Robert Power wraca do ścigania

Australijski talent po przerwie spowodowanej kontuzją już w peletonie.

Robert Power, 21-letni zawodnik Orica-Bike Exchange, po niemal rocznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, powrócił w ubiegłym tygodniu do ścigania. W holenderskiej jednodniówce Arnhem - Veenendaal Classic zajął 70. miejsce.

Australijczyk nie mógł rozpocząć sezonu z nową drużyną, gdyż choroba, której zdiagnozowanie zajęło kilka miesięcy, uniemożliwiła kontynuowanie kariery. Okazało się, że talent z antypodów cierpi na bardzo rzadki rodzaj obrzęku szpiku kostnego. Ból kolana w trakcie jazdy był tak dokuczliwy, że młody zawodnik musiał w ubiegłym sezonie przerwać karierę. Prognozy nie były optymistyczne – w listopadzie 2015 roku lekarze oceniali, że będzie musiał pauzować od 4 miesięcy do nawet 2 lat.

Power od dłuższego czasu uważany jest za wielką nadzieję australijskiego kolarstwa. W 2015 roku wygrał uznany wyścig Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc, który wygrywali wcześniej m.in. Fabio Aru i Thibaut Pinot. Ma też na koncie 2. miejsce w Tour de l’Avenir (2014), gdzie uległ jedynie Miguelowi Angelowi Lopezowi – zwycięzcy tegorocznego Tour de Suisse.

Power posiada ważny kontrakt z zespołem Orica-BikeExchange na 2017 rok.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: