Vuelta a Espana 2016: “Superman” Lopez ze złamanymi zębami

Miguel Angel Lopez w kraksie na trzecim etapie Vuelta a Espana złamał trzy zęby. Kolumbijczyk, zwany także “Supermanem”, stanie jednak na starcie czwartego odcinka.

Zespół Astana poinformował, że zawodnik, zwycięzca Tour de l’Avenir z 2014 roku, w wyniku kraksy na dojeździe do Mirador de Ezaro mocno się potłukł i złamał trzy zęby.

Kolumbijczyk w następstwie wypadku pożegnał się nadziejami na walkę w klasyfikacji generalnej swojego pierwszego Grand Touru. Pozbieranie się po wypadku zajęło trochę czasu, a lider kazachskiej grupy na mecie zameldował się ze stratą 12:33.

22-latek rozpocznie czwarty etap, który także kończy się na podjeździe. Nie jest jasne jak poważne efekty miała kraksa i czy młody zawodnik zdecyduje się kontynuować rywalizację w kolejnych dniach.

Lopez w tym roku wygrał Tour de Suisse, zajął 4. miejsce w Tour de San Luis i 3. w Tour de Langkawi.