Heinrich Haussler i Grega Bole w Team Bahrain Merida

Niemiec i Słoweniec zostali kolejnymi zawodnikami ekipy księcia Bahrajnu.

Haussler ostatnie cztery lata spędził w barwach IAM Cycling, które po tym sezonie przestanie istnieć. Niemiec specjalizuje się w północnych klasykach oraz sprintach. Ma na swoim koncie wygrane etapy Tour de France, Vuelta a Espana, Tour de Suisse i Criterium du Dauphine. Zajął także 2. miejsca w Mediolan-San Remo i Ronde van Vlaanderen oraz był mistrzem Australii ze startu wspólnego.

W tym sezonie wywalczył 6. miejsce w Ronde van Vlaanderen i 7. w Mediolan-San Remo oraz walczył w sprintach na Tour de Pologne. Z ekipą z Bahrajnu podpisał roczny kontrakt.

Z kolei Grega Bole podpisał dwuletni kontrakt. Ostatni rok spędził w Nippo - Vini Fantini. Słoweniec wygrał Tour de Korea i G.P. Costa degli Etruschi oraz zajął 3. miejsce w Trofeo Laigueglia.

31-latek reprezentował w swojej karierze takie ekipy jak Lampre - ISD, Vacansoleil - DCM i CCC Sprandi Polkowice. Na swoim koncie ma prestiżowe zwycięstwo w klasyku GP Quest France - Plouay, etap Criterium du Dauphine i 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne.

Obecnie w składzie Bahrain Merida znajduje się 9 zawodników: Manuele Boaro, Grega Bole, Borut Bozic, Sonny Colbrelli, Heinrich Haussler, Vincenzo Nibali, Luka Pibernik, Konstantin Siutsou i Giovanni Visconti.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: