Tour des Fjords 2016: etap 4

Duńczyk Asbjorn Kragh Andersen (Delko Marseille Provence KTM) triumfował na mecie czwartego etapu Tour des Fjords.

Młody zawodnik na finiszu poradził sobie z Norwegiem Bjornem Tore Hoemem (Team Joker - Byggtorget). Spóźnioną o trzy sekundy grupkę lidera przyprowadził Niemiec Christian Mager (Stölting Service Group).

Prowadzenie przed ostatnim etapem utrzymał czwarty na kresce Norweg Alexander Kristoff (Katusha).

Podczas czwartego etapu peleton odpuścił odjazd pięciu kolarze, gdzie byli: Erik Baska (Tinkoff), Hampus Andenberg (Coloquick), Carl Hagen (Sparebanken), Floris Gerts (BMC) i Matthias Krizek (Roth).

Nikt nie kwapił się do rozpoczęcia pogoni aż do momentu, gdy przewaga sięgnęła ponad 10 minut. Wtedy do pracy wzięli się kolarze Katushy, Coop – ØsterHus oraz Jiri Polnicky z VERVA Activejet Team.

Wypracowana przewaga zaczęła szybko topnieć, ale równie szybko biegły kilometry do mety. Ostatnie 2 rundy o długości 11 kilometrów prowadziły po mieście, a na trasie znajdowały się dwa podjazdy w tym jeden bardzo stromy.

Tam dokonywała się selekcja i próby ataków. Czujnie jechał Koch, który nie dał się zgubić rywalom i na ostatnim podjeździe wjechał w czołowej kilkunastoosobowej grupie. Na ostatnich kilometrach oderwało się dwóch kolarzy, którzy wpadli na metę 3 sekundy przed grupą lidera, w której był Koch.

Czuję się na tym wyścigu świetnie i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego. Jestem szczęśliwy, że potrafię jechać tutaj z najlepszymi, ale nie zadowoliłem się czwartym miejscem w generalce. W niedzielę ostatni etap i będę atakował miejsce na podium

- powiedział Koch.

Wyniki 4. etapu Tour des Fjords 2016 (2.1), Stavanger - Sandnes (165,5 km):

  1 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM  4:00:14
  2 Bjorn Tore Hoem (Nor) Team Joker Byggtorget
  3 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group                 00:03
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  5 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
  6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  7 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  8 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
  9 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team
 10 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 11 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
 12 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick-Cult
 13 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 14 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           00:07
 15 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            00:11
 16 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 17 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 18 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          00:12
 19 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker Byggtorget             00:22
 20 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 21 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Nico Brungger (Swi) Team Roth
 24 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 25 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 26 Remi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 27 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept
 28 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 29 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 30 Asmund Lovik (Nor) Team FixIT.no
 31 Richard Handley (GBr) One Pro Cycling
 32 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
 33 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 34 James Oram (NZl) One Pro Cycling
 35 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 36 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 37 John Kronborg Ebsen (Den) One Pro Cycling
 38 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:03
 39 Frederik Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 40 Age Ljostad Nilsen (Nor) Team Sparebanken Sor                01:38
 41 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 42 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 43 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team
 44 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 45 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               02:26
 46 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 47 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 48 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 49 Matti Manninen (Fin) Bliz - Merida Pro Cycling               02:42
 50 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
 51 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sor
 52 Pierre Moncorge (Fra) Bliz - Merida Pro Cycling
 53 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 54 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 55 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team
 56 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 57 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
 58 August Jensen (Nor) Team Coop-oster Hus
 59 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform C.T.
 60 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 61 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 62 Fridtjof Roinas (Nor) Team Sparebanken Sor
 63 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 64 Ken-Levi Eikeland (Nor) Team FixIT.no
 65 Dylan Page (Swi) Team Roth
 66 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick-Cult
 67 Bjornar Overland (Nor) Team FixIT.no
 68 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIT.no
 69 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 70 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 71 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling
 72 Dmitry Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 73 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 74 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker Byggtorget                 04:01
 75 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker Byggtorget
 76 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:22
 77 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker Byggtorget                   05:21
 78 Michael Reihs (Den) Stolting Service Group                   06:05
 79 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 80 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 81 Frederik Willmann (Nor) ColoQuick-Cult
 82 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept
 83 Daniel Holm Foder (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept
 84 Joshua Hunt (GBr) One Pro Cycling
 85 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 86 Henrik Sandal (Nor) Team FixIT.no                            09:05
 87 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 88 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop-oster Hus                09:15
 89 Edvin Wilson (Swe) Team Joker Byggtorget
 90 oyvind Lukkedal (Nor) Team Coop-oster Hus
 91 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 92 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 93 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Nikola? Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida Pro Cycling
 95 Oscar Landa (Nor) Team Coop-oster Hus
 96 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform C.T.
 97 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept
 98 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 99 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
100 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 09:27
101 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team
102 Mikkel Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida Pro Cycling
103 Kristian Kulsef (Nor) Team Ringeriks - Kraft
104 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                          10:48
105 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
106 Johan Svensson (Swe) Bliz - Merida Pro Cycling
107 Mads Pedersen (Den) Stolting Service Group
108 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling
109 Samuel Williams (GBr) One Pro Cycling                        11:30
110 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
111 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft            11:54
112 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     17:53:04
  2 Michael Schaer (Swi) BMC Racing Team                         00:20
  3 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  4 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             00:22
  5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:23
  6 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  7 Bjorn Tore Hoem (Nor) Team Joker Byggtorget                  01:00
  8 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group                 01:05
  9 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             01:12
 10 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
 11 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team                            01:16
 12 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    01:20
 13 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 14 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          01:21
 15 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                01:31
 16 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 17 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 18 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 19 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 20 Asmund Lovik (Nor) Team FixIT.no
 21 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Nico Brungger (Swi) Team Roth
 23 Nikolaj Moltke Steen (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept
 24 Richard Handley (GBr) One Pro Cycling                        02:36
 25 John Kronborg Ebsen (Den) One Pro Cycling
 26 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             02:47
 27 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               03:45
 28 August Jensen (Nor) Team Coop-oster Hus                      03:47
 29 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet                        03:51
 30 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 31 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           06:07
 32 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          06:24
 33 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               06:56
 34 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KT     09:15
 35 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick-Cult                        09:23
 36 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            10:24
 37 Frederik Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM            10:28
 38 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor                11:21
 39 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            11:48
 40 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               11:51
 41 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team                   12:07
 42 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 43 Pierre Moncorge (Fra) Bliz - Merida Pro Cycling
 44 Fridtjof Roinas (Nor) Team Sparebanken Sor
 45 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 46 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick-Cult                     14:15
 47 oyvind Lukkedal (Nor) Team Coop-oster Hus                    15:17
 48 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team                     15:30
 49 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                15:53
 50 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team                        17:37
 51 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           18:10
 52 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       18:30
 53 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker Byggtorget             18:58
 54 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept            20:48
 55 Ken-Levi Eikeland (Nor) Team FixIT.no                        23:26
 56 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    24:02
 57 Bjornar Overland (Nor) Team FixIT.no                         24:26
 58 Remi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          26:10
 59 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 60 Michael Reihs (Den) Stolting Service Group                   26:29
 61 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           26:51
 62 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team              27:14
 63 James Oram (NZl) One Pro Cycling                             27:15
 64 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             27:26
 65 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        28:13
 66 Dmitry Kozonchuk (Rus) Team Katusha                          28:37
 67 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sor                 28:57
 68 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 29:53
 69 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker Byggtorget                   31:09
 70 Oscar Landa (Nor) Team Coop-oster Hus                        33:02
 71 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk                      33:33
 72 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          35:01
 73 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team                         35:42
 74 Mads Pedersen (Den) Stolting Service Group                   36:27
 75 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              36:30
 76 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                          36:36
 77 Matti Manninen (Fin) Bliz - Merida Pro Cycling               36:46
 78 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 79 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling
 80 Dylan Page (Swi) Team Roth
 81 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform C.T.
 82 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
 83 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft            37:40
 84 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop-oster Hus                38:48
 85 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIT.no                          38:54
 86 Age Ljostad Nilsen (Nor) Team Sparebanken Sor                39:27
 87 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro - VeloConcep     40:09
 88 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                40:26
 89 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker Byggtorget          41:50
 90 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       43:18
 91 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              43:19
 92 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                   43:54
 93 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker Byggtorget                 43:58
 94 Johan Svensson (Swe) Bliz - Merida Pro Cycling               44:52
 95 Nikola? Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida Pro Cycling         47:04
 96 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform C.T.
 97 Kristian Kulsef (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 47:16
 98 Mikkel Tefre Lunder (Nor) Bliz - Merida Pro Cycling
 99 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           48:06
100 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                    48:07
101 Henrik Sandal (Nor) Team FixIT.no                            49:01
102 Edvin Wilson (Swe) Team Joker Byggtorget                     49:12
103 Nicola Toffali (Ita) Team Roth
104 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            49:19
105 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team             49:24
106 Joshua Hunt (GBr) One Pro Cycling                            50:32
107 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling             50:39
108 Daniel Holm Foder (Den) Team Virtu Pro - VeloConcept         53:07
109 Samuel Williams (GBr) One Pro Cycling                        53:54
110 Frederik Willmann (Nor) ColoQuick-Cult                       55:15
111 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 56:29
112 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet                        59:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: