Tour du Poitou Charentes 2016: etap 5

Włoch Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) odniósł zwycięstwo na mecie ostatniego etapu Tour du Poitou Charentes.

Drugi finiszował Brytyjczyk Ben Swift (Team Sky), a trzeci Francuz Romain Feillu (HP BTP Auber 93).

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo po raz drugi w karierze odniósł Sylvain Chavanel (Direct Energie).

Wyniki 5. etapu Tour du Poitou Charentes 2016 (2.1), Thuré - Châtellerault (171,3 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                         4:03:42
  2 Ben Swift (GBr) Team Sky
  3 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
  4 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
  5 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  6 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
  7 Anthony Roux (Fra) FDJ
  8 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 10 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 11 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 12 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 13 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 14 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 16 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 17 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 18 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 19 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 20 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 21 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Rafael Andriato (Bra) Wilier Southeast
 23 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 24 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 25 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 26 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93
 28 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 29 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93
 30 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 31 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 32 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 35 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 36 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 37 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 38 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 39 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 40 Andrea Fedi (Ita) Wilier Southeast                           00:11
 41 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Southeast                       00:12
 42 Manuel Belletti (Ita) Wilier Southeast                       00:18
 43 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             00:30
 44 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:47
 45 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:57
 46 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     01:12
 47 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             01:15
 48 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  01:32
 50 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:36
 51 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           01:37
 52 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 54 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Enrique Sanz (Spa) Wilier Southeast
 56 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 57 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 58 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team           01:44
 59 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:46
 61 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
 62 Matteo Busato (Ita) Wilier Southeast                         01:47
 63 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       01:55
 64 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 65 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         01:57
 67 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            02:34
 68 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 69 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    03:05
 70 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 71 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           03:37
 72 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       03:58
 73 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 74 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     04:16
 75 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 76 Yonder Godoy (Ven) Wilier Southeast
 77 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               04:19
 78 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    05:09
 79 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 80 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                05:14
 81 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       05:54
 82 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    06:08
 83 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                06:38
 84 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 85 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
 86 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 87 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 88 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             08:27
 89 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 90 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         08:28
 91 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre                        08:55
 92 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 93 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Southeast
 94 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
 95 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 96 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 97 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 98 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 99 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
100 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
101 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
102 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
103 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
104 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
105 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
106 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
107 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
108 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
109 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
110 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale
112 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
113 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
114 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
115 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
116 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
117 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept

Klasyfikacja końcowa:

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     15:31:11
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL - Jumbo                   00:30
  3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
  4 Primož Roglič (Slo) Team LottoNL - Jumbo                     00:33
  5 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 00:51
  6 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       00:55
  7 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     00:56
  8 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         00:57
  9 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL - Jumbo                     01:12
 10 Sam Oomen (Ned) Team Giant - Alpecin                         01:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: