Van Keirsbulck i Meurisse w Wanty-Groupe Gobert

Belgijska ekipa zbroi się na wiosenne wyścigi jednodniowe.

Guillaume van Keirsbulck podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Wanty-Groupe Gobert. Pochodzący z Flandrii zawodnik po 5 latach w ekipie Etixx-Quick Step przechodzi do ekipy ProContinental, w której barwach ma być liderem na największe imprezy rozgrywane na brukach Belgii i Francji.

Van Keirsbulck w zespole Patricka Lefevere'a pełnił rolę pomocnika, swoje szanse wykorzystując w mniejszych imprezach - w 2014 roku wygrał Driedaagse De Panne-Koksijde (2.HC) i zajął 2. miejsce w Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1).

W ekipie Wanty-Groupe Gobert zwycięzca wyścigu Paryż-Roubaix juniorów (2009) otrzyma szansę walki na swoje konto na trasach "Flandryjskiej Piękności" i "Piekła Północy".

Dwuletni kontrakt z zespołem kierowanym przez Jean Francoisa Bourlarta podpisał też Xandro Meurisse, który dotychczas reprezentował zespół Crelan-Vastgoedservice. 23-latek od sierpnia ściga się w zespole Wanty jako stażysta, a wynikami w tym sezonie i aktywną jazdą na trasie Tour of Britain zapracował na angaż w zespole.

Meurisse, który w tym roku zajął 3. miejsce w wyścigu Cztery Dni Dunkierki i wygrał po drodze najtrudniejszy etap, przyjechał też 5. w Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1) i Schaal Sels (1.1), a także 7. w Tour de Wallonie (2.HC) i Circuit des Ardennes (2.2). W sezonie 2017 sprawdzić się będzie chciał w walońskich imprezach jednodniowych, a także w ardeńskich klasykach.

Grupa Wanty-Groupe Gobert ma zapewnioną przyszłość - główny sponsor - firma Wanty - kontrakt podpisała do 2019 roku, natomiast Groupe Gobert kolarzy sponsorować zamierza przynajmniej do 2018 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: