Vuelta a Espana 2016: etap 2 - Kwiatkowski obejmuje prowadzenie!

Belg Gianni Meersman po finiszu z peletonu zwyciężył w Baiona na mecie drugiego odcinka Vuelta a Espana.

Kolarz Etixx-Quick Step wyprzedził na kresce Michaela Schwarzmanna (Bora-Argon 18) i Magnusa Cort-Nielsena (Orica - BikeExchange).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął czwarty na mecie Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Ucieczkę dnia zawiązali Brian Naulleau (Direct Energie), Laurent Pichon (FDJ) i Cesare Benedetti (Bora-Argon18). Trójka zdobyła 4:25 (43 km) i to było na tyle. Peleton prowadzili kolarze Teams Sky, których gdy różnica rosła zastępowali koledzy z Trek-Segafredo i Giant-Alpecin. Jedyną punktowaną premię Alto de Fontefría (79,7 km; kat. 3; 8,2 km; 3,2%) harcownicy zdobyli z zapasem 2:30.

Senną jazdę ożywił 39 kilometrów przed metą Philippe Gilbert (BMC Racing). Mistrz Belgii zaatakował na krótkiej, stromej hopce i przeskoczył do czołówki, nadając ucieczce drugie życie. Kilkunastosekundową przewagę czwórka dowiozła do lotnej premii (141,7 km), ale chwilę później, 15 kilometrów przed metą, zostali wchłonięci.

To nie był koniec harców. Odważnie ruszył jeszcze do przodu Tiago Machado (Katusha). Portugalczyk zyskał niewielką przewagę, która wystarczyła na 5 kilometrów samotnej jazdy.

Na dojeździe do ostatnie prostej kotłowało się w czubie peletonu. W chaotycznym finiszu najlepiej odnalazł się Meersman, a przytomny "Kwiato" czwartym miejscem na kresce przesunął się na pozycję lidera wyścigu.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Espana 2016 (WT), Ourense – Baiona (160,8 km):

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                   4:16:39
  2 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
  3 Magnus Cort (Den) Orica-BikeExchange
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  5 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
  6 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  7 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
  8 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
  9 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 10 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ
 11 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 13 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 14 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
 16 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 17 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 18 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 19 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 20 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 22 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 24 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal
 25 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 26 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 27 Christian Knees (Ger) Team Sky
 28 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 29 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 30 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 31 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 32 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 33 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 34 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-BikeExchange
 35 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 36 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 37 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 38 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 39 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 40 Miguel Ángel López (Col) Astana Pro Team
 41 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
 42 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 43 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 44 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 45 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 46 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 47 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team
 48 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 49 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 50 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 51 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 53 David de la Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
 54 Leopold König (Cze) Team Sky
 55 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 56 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 57 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 58 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 59 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 60 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 61 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 62 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 63 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 64 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 65 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 66 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 67 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 68 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 70 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 71 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 72 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 75 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 76 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 77 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 79 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
 80 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 81 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek-Segafredo
 82 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
 83 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 85 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 86 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 87 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 88 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18
 89 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 90 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 91 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 92 Ben King (USA) Cannondale-Drapac
 93 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 94 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 95 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 96 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 97 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 98 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 99 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
100 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
101 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
103 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
104 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
106 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
107 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
108 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
109 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
110 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
111 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
112 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
113 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
114 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
115 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
116 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
117 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
118 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
119 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
121 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
122 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
123 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
124 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
125 Egor Silin (Rus) Team Katusha
126 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha
127 Maxime Bouet (Fra)v Etixx - Quick-Step
128 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
129 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
130 Johan Le Bon (Fra) FDJ
131 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data
132 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
133 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
134 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
135 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
136 Zdenek Štybar (Cze) Etixx - Quick-Step
137 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre - Merida
138 Julien Morice (Fra) Direct Energie
139 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
140 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
142 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
143 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
144 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
145 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
146 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
147 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
148 Tiago Machado (Por) Team Katusha
149 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
150 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
151 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
152 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff Team
153 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
154 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
155 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
156 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
157 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
158 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
159 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           00:23
160 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          00:39
161 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
162 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
163 Ian Boswell (USA) Team Sky
164 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
165 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
166 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
167 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
168 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
169 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin               00:59
170 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       01:07
171 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
172 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          01:26
173 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
174 Kévin Réza (Fra) FDJ                                         01:36
175 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
176 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       01:38
177 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
178 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:08
179 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
180 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
181 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         02:22
182 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
183 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      02:38
184 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                02:47
185 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
186 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Argon 18                        02:53
187 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     03:42
188 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   03:59
189 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     04:23
190 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
191 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
192 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
193 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
194 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 05:36
195 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
196 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data
197 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
198 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            07:25

Punkty

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        25 pkt
  2 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                         20
  3 Magnus Cort (Den) Orica-BikeExchange                            16
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                               14
  5 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                           12
  6 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          10
  7 Niccol? Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                           9
  8 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                             8
  9 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                        7
 10 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                                        6
 11 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                         5
 12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       4
 13 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                             3
 14 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  2
 15 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            1

Lotna premia - Vigo - 141.7km

  1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           4 pkt
  2 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         2
  3 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                               1

Górska premia - Alto de Fontefria (kat. 3 3)

  1 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         3 pkt
  2 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             2
  3 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                               1

Drużynowo

  1 Etixx - Quick Step                                        12:49:57
  2 Orica Bikeexchange
  3 IAM Cycling
  4 Team Katusha
  5 Team Sky
  6 Movistar Team
  7 Caja Rural - Seguros RGA
  8 BMC Racing Team
  9 Lotto NL -Jumbo
 10 Cofidis, Solutions Credits
 11 Trek - Segafredo
 12 Astana Pro Team
 13 Lotto Soudal
 14 Ag2r La Mondiale
 15 Lampre - Merida
 16 Dimension Data
 17 Team Giant Alpecin
 18 Bora-Argon 18
 19 Tinkoff
 20 Cannondale-Drapac Pro Cycling Team
 21 FDJ
 22 Direct Energie

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          4:47:16
  2 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  5 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
  6 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
  7 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
  8 Leopold König (Cze) Team Sky
  9 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 10 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 11 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team                  00:01
 12 Magnus Cort (Den) Orica-BikeExchange                         00:02
 13 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:04
 14 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                     00:06
 15 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-BikeExchange
 16 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 17 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
 18 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 19 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:07
 20 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 21 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 22 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 23 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     00:12
 24 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:22
 25 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 26 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 27 Maxime Bouet (Fra)v Etixx - Quick-Step
 28 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:27
 29 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 30 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 31 Jos van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 32 David de la Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          00:43
 33 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:47
 34 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            00:50
 35 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 36 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek-Segafredo
 37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 38 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
 39 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 40 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team                  00:52
 41 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 42 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 43 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 44 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 45 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
 46 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 47 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
 48 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 49 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 50 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora-Argon 18           00:57
 51 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 52 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team                  00:58
 53 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 54 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 55 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 56 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 57 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    01:05
 58 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 59 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 60 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          01:12
 61 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                        01:13
 62 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 63 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 64 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 65 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 66 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 67 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 68 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 69 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         01:17
 70 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 71 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 72 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 73 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha
 74 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data
 75 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data
 76 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data
 77 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 78 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 79 Zdenek Štybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:19
 80 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              01:20
 81 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:27
 82 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 83 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 84 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 85 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         01:31
 86 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       01:32
 87 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credit     01:34
 88 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 89 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 90 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 91 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 92 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 93 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              01:36
 94 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 95 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 97 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 98 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 99 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
100 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               01:44
101 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                         01:48
102 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
103 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
104 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale
105 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:50
106 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
107 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
108 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       01:52
109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:55
110 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
111 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
112 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
113 Christian Knees (Ger) Team Sky                               02:03
114 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
115 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         02:05
116 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
117 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
118 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:06
119 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         02:08
120 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
121 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
122 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
123 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
124 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   02:11
125 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       02:13
126 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
127 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     02:18
128 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          02:19
129 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             02:23
130 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           02:24
131 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        02:29
132 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    02:34
133 Ben King (USA) Cannondale-Drapac
134 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
135 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
136 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
137 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            02:46
138 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    02:49
139 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
140 Julien Morice (Fra) Direct Energie                           02:51
141 Miguel Ángel López (Col) Astana Pro Team                     03:00
142 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       03:04
143 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
144 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         03:06
145 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       03:14
146 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha                            03:15
147 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           03:16
148 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff Team
149 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      03:18
150 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
151 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         03:19
152 Niccol? Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       03:22
153 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      03:39
154 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
155 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       03:41
156 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        03:47
157 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
158 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
159 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           03:50
160 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Argon 18
161 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:58
162 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  04:04
163 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin               04:12
164 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
165 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       04:16
166 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal                        04:19
167 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
168 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal                      
169 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
170 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        04:32
171 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
172 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          04:33
173 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       04:39
174 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
175 Mario Jorge Faria da Costa (Por) Lampre - Merida             04:45
176 Laurent Pichon (Fra) FDJ
177 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:51
178 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                04:53
179 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   05:04
180 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              05:13
181 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
182 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                                    05:14
183 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          05:18
184 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        05:21
185 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    05:25
186 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     05:41
187 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        06:02
188 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
189 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     06:11
190 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     06:13
191 Kévin Réza (Fra) FDJ                                         06:50
192 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      07:22
193 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                           07:30
194 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       07:50
195 Jacobus Venter (RSA) Dimension Data                          08:40
196 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
197 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            08:42
198 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 11:16

Klasyfikacja punktowa

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        25 pkt
  2 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                         20
  3 Magnus Cort (Den) Orica-BikeExchange                            16
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                               14
  5 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                           12
  6 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          10
  7 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                           9
  8 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                             8
  9 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                        7
 10 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                                        6
 11 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                         5
 12 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           4
 13 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       4
 14 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                             3
 15 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         2
 16 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  2
 17 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                               1
 18 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            1

Klasyfikacja górska

  1 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         3 pkt
  2 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             2
  3 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                               1

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: