Zapowiedź Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2016

W najbliższy weekend do Wysowej Zdroju zjedzie się śmietanka polskiego peletonu, by walczyć tam o medale Górskich Szosowych Mistrzostw Polski. 

W szranki staną nie tylko kolarze zawodowi, ale również amatorzy, którzy walczyć będą o tytuł najlepszych górali kraju.

Uście Gorlickie, Klimkówka, Wysowa Zdrój

W tym roku kolarki i kolarze w ramach Górskich Szosowych Mistrzostw Polski ścigać się będą po terenach Beskidu Niskiego. Start do wyścigów wyznaczony został w Uściu Gorlickim, skąd zawodnicy skierują się w stronę Jeziora Klimkówki, wokół którego zatoczona zostanie 25-kilometrowa pętla z dwoma pojazdami, o łącznym przewyższeniu 450 metrów. Pokonywana ona będzie - w zależności od kategorii - od dwóch do pięciu razy. Decydujący dla losów wyścigów może jednak okazać się 25-kilometrowy dojazd z rund do mety wyznaczonej w Wysowej Zdroju, na którym znalazły się kolejne dwa podjazdy. To kolejne 460 metrów przewyższenia do pokonania.

Zawodowy i amatorzy

Warto zaznaczyć, że o tytuły górskich mistrzów Polski w kolarstwie szosowym na trasie wiodącej wokół Klimkówki walczyć będą tak zawodowy, jak i amatorzy. W sobotę 27 sierpnia do rywalizacji o medale przystąpią przedstawiciele elity mężczyzn, orlików wyścigu open (5 rund; 150km), juniorów (4 rundy; 125km) i juniorów młodszych (2 rundy, 75km). Z kolei w niedzielę 28 sierpnia, w szranki staną panie w kategorii elity kobiet i orliczek (wyścig open - 3 rundy; 100km), juniorek (2 rundy; 75km) i juniorek młodszych (1 runda; 50km). Tego samego dnia co panie, do boju ruszą również amatorki i amatorzy. Oni zmierzyć się będą musieli z dwoma okrążeniami, co daje łączy dystans 75 kilometrów i łączne przewyższenie 1360m.

Zgłoszenia

Zainteresowani startem na Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Wysowej Zdroju w dalszym ciągu mogą się zgłaszać, wypełniając odpowiedni formularz i przesyłając go do organizatora, którym jest Małopolski Związek Kolarski. Więcej informacji o wyścigu można zaleźć na stronie: www.gorskieszosowe.pl. Tam też dostępne są formularze zgłoszeniowe.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: