Vuelta a Espana 2016: etap 7

Jonas Van Genechten (IAM Cycling) okazał się najlepszy w siódmym dniu hiszpańskiego wielkiego touru.

Belgijski zawodnik pokonał na kresce Daniele Bennatiegoi (Tinkoff) i Alejandro Valverde (Movistar).

W klasyfikacji generalnej na pozycji lidera pozostaje Kolumbijczyk Darwin Atapuma (BMC Racing Team).

Etap na dobrze jeszcze się nie rozpoczął, a trasę opuścił Michał Kwiatkowski. Zawodnik Team Sky przegrał z bólem pleców, przedwcześnie kończąc swoją pierwszą Vueltę.

W tym samym czasie kiedy były lider wyścigu pakował się do samochodu przed peleton wysforowali się Victor Campenaerts (LottoNL - Jumbo), Johan Le Bon (FDJ), Sander Armée (Lotto Soudal), Davide Villella (Cannondale - Drapac), Vegard Laengen (IAM Cycling) i Luis Angel Mate (Cofidis).

Uciekinierzy nie zagrażali czołówce, ale to im wcale nie pomogło. Po 50 kilometrach przewaga zbliżyła się do 4 minut, a już ekipy Etixx - Quick Step, Giant - Alpecin i Trek - Segafredo wzmocniły pościg. W połowie drogi, na górskiej premii Alto de Fumaces (80,5 km; kat. 3; 11,2 km; 4,3%) pozostały 2 minuty.

Swój etap zaczął rozgrywać zespół Astany. Narzucił mocne tempo peletonowi, który 46 kilometrów przed metą wchłonął harcowników. Kazachska ekipa zwolniła dopiero 30 kilometrów przed kreską, ale tylko dlatego, że zaatakował Dario Cataldo.

Do Włocha dołączył drugi kolarz Astany Luis Leon Sanchez, niezmordowany Mate, Gianluca Brambilla (Etixx - Quick Step) i Simon Clarke (Cannondale - Drapac). Piątka na ostatnią górską premię Alto de Padornelo (140 km; kat. 3; 7 km; 3,2%) wjechała z przewagą 30 sekund.

Peleton nie odpuścił, ani myśleli również odpuścić "Lulu" Sanchez i Clarke. Dwójka ostatnie 4 kilometry rozpoczęła z zapasem 18 sekund.

Kręta trasa i kraksa, w której upadł na bark Alberto Contador (Tinkof) były po stronie ucieczki, ale meta leżała dla niej 200 metrów za daleko. Z rozpędzonej grupy po zwycięstwo zafiniszował Jonas Van Genechten, wyraźnie wyprzedzając Bennatiego.

Wyniki 7. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Maceda – Puebla de Sanabria (158,5 km):

  1 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                       3:55:44
  2 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  5 Kévin Reza (Fra) FDJ
  6 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
  7 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  8 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 11 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 12 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 14 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 15 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 16 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 17 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 20 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 21 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 22 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 23 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
 24 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 25 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 26 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 27 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 30 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 31 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 32 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 33 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 34 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 35 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 36 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 37 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 38 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
 39 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 40 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 41 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 42 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 43 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 44 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 45 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 46 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 47 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 48 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 49 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 50 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 51 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 52 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 53 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 54 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 55 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Christian Knees (Ger) Team Sky
 57 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 58 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 59 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 60 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 61 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 62 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 63 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 64 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 65 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 66 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 67 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 68 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 69 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 70 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 71 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 72 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 73 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 74 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 76 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 78 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 79 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 80 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 81 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 82 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 83 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 84 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 85 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 86 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 87 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 88 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 90 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 91 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 92 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
 93 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 94 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 95 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 96 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 97 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 98 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 99 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
100 Ian Boswell (USA) Team Sky
101 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
102 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
103 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
104 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
105 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
106 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
107 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             09:15
108 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           09:48
109 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
110 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      09:50
111 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
113 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
114 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
115 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
116 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
117 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
118 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      11:09
120 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
121 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
122 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
123 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
124 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
125 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
126 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
127 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
128 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
129 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
131 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
132 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
133 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
134 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
135 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
136 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
137 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
138 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
139 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
140 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
141 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
142 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
143 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
144 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
145 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
146 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
147 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
148 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
149 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
150 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
151 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
152 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
153 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
154 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
155 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
156 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
157 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
158 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
159 José Herrada (Spa) Movistar Team
160 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
161 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
162 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
163 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
164 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
165 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
166 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           16:34
167 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
168 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
169 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
170 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
171 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
172 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
173 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
174 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
175 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
176 Laurent Pichon (Fra) FDJ
177 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
178 Johan Le Bon (Fra) FDJ
179 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
180 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
181 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
182 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             17:48
183 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
184 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
185 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
186 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
DNF Michał Kwiatkowski Pol) Team Sky

Punkty

  1 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            25 pkt
  2 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                              20
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          16
  4 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          14
  5 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            12
  6 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                       10
  7 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                         9
  8 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                           8
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    7
 10 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                            6
 11 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                          5
 12 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits                4
 13 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                           3
 14 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                             2
 15 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                            1

Lotna premia 104.0 km

  1 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           4 pkt
  2 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                  2
  3 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 1

Premia górska

Alto De Allariz. - 25.3 Km

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 3 pkt
  2 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           2
  3 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                  1

Alto De Fumaces - 80.5 Km

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 3 pkt
  2 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                  2
  3 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                      1

Alto De Padornelo. - 140.0 Km

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 3 pkt
  2 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                             2
  3 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                      1

Najbardziej waleczny

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits

Drużynowo

  1 Ag2R La Mondiale                                          11:47:12
  2 Bmc Racing Team
  3 Cofidis, Solutions Credits
  4 Movistar Team
  5 Iam Cycling
  6 Fdj
  7 Cannondale-Drapac Pro Cycling Team
  8 Etixx - Quick Step
  9 Team Sky
 10 Orica Bikeexchange
 11 Lotto Soudal
 12 Bora-Argon 18
 13 Team Giant Alpecin
 14 Astana Pro Team
 15 Team Katusha
 16 Tinkoff
 17 Lampre - Merida
 18 Dimension Data
 19 Trek - Segafredo
 20 Caja Rural - Seguros Rga
 21 Direct Energie                                               11:09
 22 Lotto Nl -Jumbo                                              19:40

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                      25:41:05
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:24
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:32
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:38
  5 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
  6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         01:07
  7 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:12
  8 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                01:14
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:22
 10 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         01:28
 11 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 12 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          01:52
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:55
 14 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:07
 15 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      02:13
 16 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       02:17
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:20
 18 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       02:34
 19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    02:46
 20 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:50
 21 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              02:51
 22 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 02:57
 23 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      03:09
 24 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:10
 25 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            03:11
 26 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           03:13
 27 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 03:22
 28 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:42
 29 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         03:44
 30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:49
 31 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          03:54
 33 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           03:56
 34 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      03:58
 35 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        04:27
 36 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              04:35
 37 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         06:09
 38 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                07:15
 39 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          07:30
 40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           08:35
 41 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        10:18
 42 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         12:19
 43 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           13:40
 44 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             13:41
 45 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            14:23
 46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           15:47
 47 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       16:08
 48 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 49 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          16:27
 50 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       16:55
 51 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     17:41
 52 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           18:00
 53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           21:25
 54 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                         22:15
 55 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             22:17
 56 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       23:16
 57 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           23:28
 58 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       23:47
 59 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          25:23
 60 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             25:29
 61 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        26:08
 62 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           26:46
 63 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              26:51
 64 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      27:21
 65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        27:22
 66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          28:36
 67 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       29:14
 68 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              29:22
 69 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   29:32
 70 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      30:32
 71 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       31:00
 72 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       32:33
 73 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       34:17
 74 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                     34:57
 75 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             35:21
 76 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       36:14
 77 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          36:15
 78 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     36:29
 79 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 37:46
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              37:54
 81 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  38:08
 82 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               38:22
 83 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              40:19
 84 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 85 José Herrada (Spa) Movistar Team                             41:41
 86 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            42:03
 87 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           42:48
 88 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    43:01
 89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 43:08
 90 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           43:24
 91 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        44:42
 92 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               44:48
 93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       44:55
 94 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            45:17
 95 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           45:50
 96 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    45:52
 97 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          46:25
 98 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           46:31
 99 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        46:50
100 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             46:53
101 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          47:08
102 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      47:09
103 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   47:25
104 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            47:37
105 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      48:15
106 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
107 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    48:33
108 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      48:43
109 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
110 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       49:16
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         49:44
112 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        50:05
113 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     50:10
114 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        50:22
115 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       50:31
116 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   50:46
117 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        51:07
118 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         51:12
119 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           51:54
120 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            52:12
121 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    52:21
122 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  53:00
123 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       53:02
124 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       53:04
125 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                53:13
126 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                53:14
127 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 53:15
128 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          53:18
129 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            53:47
130 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              54:20
131 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        55:09
132 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           55:18
133 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     56:00
134 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     56:17
135 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         56:33
136 Christian Knees (Ger) Team Sky                               56:35
137 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     57:10
138 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           57:29
139 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         57:40
140 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      58:48
141 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                        01:00:00
142 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          01:00:12
143 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    01:00:37
144 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
145 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                     01:00:58
146 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:01:43
147 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                     01:02:21
148 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                      01:02:35
149 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:02:44
150 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:03:52
151 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                     01:04:26
152 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                      01:04:29
153 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                      01:04:35
154 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                       01:05:24
155 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:05:25
156 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits       01:05:30
157 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:06:50
158 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                        01:07:07
159 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                          01:07:57
160 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange              01:07:58
161 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                         01:08:13
162 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 01:08:26
163 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          01:08:39
164 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:09:00
165 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:09:08
166 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         01:09:17
167 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin           01:09:53
168 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:10:25
169 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 01:12:11
170 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:12:26
171 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                         01:12:27
172 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                  01:12:37
173 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         01:13:40
174 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo               01:13:49
175 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                        01:14:05
176 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                         01:14:21
177 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                       01:14:31
178 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                    01:15:25
179 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                    01:15:38
180 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                           01:16:32
181 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:16:54
182 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                  01:17:04
183 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                   01:17:52
184 Julien Morice (Fra) Direct Energie                        01:19:13
185 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  01:24:54
186 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                        01:36:46

Klasyfikacja punktowa

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        60 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          50
  3 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         39
  4 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            37
  5 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              36
  6 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            28
  7 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      26
  8 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            25
  9 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           25
 10 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   23
 11 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            20
 12 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             20
 13 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                              20
 14 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                         20
 15 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          18
 16 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                           18
 17 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          18
 18 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
 19 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              16
 20 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                    16

Klasyfikacja górska

  1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      10 pkt
  2 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 9
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               8
  4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 6
  5 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                            5
  6 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                  4
  7 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                            4
  8 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                 3
  9 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         3
 10 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             3
 11 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               3
 12 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                  3
 13 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                              2
 14 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    2
 15 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                             2
 16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               2
 17 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             2
 18 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           2
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           1
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                      1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            22 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          23
  3 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             57
  4 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     59
  5 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           75
  6 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              76
  7 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                           78
  8 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      92
  9 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                           112
 10 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                           125
 11 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits               128
 12 Tiago Machado (Por) Team Katusha                               135
 13 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                143
 14 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                          151
 15 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                153
 16 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             170
 17 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                           173
 18 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                         195
 19 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                208
 20 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                               218

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                             76:03:00
  2 Bmc Racing Team                                              00:53
  3 Cannondale-Drapac Pro Cycling Team                           01:09
  4 Team Sky                                                     01:12
  5 Etixx - Quick Step                                           01:50
  6 Lotto Soudal                                                 05:53
  7 Iam Cycling                                                  07:07
  8 Ag2R La Mondiale                                             07:46
  9 Astana Pro Team                                              08:33
 10 Trek - Segafredo                                             08:59
 11 Orica Bikeexchange                                           13:48
 12 Team Katusha                                                 14:36
 13 Cofidis, Solutions Credits                                   17:55
 14 Tinkoff                                                      20:59
 15 Dimension Data                                               23:23
 16 Bora-Argon 18                                                23:25
 17 Caja Rural - Seguros Rga                                     26:29
 18 Lampre - Merida                                              37:33
 19 Lotto Nl -Jumbo                                              45:29
 20 Direct Energie                                               51:59
 21 Fdj                                                          52:58
 22 Team Giant Alpecin                                         1:38:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: