Eros Capecchi w Etixx-Quick Step

30-latek po roku spędzonym w Astanie zmieni zespół na belgijski Etixx-Quick Step.

Eros Capecchi jest szóstym zawodnikiem Etixx-Quick Step, który wzmocni drużynę w 2017 roku. Wcześniej do ekipy dołączyli: Phillipe Gilbert, Dries Devenyns, Enric Mas, Maximilian Schachmann i Remi Cavagna.

Zadaniem Włocha będzie dobra jazda w górach i pomoc liderom takim jak Gianluca Brambilla, Bob Jungels czy Daniel Martin. Patrick Lefevere wierzy, że Capecchi swoim doświadczeniem i umiejętnościami przyczyni się do poprawy wyników jego ekipy.

Jestem dumny, że podpisałem kontrakt z jednym z najlepszych zespołów na świecie. To ekipa, która posiada mentalność zwycięzcy i zawsze rozdaje karty na wyścigach. Cieszę się, że będę jego częścią

- powiedział zadowolony 30-latek.

Największym sukcesem w karierze Erosa Capecchiego jest zwycięstwo etapowe w Giro d'Italia 2011. Wygrał także klasyk Gp Citté di Lugano i zajął 5. miejsce w Tour de Pologne. Podczas swojej kariery był pomocnikiem - w 2011 roku był częścią składu Liquigasu, w barwach którego Giro d'Italia wygrał Ivan Basso.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: