Tour du Poitou Charentes 2016: etap 4

Sylvain Chavanel (Direct Energie) wygrał jazdę indywidualną na wyścigu Tour du Poitou Charentes.

Francuski weteran wygrał jak za dawnych lat, na dystansie 23 kilometrów pokonując o 30 sekund Holendra Wilco Keldermana (Team LottoNL - Jumbo) i Portugalczyka Nelsona Oliveirę (Movistar Team).

Francuz po trzech dniach zmagań wyszedł na prowadzenie i na jutrzejszym ostatnim etapie bronił będzie koszulki lidera, którą wygrał już w 2014 roku.

Wyniki 4. etapu Tour du Poitou Charentes 2016 (2.1), Saint-Sauveur - Châtellerault (23 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        26:51
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:30
  3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
  4 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       00:33
  5 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 00:51
  6 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       00:55
  7 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         00:57
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     01:02
  9 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                01:08
 10 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       01:12
 11 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             01:16
 12 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                      01:18
 13 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           01:20
 14 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         01:24
 15 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      01:33
 16 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:36
 17 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 18 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  01:38
 19 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team           01:40
 20 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         01:43
 21 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                01:46
 22 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             01:48
 23 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:51
 24 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             01:52
 25 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:54
 26 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 27 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       01:55
 28 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         01:58
 29 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         02:02
 30 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:04
 31 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                02:05
 32 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    02:11
 33 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           02:12
 34 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           02:19
 35 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  02:21
 36 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:26
 37 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      02:31
 38 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:32
 39 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:35
 40 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       02:36
 41 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             02:37
 42 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             02:40
 43 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 02:41
 44 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM       02:42
 45 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    02:43
 46 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 47 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 48 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       02:44
 49 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       02:45
 50 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               02:47
 51 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:50
 52 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          02:53
 53 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93                           02:55
 54 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 55 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93                         02:56
 56 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    03:00
 57 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           03:01
 58 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 59 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               03:02
 60 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              03:03
 61 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                            03:08
 62 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    03:09
 63 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   03:10
 64 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
 65 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                03:11
 66 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 67 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       03:12
 68 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       03:14
 69 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        03:15
 70 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept               03:16
 71 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:17
 72 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 73 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre                        03:22
 74 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:24
 75 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            03:26
 76 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast             03:27
 77 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             03:28
 78 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   03:35
 80 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence KTM        03:36
 81 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           03:37
 82 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:38
 83 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         03:39
 84 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                03:45
 85 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:47
 86 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM    03:48
 87 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:49
 88 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 89 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     03:51
 90 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          03:55
 91 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 92 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            03:57
 93 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                           03:58
 94 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  03:59
 95 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole                  04:00
 97 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           04:10
 98 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            04:14
 99 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               04:15
100 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           04:18
101 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale
102 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             04:19
103 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                04:25
104 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                04:34
105 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
106 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            04:36
107 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             04:37
108 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
109 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
110 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                04:43
111 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      04:49
112 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           04:50
113 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      05:00
114 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
115 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              05:02
116 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             05:03
117 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          05:10
118 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 05:12
119 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Lille Metropole 
120 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          05:13
121 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         05:20
122 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        05:22
123 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre                       05:27
124 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      05:32
125 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
126 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:36
127 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              05:47
128 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          05:48
129 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            05:58
130 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team               06:13
131 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           06:31
132 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 06:43
DNS Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     11:27:29
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:30
  3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
  4 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       00:33
  5 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 00:51
  6 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       00:55
  7 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         00:57
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     01:02
  9 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                01:08
 10 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       01:12
 11 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             01:16
 12 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team                      01:18
 13 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                           01:20
 14 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         01:24
 15 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      01:31
 16 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:36
 17 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 18 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team           01:40
 19 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         01:43
 20 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:44
 21 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                01:46
 22 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             01:48
 23 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:51
 24 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             01:52
 25 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       01:55
 26 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         01:58
 27 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     02:04
 28 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                02:05
 29 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           02:12
 30 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           02:16
 31 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:18
 32 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  02:21
 33 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      02:31
 34 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             02:34
 36 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             02:37
 37 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               02:40
 38 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM       02:42
 39 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    02:43
 40 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 41 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       02:44
 42 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         02:50
 43 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93                           02:52
 44 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          02:53
 45 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93                         02:56
 46 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    02:58
 47 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               03:02
 48 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              03:03
 49 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                            03:08
 50 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   03:10
 51 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert        03:11
 52 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       03:12
 53 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole 
 54 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       03:14
 55 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         03:22
 56 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:24
 57 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            03:26
 58 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast             03:27
 59 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         03:34
 60 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:35
 61 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 62 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence KTM        03:36
 63 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                03:37
 64 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           03:49
 65 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            03:54
 66 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          03:55
 67 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  03:56
 69 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            03:57
 70 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole                  03:58
 71 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    03:59
 72 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           04:14
 73 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       04:27
 74 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole                  04:33
 75 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            04:51
 76 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       04:54
 77 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale                         04:55
 78 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      05:00
 79 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              05:02
 80 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         05:03
 81 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                05:09
 82 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               05:10
 83 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       05:22
 84 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              05:31
 85 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM    05:32
 86 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:36
 87 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             05:45
 88 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                           05:52
 89 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         05:58
 90 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          06:12
 91 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team               06:13
 92 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  06:16
 93 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    06:37
 94 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 06:43
 95 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                06:49
 96 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           06:50
 97 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         06:52
 98 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             07:12
 99 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre                        07:15
100 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           07:27
101 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             07:28
102 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      07:39
103 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   07:50
104 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    07:59
105 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     08:07
106 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            08:31
107 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             09:01
108 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM           09:24
109 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                10:29
110 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        11:14
111 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               11:22
112 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                12:17
113 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  12:28
114 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 12:35
115 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept               12:36
116 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             12:45
117 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Lille Metropole              13:01
118 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            13:16
119 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre                        13:19
120 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         13:51
121 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        13:53
122 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           14:19
123 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           14:49
124 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           15:02
125 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            15:20
126 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        15:37
127 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          15:59
128 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          17:24
129 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre                       18:36
130 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                24:06
131 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      25:13
132 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 26:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: