Tour du Poitou Charentes 2016: etap 1

Nacer Bouhanni (Cofidis) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap francuskiego wyścigu etapowego.

Francuz zdecydowanie pokonał duet ekipy Wanty-Groupe Gobert - Roya Jansa i Danilo Napolitano.

Polaków zabrakło w wyścigu.

Wyniki 1. etapu Tour du Poitou Charentes 2016 (2.1), Angoulême - Puilboreau (189,6 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:29:05
  2 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  3 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  4 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
  5 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  6 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
  7 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  8 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 10 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 11 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 13 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 14 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93
 16 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 17 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team
 18 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 19 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 20 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 21 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 22 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 23 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 24 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 25 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 27 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 28 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 29 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 30 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 31 Ben Swift (GBr) Team Sky
 32 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 33 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 34 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 35 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 36 Anthony Roux (Fra) FDJ
 37 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 38 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 39 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 40 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 41 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 42 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 43 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 44 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 46 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 47 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 49 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 50 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 51 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 52 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 54 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 55 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 56 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 58 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 59 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 60 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 61 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 62 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 63 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 64 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 65 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 66 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 67 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 70 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 71 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 72 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 74 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 75 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 76 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 78 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 81 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 82 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 83 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 84 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:24
 85 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                00:26
 86 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         00:29
 87 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            00:37
 88 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         00:38
 90 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     00:44
 91 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 92 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 93 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
 94 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 95 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            00:53
 97 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:18
 98 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       01:24
 99 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:42
100 Marc Sarreau (Fra) FDJ
101 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
102 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                           01:54
103 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:12
104 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    02:16
105 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               02:23
106 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
108 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        02:47
109 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                02:50
110 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
111 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        02:53
112 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
113 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
114 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:02
115 Luke Rowe (GBr) Team Sky
116 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
117 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
118 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     03:38
119 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
120 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:12
121 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               04:47
122 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
123 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
124 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
125 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         04:50
126 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     04:53
127 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          05:08
128 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                05:31
129 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
130 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
131 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
132 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      09:33
133 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 09:48
134 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
135 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  10:50
136 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
137 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           10:52
138 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Delko Marseille Provence KTM      20:54
DNF Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po. 1 etapie

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:28:55
  2 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         00:04
  3 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         00:05
  4 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
  5 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:06
  6 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               00:07
  7 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    00:08
  8 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     00:09
  9 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          00:10
 10 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 11 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 12 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 13 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 15 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 16 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 18 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 19 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93
 21 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 22 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team
 23 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 25 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 26 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 27 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 28 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 29 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 30 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 32 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 33 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 34 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
 35 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 36 Ben Swift (GBr) Team Sky
 37 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 38 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 40 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 41 Anthony Roux (Fra) FDJ
 42 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 43 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 44 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 45 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 46 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 47 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 48 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 49 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 51 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
 52 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 53 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 54 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Primož Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 56 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 57 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 58 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 60 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 61 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 62 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 63 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 64 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 65 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 66 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 67 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 68 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 69 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 72 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 73 Thomas Vaubourzeix (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 74 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 75 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 76 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 78 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 81 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 82 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 83 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 84 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 85 Rino Gasparrini (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:34
 86 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                00:36
 87 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         00:39
 88 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            00:47
 89 Etienne Fabre (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         00:48
 91 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     00:54
 92 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 93 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 94 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
 95 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 96 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 97 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            01:03
 98 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       01:28
 99 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       01:34
100 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:52
101 Marc Sarreau (Fra) FDJ
102 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
103 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                           02:04
104 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                02:22
105 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    02:26
106 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               02:33
107 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        02:57
109 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                03:00
110 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
111 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        03:03
112 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
113 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
114 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:12
115 Luke Rowe (GBr) Team Sky
116 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
117 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
118 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     03:48
119 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
120 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:22
121 Martin Laas (Est) Delko Marseille Provence KTM               04:57
122 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
123 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
124 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
125 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre                         05:00
126 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     05:03
127 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          05:17
128 Dorian Godon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                05:41
129 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
130 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
131 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
132 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      09:43
133 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 09:58
134 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
135 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          10:59
136 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  11:00
137 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           11:02
138 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Delko Marseille Provence KTM      21:04

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: