Tour du Poitou Charentes 2016: etap 2

Tom van Asbroeck (Team LottoNL - Jumbo) okazał się najlepszy w drugim dniu etapówki Tour du Poitou Charentes.

Holenderski sprinter pokonał na naznaczonym potężną kraksą finiszu Włochów Manuela Bellettiego (Wilier-Southeast) i Marco Benfatto (Androni Giocattoli-Sidermec).

Wyniki 2. etapu Tour du Poitou Charentes 2016 (2.1), La Rochelle - Niort (179,8 km):

  1 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  4:16:32
  2 Manuel Belletti (Ita) Wilier Southeast
  3 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  4 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
  5 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
  6 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Matteo Busato (Ita) Wilier Southeast
  8 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  9 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 10 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 11 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 12 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93
 13 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93
 14 Nelson Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team
 15 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 17 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 18 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 19 Ben Swift (GBr) Team Sky
 20 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 22 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 23 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 24 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 25 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 26 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 27 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
 28 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 29 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 31 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 33 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 34 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 35 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 36 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 37 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole
 38 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 39 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 41 Andrea Fedi (Ita) Wilier Southeast
 42 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 43 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 44 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 45 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 49 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 51 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 52 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 53 Anthony Roux (Fra) FDJ
 54 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Enrique Sanz (Spa) Wilier Southeast
 56 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Southeast
 58 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 59 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 61 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Southeast
 62 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 63 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 64 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 65 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 66 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 67 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 68 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 69 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 70 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 72 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole
 74 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 75 Rafael Andriato (Bra) Wilier Southeast
 76 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 78 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 79 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 80 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 81 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 82 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 83 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 84 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 86 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 87 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 88 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 89 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 90 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 91 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 92 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 93 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     01:14
 94 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       01:22
 95 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 96 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 97 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:35
 98 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
100 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           01:58
101 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
102 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
103 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
105 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM
106 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
107 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           02:29
108 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           02:34
109 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team
110 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
111 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:38
112 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            02:40
113 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
114 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             04:00
116 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
117 Yonder Godoy (Ven) Wilier Southeast                          04:53
118 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Lille Metropole              04:56
119 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      05:06
120 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
121 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
122 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
123 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept               05:10
124 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
125 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
126 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
128 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
129 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
130 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           07:04
131 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
132 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            09:40
133 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
134 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                11:34
135 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
DNF Mikel Aristi Gardoki (Spa) Delko Marseille Provence KTM
DNF Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  8:45:27
  2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:02
  4 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         00:04
  5 Manuel Belletti (Ita) Wilier Southeast
  6 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         00:05
  7 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole 
  8 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           00:06
  9 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 10 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               00:07
 11 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 12 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    00:08
 13 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Lille Metropole 
 14 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Metropole                  00:09
 15 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          00:10
 16 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 17 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 18 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 19 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Matteo Busato (Ita) Wilier Southeast
 21 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93
 22 Nelson Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team
 23 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 25 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 26 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 27 Ben Swift (GBr) Team Sky
 28 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 29 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 30 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 32 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 33 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 34 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 35 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 36 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 37 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 38 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 39 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 40 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 41 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 42 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 43 Anthony Roux (Fra) FDJ
 44 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 45 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 46 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 47 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 50 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 51 Andrea Fedi (Ita) Wilier Southeast
 52 Rafael Andriato (Bra) Wilier Southeast
 53 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 54 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 55 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Southeast
 56 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 57 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 58 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 60 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Southeast
 61 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 62 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 63 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 64 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 65 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 66 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 67 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 68 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 69 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 71 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 72 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 73 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 74 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 75 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 76 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 77 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 78 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 80 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 81 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:34
 82 Enrique Sanz (Spa) Wilier Southeast                          00:36
 83 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         00:39
 84 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            00:47
 85 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         00:48
 87 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      00:54
 88 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
 89 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 90 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            01:03
 91 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:10
 92 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:28
 93 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:32
 94 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       01:52
 95 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 96 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM    01:54
 97 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                           02:04
 98 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           02:08
 99 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               02:33
100 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       02:56
101 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             03:03
102 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:12
103 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           03:23
104 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        03:43
105 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:08
106 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             04:10
107 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:22
108 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     04:26
109 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM           04:57
110 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM
111 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    05:00
112 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
113 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
114 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            06:28
115 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept               07:02
116 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           07:31
117 Yonder Godoy (Ven) Wilier Southeast                          07:53
118 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           07:58
119 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Lille Metropole              07:59
120 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        08:09
121 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             08:18
122 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 08:22
123 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     08:58
124 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre                        10:07
125 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        10:47
126 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre                       10:51
127 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
128 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          10:59
129 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  11:00
130 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           11:02
131 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          12:21
132 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            12:35
133 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      14:49
134 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                17:15
135 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 19:38

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: