbardziej waleczny

  1 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo

Drużynowo

  1 Etixx - Quick-Step                                        14:43:33
  2 Orica-BikeExchange
  3 Movistar Team
  4 Lotto Soudal
  5 Team Katusha
  6 AG2R La Mondiale
  7 Trek-Segafredo
  8 IAM Cycling
  9 BMC Racing Team
 10 Tinkoff Team
 11 Cofidis, Solutions Credits
 12 Astana Pro Team
 13 Team Sky                                                     00:15
 14 Caja Rural-Seguros RGA
 15 Cannondale-Drapac
 16 Direct Energie                                               00:25
 17 Team LottoNl-Jumbo                                           00:30
 18 Lampre - Merida                                              00:36
 19 Bora-Argon 18                                                00:41
 20 Team Giant-Alpecin                                           00:43
 21 Dimension Data                                               00:58
 22 FDJ                                                          01:49

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        74:30:03
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            03:37
  3 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                      03:57
  4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          04:02
  5 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         06:03
  6 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      07:34
  7 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         08:12
  8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       08:13
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       08:28
 10 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    08:52
 11 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            09:03
 12 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      11:02
 13 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 11:13
 14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                11:44
 15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            12:32
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       13:48
 17 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                15:56
 18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            20:11
 19 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         24:50
 20 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                29:36
 21 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         30:33
 22 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    34:05
 23 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                34:46
 24 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            47:39
 25 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  48:53
 26 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             50:03
 27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           51:17
 28 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      59:42
 29 Leopold Konig (Cze) Team Sky                              01:00:08
 30 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                        01:06:23
 31 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:07:02
 32 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                01:07:56
 33 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                      01:08:11
 34 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:08:24
 35 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:08:42
 36 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                          01:16:29
 37 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                      01:19:49
 38 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                  01:21:26
 39 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                    01:22:27
 40 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:23:08
 41 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                             01:24:14
 42 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                    01:24:15
 43 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:24:19
 44 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                           01:29:35
 45 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                         01:30:23
 46 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:30:32
 47 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                    01:30:47
 48 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                       01:30:56
 49 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        01:31:42
 50 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        01:33:24
 51 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:33:40
 52 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                       01:36:10
 53 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                           01:36:55
 54 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        01:39:54
 55 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:40:59
 56 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                     01:45:10
 57 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                       01:51:27
 58 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         01:59:21
 59 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        02:00:19
 60 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                       02:02:09
 61 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                         02:02:20
 62 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                   02:03:37
 63 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:03:46
 64 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                    02:09:06
 65 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                  02:11:03
 66 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   02:12:39
 67 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                           02:17:06
 68 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        02:17:55
 69 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                          02:19:25
 70 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         02:20:12
 71 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                       02:29:06
 72 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:35:00
 73 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         02:36:41
 74 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                     02:37:57
 75 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                   02:40:02
 76 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        02:40:54
 77 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 02:41:21
 78 Ian Boswell (USA) Team Sky                                02:41:41
 79 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    02:42:16
 80 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                            02:45:16
 81 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                    02:45:32
 82 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:45:42
 83 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                      02:47:24
 84 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      02:47:41
 85 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    02:48:10
 86 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     02:49:00
 87 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    02:49:20
 88 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              02:49:22
 89 José Herrada (Spa) Movistar Team                          02:49:27
 90 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                    02:50:00
 91 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                   02:50:16
 92 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      02:51:07
 93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:52:02
 94 Tiago Machado (Por) Team Katusha                          02:52:07
 95 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  02:52:10
 96 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                      02:52:11
 97 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          02:52:16
 98 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           02:53:33
 99 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:56:06
100 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                             02:57:09
101 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                              02:58:37
102 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         03:00:36
103 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                     03:01:38
104 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          03:02:43
105 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       03:04:04
106 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     03:06:44
107 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                03:06:56
108 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                        03:07:02
109 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     03:07:12
110 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
111 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            03:10:08
112 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     03:10:13
113 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:15:51
114 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  03:17:47
115 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                        03:19:41
116 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                     03:20:45
117 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                        03:21:07
118 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                        03:21:35
119 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                    03:24:14
120 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                       03:26:16
121 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                               03:26:30
122 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                     03:29:02
123 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 03:29:16
124 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     03:31:36
125 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           03:34:17
126 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                  03:35:43
127 Christian Knees (Ger) Team Sky                            03:37:28
128 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                             03:39:58
129 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                03:41:53
130 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                      03:42:44
131 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            03:43:02
132 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       03:44:38
133 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  03:46:23
134 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                         03:48:36
135 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin           03:48:55
136 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange              03:49:46
137 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                 03:54:16
138 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:55:17
139 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                        03:55:18
140 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                       04:00:07
141 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    04:02:23
142 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:02:50
143 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                      04:06:36
144 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 04:08:25
145 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                      04:08:37
146 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          04:10:56
147 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo               04:12:55
148 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                        04:15:26
149 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          04:17:56
150 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                        04:18:56
151 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                  04:20:59
152 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       04:22:23
153 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                    04:22:52
154 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         04:23:43
155 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                         04:24:18
156 Julien Morice (Fra) Direct Energie                        04:25:18
157 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                   04:28:01
158 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
159 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  04:28:05
160 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     04:31:37
161 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                       04:34:08

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          93 pkt
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              86
  3 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              76
  4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         65
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               62
  6 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        57
  7 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            54
  8 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                         47
  9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       47
 10 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             45
 11 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       44
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     39
 13 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          36
 14 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            34
 15 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                              34
 16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            32
 17 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 31
 18 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                       31
 19 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                        30
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              29

Klasyfikacja górska

  1 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       56 pkt
  2 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                53
  3 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          34
  4 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      28
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              27
  6 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   23
  7 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                               22
  8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              19
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     18
 10 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                18
 11 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
 12 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               12
 13 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 10
 14 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                        9
 15 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                          9
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                           8
 17 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                                 8
 18 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                             8
 19 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                     8
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               8

Klasyfikacja kombinowana

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               8 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               18
  3 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       32
  4 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       35
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          38
  6 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            40
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     46
  8 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                   48
  9 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                            53
 10 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              62
 11 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                             65
 12 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          67
 13 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         69
 14 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 74
 15 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              83
 16 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                    86
 17 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             95
 18 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                            99
 19 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              99
 20 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                               102

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          222:25:47
  2 Movistar Team                                                19:30
  3 Cannondale-Drapac                                            30:49
  4 Team Katusha                                                 36:47
  5 AG2R La Mondiale                                             38:16
  6 Astana Pro Team                                              41:16
  7 Etixx - Quick-Step                                           54:51
  8 IAM Cycling                                               01:07:33
  9 Tinkoff Team                                              01:16:48
 10 Orica-BikeExchange                                        01:24:52
 11 Cofidis, Solutions Credits                                01:34:26
 12 Lotto Soudal                                              01:35:40
 13 Trek-Segafredo                                            01:50:30
 14 Team Sky                                                  01:55:50
 15 Caja Rural-Seguros RGA                                    02:45:38
 16 Lampre - Merida                                           03:34:16
 17 Team LottoNl-Jumbo                                        03:57:47
 18 Dimension Data                                            04:20:22
 19 Bora-Argon 18                                             04:38:21
 20 Team Giant-Alpecin                                        05:22:53
 21 FDJ                                                       05:27:43
 22 Direct Energie                                            05:34:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: