Scheldeprijs pożegna Toma Boonena

Tom Boonen zakończy bogatą w sukcesy karierę startem w przyszłorocznym Paryż-Roubaix. Ostatnim oficjalnym wyścigiem Flamanda na własnej ziemi będzie Scheldeprijs.

Organizator tego wyścigu postanowił uhonorować jednego z najlepszych kolarzy klasycznych w historii, przesuwając start wyścigu z Antwerpii do Mol, czyli rodzinnego miasta "Tornado Toma". Trasa wykona następnie pętlę po Flamandii i powróci do Mol, nim skieruje się ku Schoten, gdzie tradycyjnie wyznaczona zostanie meta.

To będzie mój ostatni wyścig w Belgii

- powiedział dwukrotny zwycięzca Scheldeprijs (2004, 2006).

Czeka mnie piękne, wyjątkowe pożegnanie na oczach moich fanów. Motywacja będzie tym większa, dobrze byłoby wygrać tego dnia. Oczywiście po wyścigu nie ma mowy o świętowaniu, ponieważ przede mną pozostanie Roubaix.

- dodał Boonen.

35-letni zawodnik obecnie przygotowuje się do mistrzostw świata w Katarze. W najbliższy weekend sprawdzi formę w Brussels Cycling Classic i Gran Prix de Fourmies.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: