Bartosz Huzarski - koniec sezonu, koniec kariery?

Zawodnik Bora-Argon 18 przeszedł dokładne badania po upadku na 10. etapie Vuelta a Espana.

Kolarz z Sobótki po powrocie do kraju podzielił się informacjami na temat swojego zdrowia. Jak się okazuję w upadku na 15 kilometrze dziesiątego etapu Vuelta a Espana doznał złamania łopatki i obojczyka. Kontuzja jest poważna, ale operowany wcześniej fragment kości nie został naruszony.

Czeka mnie 6 tygodni w ortezie, gdyż łopatki się nie operuje. W tej sytuacji nie ma też sensu operacja obojczyka. Kamień spadł mi z serca, bo po wstępnej diagnozie martwiłem się bardzo, że nie będę mógł już wrócić do sportu

- napisał na swoim fanpejdżu.

Niespełna 36-letni zawodnik po sześciu sezonach u Ralpha Denka nie otrzymał oferty przedłużenia kontraktu z grupą Bora. Sportowa przyszłość Huzarskiego wyjaśni się w najbliższych tygodniach.

Zostanę w profesjonalnym sporcie, ale nie wiem jeszcze w jakiej roli. Ostateczną decyzję przedstawię na początku października podczas konferencji prasowej. Niestety w mojej ekipie zabrakło dla mnie miejsca na 2017 rok w roli zawodnika

- dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: