Tour de l'Avenir 2016: etap 4

Amerykanin Adrien Costa wygrał jazdę indywidualną w miejscowości Lugny - czwarty etap wyścigu Tour de l'Avenir.

19-letni kolarz, na co dzień reprezentujący barwy grupy Axeon Hagens Berman, a obecnie na stażu w ekipie Etixx-Quick Step, na dystansie 16,5 kilometra na szosach regionu Burgundia-Franche-Comté pokonał o 2 sekundy swojego rodaka Neilsona Powlessa i o 7 sekund Brytyjczyka Jonathana Dibbena.

Najlepszym z reprezentantów Polski był Przemysław Kasperkiewicz, którego sklasyfikowano na 25. miejscu, ze stratą 40 sekund do zwycięzcy. 30. miejsce zajął Michał Paluta, który do Costy stracił 47 sekund.

Trasa czasówki nie nastręczała większych trudności, choć na pierwszych 7 kilometrach zlokalizowano dwa podjazdy, które w sumie złożyły się na 2,7 km wspinaczki.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Norweg Amund Grondahl Jansen, który przed wjazdem z góry ma 41 sekund przewagi nad drugim Niemcem Nico Denzem i 1:20 nad Dibbenem. Costa, który walczył będzie o zwycięstwo w wyścigu, traci 2:54.

Wyniki 4. etapu Tour de l'Avenir 2016 (2.Ncup), Lugny - Lugny (16,5 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Adrien Costa (USA)                                     21:15
  2 Neilson Powless (USA)                                  00:02
  3 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                      00:07
  4 Mads Würtz Schmidt (Dania)                             00:08
  5 Lennard Kämna (Niemcy)                                 00:09
  6 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)                      00:11
  7 Filippo Ganna (Włochy)                                 00:15
  8 Maximilian Schachmann (Niemcy)
  9 William Barta (USA)                                    00:18
 10 Geoffrey Curran (USA)                                  00:21
 11 Michael Storer (Australia)
 12 Stefan De Bod (RPA)                                    00:22
 13 Giovanni Carboni (Włochy)                              00:27
 14 Nathan Van Hooydonck (Belgia)
 15 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
 16 Nicholas Schultz (Australia)                           00:28
 17 Gonzalo Serrano Rodriguez (Hiszpania)
 18 Artem Nych (Rosja)                                     00:31
 19 Michal Schegel (Czechy)                                00:33
 20 Aurélien Paret-Peintre (Francja)
 21 Nico Denz (Niemcy)                                     00:34
 22 Pavel Sivakov (Rosja)                                  00:37
 23 Scott Davies (Wielka Brytania)                         00:38
 24 John Anderson Rodriguez Salazar (Kolumbia)             00:39
 25 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)                      00:40
 26 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                          00:41
 27 Markus Freiberger (Austria)
 28 Nikolay Cherkasov (Rosja)                              00:43
 29 Léo Vincent (Francja)
 30 Michał Paluta (Polska)                                 00:47
 31 Patrick Mueller (Szwajcaria)                           00:48
 32 Alexandr Vlasov (Rosja)                                00:50
 33 Valentin Madouas (Francja)                             00:51
 34 Ole Forfang (Norwegia)                                 00:52
 35 Ryan Gibbons (RPA)
 36 Jan Tschernoster (Niemcy)                              00:53
 37 Mathias Le Turnier (Francja)                           00:54
 38 Amund Grondahl Jansen (Norwegia)
 39 Kilian Frankiny (Szwajcaria)
 40 Harm Vanhoucke (Belgia)                                00:57
 41 Nicholas Dlamini (RPA)
 42 Martin Schaeppi (Szwajcaria)                           00:58
 43 Antwan Tolhoek (Holandia)
 44 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)                     00:59
 45 Michael Carbel Svendgaard (Dania)                      01:00
 46 Logan Owen (USA)                                       01:05
 47 Ivan Centrone (Luksemburg)
 48 David Gaudu (Francja)                                  01:06
 49 Jonathan Narvrez (Centrum Mondial du Cyclisme)         01:07
 50 Matteo Fabro (Włochy)
 51 Vincenzo Albanese (Włochy)                             01:08
 52 Tom Wirtgen (Luksemburg)                               01:09
 53 Cristian Rodriguez Martin (Hiszpania)
 54 Lukas Spengler (Szwajcaria)                            01:10
 55 Jai Hindley (Australia)                                01:11
 56 Edward Ravasi (Włochy) 
 57 Thomas Vereecken (Belgia)                              01:13
 58 Gian Friesecke (Szwajcaria)                            01:16
 59 Rei Onodera (Japonia)
 60 Gabriel Cullaigh (Wielka Brytania)                     01:19
 61 Antonio Barac (Centrum Mondial du Cyclisme)
 62 Michael Kukrle (Czechy)                                01:20
 63 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)                        01:21
 64 Wilmar Paredes Zapata (Kolumbia)
 65 Alex Aranuru Deba (Hiszpania)                          01:23
 66 James Knox (Wielka Brytania)                           01:24
 67 Marino Kobayashi (Japonia)                             01:25
 68 Patrick Haller (Niemcy)                                01:26
 69 Joris Nieuwenhuis (Holandia)                           01:29
 70 Sergey Luchshenko (Kazachstan)                         01:31
 71 Patryk Stosz (Polska)                                  01:33
 72 Jasper De Laat (Holandia)
 73 Anders Skaarseth (Norwegia)
 74 Mads Baadsgaard Rahbek (Dania)                         01:34
 75 Jan Maas (Holandia)                                    01:35
 76 Dusan Rajovic (Centrum Mondial du Cyclisme)            01:36
 77 Remy Mertz (Belgia)                                    01:37
 78 Christofer Jurado (Centrum Mondial du Cyclisme)        01:39
 79 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                        01:41
 80 Andreas Walzel (Austria)                               01:42
 81 German Nicolas Tivani (Centrum Mondial du Cyclisme)    01:43
 82 Niklas Eg (Dania)                                      01:46
 83 Pavel Camrda (Czechy)                                  01:47
 84 El Mehdi Chokri Maroko)                                01:49
 85 David Per (Słowenia)                                   01:52
 86 Mohcine El Kouraji Maroko)                             01:55
 87 Piotr Konwa (Polska)                                   01:59
 88 Vladimir Tsoy (Kazachstan)
 89 Caio Godoy Ormenese (Centrum Mondial du Cyclisme)
 90 Marcel Neuhauser (Austria)                             02:00
 91 Maxim Satlikov (Kazachstan)                            02:04
 92 Matic Groselj (Słowenia)                               02:05
 93 Galym Akhmetov (Kazachstan)                            02:06
 94 Steff Cras (Belgia)                                    02:10
 95 Miguel Eduardo Florez Lopez (Kolumbia)                 02:11
 96 Gasper Katrasnik (Słowenia)
 97 Nans Peters (Francja)                                  02:19
 98 Juan Antonio Lopez-Cozar (Hiszpania)                   02:20
 99 Mateusz Grabis (Polska)                                02:23
100 Simone Consonni (Włochy)
101 Daniel Lehner (Austria)
102 Samuel Jenner (Australia)                              02:24
103 Grigoriy Shtein (Kazachstan)
104 Morne Van Niekerk (RPA)                                02:28
105 Matthias Reutimann (Szwajcaria)
106 Sergey Rozin (Rosja)                                   02:32
107 Abderrahim Zahiri (Maroko)
108 Emil Nygaard Vinjebo (Dania)                           02:33
109 Masahiro Ishigami (Japonia)                            02:34
110 Benjamin Declercq (Belgia)
111 Daniel Fitter (Australia)
112 Jan Petelin (Luksemburg)                               02:36
113 Tobias Foss (Norwegia)                                 02:42
114 Lennard Hofstede (Holandia)                            02:45
115 Adam Sekanina (Czechy)
116 Jan Kovar (Czechy)                                     02:46
117 Gorazd Per (Słowewnia)                                 02:48
118 Jokin Etxabe Leturia (Hiszpania)                       02:49
119 Mounir Makhchoun (Maroko)
120 Lukas Schlemmer (Austria)                              02:53
121 Jon Bozic (Słowenia)
122 Sepp Kuss (USA)                                        02:57
123 Evgeny Zotov (Rosja)                                   02:59
124 Pascal Ackermann (Niemcy)
125 Takuma Akita (Japonia)                                 03:16
126 Marek Sipos (Czechy)                                   03:20
127 Ivan Ramiro Sosa Cueruo (Kolumbia)                     03:26
128 Piotr Brożyna (Polska)                                 04:20
129 Peter Lenderink (Holandia)                             04:29
130 Lucas Hamilton (Australia)                             05:06

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

  1 Amund Grondahl Jansen (Norwegia)                    11:11:46
  2 Nico Denz (Niemcy)                                     00:41
  3 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                      01:20
  4 Nathan Van Hooydonck (Belgia)                          02:21
  5 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
  6 Jan Tschernoster (Niemcy)                              02:51
  7 Adrien Costa (USA)                                     02:54
  8 Neilson Powless (USA)                                  02:56
  9 Vincenzo Albanese (Włochy)                             03:02
 10 Lennard Kämna (Niemcy)                                 03:03
 11 Daniel Martinez Poveda (Kolumbia)                      03:05
 12 Maximilian Schachmann (Niemcy)                         03:09
 13 Giovanni Carboni (Włochy)                              03:11
 14 William Barta (USA)                                    03:12
 15 Michael Storer (Australia)                             03:15
 16 Stefan De Bod (RPA)                                    03:16
 17 Aurélien Paret-Peintre (Francja)                       03:17
 18 Nicholas Schultz (Australia)                           03:22
 19 Gonzalo Serrano Rodriguez (Hiszpania)
 20 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)                      03:24
 21 Artem Nych (Rosja)                                     03:25
 22 Michal Schegel (Czechy)                                03:27
 23 Léo Vincent (Francja)
 24 Pavel Sivakov (Rosja)                                  03:31
 25 Michał Paluta (Polska)
 26 Scott Davies (Wielka Brytania)                         03:32
 27 John Anderson Rodriguez Salazar (Kolumbia)             03:33
 28 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)                          03:35
 29 Valentin Madouas (Francja)
 30 Markus Freiberger (Austria)
 31 Ryan Gibbons (RPA)                                     03:36
 32 Nikolay Cherkasov (Rosja)                              03:37
 33 Patrick Mueller (Szwajcaria)                           03:42
 34 Antwan Tolhoek (Holandia)
 35 Mads Würtz Schmidt (Dania)                             03:43
 36 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)
 37 Alexandr Vlasov (Rosja)                                03:44
 38 Mathias Le Turnier (Francja)                           03:48
 39 Kilian Frankiny (Szwajcaria)
 40 Logan Owen (USA)                                       03:49
 41 David Gaudu (Francja)                                  03:50
 42 Harm Vanhoucke (Belgia)                                03:51
 43 Matteo Fabro (Włochy)
 44 Michael Carbel Svendgaard (Dania)                      03:54
 45 Ole Forfang (Norwegia)                                 03:55
 46 Edward Ravasi (Włochy)
 47 Ivan Centrone (Luksemburg)                             03:59
 48 Jonathan Narvrez (Centrum Mondial du Cyclisme)         04:01
 49 Tom Wirtgen (Luksemburg)                               04:03
 50 Cristian Rodriguez Martin (Hiszpania)
 51 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)                        04:05
 52 Jai Hindley (Australia)
 53 Wilmar Paredes Zapata (Kolumbia)
 54 Thomas Vereecken (Belgia)                              04:07
 55 Gian Friesecke (Szwajcaria)                            04:10
 56 Patrick Haller (Niemcy)
 57 Martin Schaeppi (Szwajcaria)                           04:11
 58 Joris Nieuwenhuis (Holandia)                           04:13
 59 Michael Kukrle (Czechy)                                04:14
 60 Patryk Stosz (Polska)                                  04:17
 61 Alex Aranuru Deba (Hiszpania)
 62 Jasper De Laat (Holandia)
 63 Anders Skaarseth (Norwegia)
 64 James Knox (Wielka Brytania)                           04:18
 65 Marino Kobayashi (Japonia)                             04:19
 66 Dusan Rajovic (Centrum Mondial du Cyclisme)            04:20
 67 Christofer Jurado (Centrum Mondial du Cyclisme)        04:23
 68 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                        04:25
 69 Jan Maas (Holandia)                                    04:29
 70 Lukas Spengler (Szwajcaria)                            04:30
 71 Remy Mertz (Belgia)                                    04:31
 72 El Mehdi Chokri (Maroko)                               04:33
 73 Rei Onodera (Japonia)                                  04:39
 74 Mohcine El Kouraji (Maroko)
 75 Niklas Eg (Dania)                                      04:40
 76 Galym Akhmetov (Kazachstan)                            04:50
 77 Piotr Konwa (Polska)                                   04:53
 78 Caio Godoy Ormenese (Centrum Mondial du Cyclisme)
 79 Marcel Neuhauser (Austria)                             04:54
 80 Miguel Eduardo Florez Lopez (Kolumbia)                 04:55
 81 Gasper Katrasnik (Słowenia)
 82 Pavel Camrda (Czechy)                                  05:00
 83 Nicholas Dlamini (RPA)                                 05:03
 84 Steff Cras (Belgia)                                    05:04
 85 Antonio Barac (Centrum Mondial du Cyclisme)            05:05
 86 Mateusz Grabis (Polska)                                05:07
 87 Nans Peters (Francja)                                  05:13
 88 Samuel Jenner (Australia)                              05:18
 89 Benjamin Declercq (Belgia)
 90 Abderrahim Zahiri (Maroko)                             05:26
 91 Sergey Luchshenko (Kazachstan)                         05:32
 92 Tobias Foss (Norwegia)                                 05:36
 93 Adam Sekanina (Czechy)                                 05:39
 94 Gorazd Per (Słowenia)                                  05:42
 95 Daniel Lehner (Austria)
 96 Jokin Etxabe Leturia (Hiszpania)                       05:43
 97 Mounir Makhchoun (Maroko)
 98 Lukas Schlemmer (Austria)                              05:47
 99 Lennard Hofstede (Holandia)                            05:58
100 Grigoriy Shtein (Kazachstan)                           06:09
101 Evgeny Zotov (Rosja)                                   06:11
102 Ivan Ramiro Sosa Cueruo (Kolumbia)                     06:20
103 Matic Groselj (Słowenia)                               06:22
104 Gabriel Cullaigh (Wielka Brytania)                     06:24
105 Mads Baadsgaard Rahbek (Dania)                         06:31
106 Marek Sipos (Czechy)                                   06:37
107 Matthias Reutimann (Szwajcaria)                        07:00
108 Takuma Akita (Japonia)                                 07:01
109 Peter Lenderink (Holandia)                             07:23
110 Filippo Ganna (Włochy)                                 08:12
111 Jan Kovar (Czechy)                                     08:41
112 Vladimir Tsoy (Kazachstan)                             09:00
113 German Nicolas Tivani (Centrum Mondial du Cyclisme)    10:16
114 David Per (Słowenia)                                   13:47
115 Juan Antonio Lopez-Cozar (Hiszpania)                   15:18
116 Masahiro Ishigami (Japonia)                            16:41
117 Piotr Brożyna (Polska)                                 17:18
118 Andreas Walzel (Austria)                               17:31
119 Morne Van Niekerk (RPA)                                18:59
120 Geoffrey Curran (USA)                                  23:11
121 Jon Bozic (Słowenia)                                   25:42
122 Pascal Ackermann (Niemcy)                              25:44
123 Simone Consonni (Włochy)                               26:32
124 Daniel Fitter (Australia)                              26:47
125 Emil Nygaard Vinjebo (Dania)                           27:56
126 Lucas Hamilton (Australia)                             28:47
127 Sergey Rozin (Rosja)                                   29:31
128 Sepp Kuss (USA)                                        30:40
129 Jan Petelin (Luksemburg)                               31:02
130 Maxim Satlikov (Kazachstan)                            38:07