Vuelta a Espana 2016: etap 6

Simon Yates (Orica-BikeExcahnge) po ataku podjętym na końcowych kilometrach okazał się najlepszy w szóstym dniu Vuelta a Espana.

Luis Leon Sanchez (Astana) i Fabio Felline (Trek-Segafredo) zafiniszowali po drugie i trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Kolumbijczyk Darwin Atapuma (BMC Racing Team).

Górzysty w drugiej części trasy etap stanowił nieodpartą pokusę. Co najmniej pół peletonu chciało zabrać się po starcie w odjazd, a los na loterii na 45 kilometrze wyciągnęli Andrey Zeits (Astana), Kevin Reza (FDJ), Jan Bakelants (Ag2r), Alberto Losada (Katusha), Gert Dockx (Lotto Soudal), Omar Fraile (Dimension Data), Mathias Frank (IAM Cycling), Valerio Conti (Lampre-Merida), José Mendes, Gregor Muhlberger (obaj Bora-Argon18) i Laurent Didier (Trek - Segafredo).

Peleton trzymał akcję na krótkiej smyczy. Zespół BMC ani myślał oddać bez walki pozycji lidera, a jadący z przodu w koszulce mistrza Portugalii Mendes, tracił do Atapumy zaledwie 2:51. Różnica między obiema grupami długo wahała się w graniach 2:30, a gdy przed Alto Alenza (115,9 km; kat. 2; 10,9 km; 5,1%) w pościg włączyli się kolarza Orica-BikeExchange, gwałtownie spadła do 1:20.

Fraile dłużej nie czekał. Hiszpan na podjeździe zaryzykował samotną akcję, zdobywając górską premię minutę przed Zeitsem, Didierem, Bakelantsem, Losadą i Frankiem oraz 3 minuty przed peletonem. Do mety z tego miejsca pozostawało 47 kilometrów.

Szerokie drogi przeszły, w kręte, wąskie szlaki. Wysokie tempo etapu utrzymywało się, a górzysta trasa i przygrzewające słońce dawało się we znaki. Prowadzący kolarz Dimension Data osłabł, 19 kilometrów przed kreską dojechali do niego Zeits, Bakelants i Frank. Ten ostatni od razu skontrował, wychodząc na samotne prowadzenie. Peleton w tym momencie był spóźniony o jedną minutę.

Niespełna 6 km przed metą kolarze dotarli do ostatniego 2-km podjazdu (7,3%). Szwajcar wjechał na ten odcinek z zapasem 40 sekund. Zaatakowali Daniel Moreno (Movistar) i Simon Yates, a ten drugi wyprzedził Franka.

24-letni Anglik nie wypuścił już takiej szansy z rąk, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w wielkim tourze.

Wyniki 6. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Monforte de Lemos – Luintra (163,2 km):

  1 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                       4:05:00
  2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:20
  3 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           00:22
  4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
  5 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
  6 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
  7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:29
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 11 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 13 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
 15 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 16 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 17 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 18 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 19 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 20 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 22 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 23 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 24 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 25 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 26 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 27 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 28 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 30 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 31 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 32 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                   
 33 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 34 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 35 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 36 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 39 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 40 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 41 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           00:41
 42 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            00:58
 43 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             01:24
 44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           02:28
 45 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
 46 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       02:42
 47 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 48 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          02:56
 49 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         03:03
 50 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          03:13
 51 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          03:41
 52 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 54 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 55 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       05:24
 56 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 57 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            06:21
 58 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 59 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 61 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 62 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          07:25
 63 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   08:05
 64 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    11:41
 65 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             13:03
 66 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 67 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        14:04
 68 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 69 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 70 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 71 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 72 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 73 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 74 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 75 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 76 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 77 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 78 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 79 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
 81 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 82 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 83 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 84 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 85 José Herrada (Spa) Movistar Team
 86 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 87 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 88 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 89 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            15:54
 90 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
 91 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 92 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 93 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 94 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 95 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 96 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
 97 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 98 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
100 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
101 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
102 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
103 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
104 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
105 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
106 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         16:02
107 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           19:51
108 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
109 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
110 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
111 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
112 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
113 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
114 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          22:32
115 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   23:01
116 Johan Le Bon (Fra) FDJ
117 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
118 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
119 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
120 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
121 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
122 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
123 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
124 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
125 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
126 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
127 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
128 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
129 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
130 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
131 Christian Knees (Ger) Team Sky
132 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
133 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
134 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
135 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
136 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
137 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
138 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
139 Kévin Reza (Fra) FDJ
140 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
141 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
142 Laurent Pichon (Fra) FDJ
143 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
144 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
145 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
146 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
147 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
148 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
149 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
150 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
151 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
152 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
153 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
154 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
155 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
156 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
157 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
158 Julien Morice (Fra) Direct Energie
159 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
160 Tiago Machado (Por) Team Katusha
161 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
162 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
163 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
164 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
165 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
166 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
167 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
168 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
169 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
170 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
171 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
172 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
173 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
174 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
175 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
176 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
177 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
178 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
179 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
180 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
181 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
182 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
183 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
184 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
185 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
186 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
187 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
188 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              26:43
189 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       27:26
DNF Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
DNS Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
DNS Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team

Punkty

  1 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            25 pkt
  2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         20
  3 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              16
  4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                               14
  5 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                       12
  6 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                               10
  7 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                  9
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           8
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    7
 10 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                             6
 11 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                            5
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                      4
 13 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       3
 14 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                          2
 15 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                              1

Lotna premia - Castro Caldelas, 114 km

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 4 pkt
  2 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               2
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                             1


Premia górska - Alto Alenza, 115.9 km

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 5 pkt
  2 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               3
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                             1

Najbardziej aktywny

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data

Drużynowo

  1 Orica-BikeExchange                                        12:15:58
  2 BMC Racing Team                                              00:22
  3 Movistar Team
  4 Team Sky                                                     00:29
  5 Etixx - Quick-Step
  6 Cannondale-Drapac
  7 Lotto Soudal                                                 00:58
  8 Tinkoff Team                                                 01:36
  9 Astana Pro Team                                              02:19
 10 Trek-Segafredo                                               02:49
 11 IAM Cycling                                                  03:34
 12 AG2R La Mondiale                                             03:41
 13 Team Katusha                                                 06:21
 14 Cofidis, Solutions Credits                                   14:04
 15 Bora-Argon 18                                                16:38
 16 FDJ                                                          17:09
 17 Dimension Data                                               21:08
 18 Lampre - Merida                                              21:46
 19 Team LottoNl-Jumbo
 20 Caja Rural-Seguros RGA                                       24:15
 21 Direct Energie                                               36:36
 22 Team Giant-Alpecin                                           50:11

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                      21:45:21
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:28
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:32
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:38
  5 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
  6 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         01:07
  7 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:12
  8 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                01:14
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:22
 10 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         01:28
 11 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 12 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          01:52
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:55
 14 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:07
 15 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      02:13
 16 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       02:17
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:20
 18 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       02:34
 19 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    02:46
 20 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   02:50
 21 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              02:51
 22 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 02:57
 23 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      03:09
 24 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:10
 25 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            03:11
 26 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           03:13
 27 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            03:14
 28 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 03:22
 29 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:42
 30 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         03:44
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:49
 32 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          03:54
 34 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           03:56
 35 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      03:58
 36 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        04:27
 37 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              04:35
 38 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          05:18
 39 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         06:09
 40 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                07:15
 41 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          07:30
 42 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           08:35
 43 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        10:18
 44 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       12:07
 45 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         12:19
 46 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           13:40
 47 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             13:41
 48 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        14:59
 49 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     15:31
 50 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              15:42
 51 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           15:47
 52 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       16:08
 53 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 54 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       16:55
 55 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           18:00
 56 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              18:13
 57 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       21:10
 58 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           21:25
 59 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                         22:15
 60 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             22:18
 61 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           23:28
 62 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       23:47
 63 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    25:13
 64 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          25:23
 65 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             25:29
 66 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           26:46
 67 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               27:13
 68 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      27:21
 69 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        27:22
 70 Ian Boswell (USA) Team Sky
 71 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          28:36
 72 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              29:10
 73 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       29:14
 74 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      30:32
 75 José Herrada (Spa) Movistar Team
 76 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    30:45
 77 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            30:54
 78 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       32:33
 79 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            34:08
 80 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       34:17
 81 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    34:43
 82 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                     34:57
 83 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             35:21
 84 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           35:22
 85 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      36:00
 86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           36:02
 87 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       36:14
 88 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          36:15
 89 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            36:28
 90 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     36:29
 91 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          36:44
 92 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            36:49
 93 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 37:46
 94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              37:54
 95 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  38:08
 96 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         38:35
 97 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   39:37
 98 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        39:58
 99 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        40:15
100 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   40:19
101 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     40:36
102 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           40:38
103 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           40:45
104 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       41:56
105 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                42:05
106 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        42:11
107 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 43:08
108 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              43:13
109 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                43:23
110 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 43:25
111 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           43:30
112 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           44:09
113 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             44:29
114 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               44:48
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     44:51
116 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       44:55
117 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          45:09
118 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        45:19
119 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          46:25
120 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         46:43
121 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        46:50
122 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          47:08
123 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       47:19
124 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   47:25
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            47:31
126 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         47:55
127 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      48:15
128 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
129 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      48:43
130 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           48:51
131 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
132 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      48:58
133 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                        49:49
134 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             50:09
135 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     50:10
136 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        50:22
137 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       50:31
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       50:47
139 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                        51:12
140 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         51:22
141 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
142 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         51:26
143 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               51:35
144 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            52:12
145 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    52:21
146 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          52:43
147 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  53:00
148 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       53:04
149 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        53:17
150 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         53:26
151 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            53:47
152 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          54:15
153 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          54:21
154 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       54:38
155 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            55:53
156 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           55:58
157 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     56:17
158 Christian Knees (Ger) Team Sky                               56:35
159 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                 56:49
160 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            57:06
161 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  57:15
162 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    57:17
163 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           57:29
164 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           57:31
165 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         57:40
166 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                57:51
167 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       57:59
168 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            58:08
169 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            58:25
170 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              58:44
171 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
172 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             58:49
173 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       58:51
174 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       59:04
175 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        59:16
176 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          01:00:12
177 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                  01:00:30
178 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 01:01:02
179 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                   01:01:18
180 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                  01:01:28
181 Julien Morice (Fra) Direct Energie                        01:02:39
182 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                         01:03:12
183 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                       01:03:22
184 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                          01:03:44
185 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:05:45
186 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:06:50
187 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  01:08:20
188 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                    01:08:50
189 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                        01:20:12

Klasyfikacja punktowa

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        51 pkt
  2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              36
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          34
  4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         34
  5 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      26
  6 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            25
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           25
  8 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            20
  9 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             20
 10 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                         20
 11 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                           18
 12 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
 13 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   16
 14 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              16
 15 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange                    16
 16 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            16
 17 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                       15
 18 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                         14
 19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                               14
 20 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                               14

Klasyfikacja górska

  1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      10 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               8
  3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 6
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                            5
  5 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                  4
  6 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                            4
  7 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                 3
  8 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         3
  9 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                             3
 10 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               3
 11 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                              2
 12 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    2
 13 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               2
 14 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             2
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           1
 16 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                            1
 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                             1
 18 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  1
 19 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                             1
 20 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                               1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            18 pkt
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          20
  3 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             53
  4 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           59
  5 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                           70
  6 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              75
  7 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                     106
  8 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                124
  9 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                           129
 10 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                139
 11 Tiago Machado (Por) Team Katusha                               142
 12 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                           153
 13 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             157
 14 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                          165
 15 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                               191
 16 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                       249
 17 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                             255

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                             64:16:35
  2 BMC Racing Team                                              00:53
  3 Cannondale-Drapac                                            01:09
  4 Team Sky                                                     01:12
  5 Etixx - Quick-Step                                           01:50
  6 Lotto Soudal                                                 05:53
  7 IAM Cycling                                                  07:07
  8 AG2R La Mondiale                                             07:46
  9 Astana Pro Team                                              08:33
 10 Trek-Segafredo                                               08:59
 11 Orica-BikeExchange                                           13:48
 12 Team Katusha                                                 14:36
 13 Cofidis, Solutions Credits                                   17:55
 14 Tinkoff Team                                                 20:59
 15 Dimension Data                                               23:23
 16 Bora-Argon 18                                                23:25
 17 Team LottoNl-Jumbo                                           25:49
 18 Caja Rural-Seguros RGA                                       26:29
 19 Lampre - Merida                                              37:33
 20 Direct Energie                                               40:50
 21 FDJ                                                          52:58
 22 Team Giant-Alpecin                                        01:38:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: