Tour de l’Avenir 2016: etap 2

Norweg Amund Grondahl Jansen wygrał drugi etap Tour de l’Avenir i został nowym liderem wyścigu.

22-latek pokonał na finiszu z uciekającej grupki Brytyjczyka Jonathana Dibbena i Niemca Nico Denza.

Spóźniony o 2:48 peleton przyprowadził Norweg Kristoffer Halvorsen. Na 8. miejscu linię mety przeciął pierwszy z reprezentantów Polski - Przemysław Kasperkiewicz, który w klasyfikacji generalnej jest 11. 10. finiszował Patryk Stosz, który po dwóch etapach zajmuje 14. miejsce.

Młodzi kolarze walczyli na delikatnie pofałdowanej trasie, na której jedyną kategoryzowaną przeszkodą była Cote de Charnay, zlokalizowana po 50 kilometrów ścigania.

Wspinaczka wyłoniła czołówkę - samotnie na atak zdecydował się Norweg Amund Jansen, w którego ślady poszli Niemiec Nico Denz i Brytyjczyk Jonathan Dibben. Peleton nie spieszył się z pogonią i w połowie etapu, po 78 kilometrach, tracił do trójki już prawie sześć minut. Pomiędzy grupami zawisł spóźniony Kazach Sergey Luchsenko, który nadrobił wprawdzie dwie minuty nad grupą, ale nie zdołał przeskoczyć do liderów.

Kazacha szybko złapano, ale uciekająca trójka z przewagą czterech minut wpadła na ostatnie 30 kilometrów i pewnie zmierzała po etapowe zwycięstwo. 9 kilometrów przed meta peleton tracił 4:30. Walka o zwycięstwo rozegrała się między uciekinierami, a w sprincie szans rywalom nie dał Norweg, który dzięki wypracowanej przewadze przesunął się na pozycję lidera zmagań.

Wyniki 2. etapu Tour de l’Avenir 2016 (2.Ncup), Montrond-les-Bains - Trévoux (156,6 km):

 
  1 Amund Grondahl Jansen (Norwegia)                             3:31:20
  2 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)
  3 Nico Denz (Niemcy)                                             00:01
  4 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                                02:48
  5 Pascal Ackermann (Niemcy)
  6 Michael Carbel Svendgaard (Dania)
  7 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)
  8 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)
  9 Vincenzo Albanese (Włochy)
 10 Patryk Stosz (Polska)
 11 Jasper De Laat (Holandia)
 12 El Mehdi Chokri (Maroko)
 13 Benjamin Declercq (Belgia)
 14 Patrick Müller (Szwajcaria)
 15 Ryan Gibbons (RPA)
 16 Grigoriy Shtein (Kazachstan)
 17 Aurélien Paret-Peintre (Francja)
 18 Jan Maas (Holandia)
 19 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)
 20 Dusan Rajovic (Serbia)
 21 Gasper Katrasnik (Słowenia)
 22 Peter Lenderink (Holandia)
 23 Yuri Kobashi (Japonia)
 24 Galym Akhmetov (Kazachstan)
 25 Gorazd Per (Słowenia)
 26 Giovanni Carboni (Włochy)
 27 Antwan Tolhoek (Holandia)
 28 Tobias Foss (Norwegia)
 29 Artem Nych (Rosja)
 30 Pit Leyder (Luksemburg)
 31 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
 32 Joris Nieuwenhuis (Holandia)
 33 Abderrahim Zahiri (Maroko)
 34 Michał Paluta (Polska)
 35 Jan Tschernoster (Niemcy)
 36 Niklas Eg (Dania)
 37 Pavel Sivakov (Rosja)
 38 Matteo Fabbro (Włochy)
 39 Adrien Costa (USA)
 40 Cristofer Jurado (Panama)
 41 Anders Skaarseth (Norwegia)
 42 Edward Ravasi (Włochy)
 43 Neilson Powless (USA)
 44 Nathan Van Hooydonck (Belgia)
 45 Lukas Spengler (Szwajcaria)
 46 Wilmar Paredes (Kolumbia)
 47 John Andreson Rodriguez Salazar (Kolumbia)
 48 Jokin Etxabe (Hiszpania)
 49 Alex Aranburu (Hiszpania)
 50 Nicholas Schultz (Australia)
 51 Caio Godoy Ormenese (Brazylia)
 52 David Gaudu (Francja)
 53 Jon Bozic (Słowenia)
 54 Mohcine Elkouraji (Maroko)
 55 Michal Schlegel (Czechy)
 56 James Knox (Wielka Brytania)
 57 Nikolay Cherkasov (Rosja)
 58 Maximilian Schachmann (Niemcy)
 59 Sebastian Schönberger (Austria)
 60 German Nicolas Tivani Perez (Argentyna)
 61 Gonzalo Serrano (Hiszpania)
 62 Ole Forfang (Norwegia)
 63 Mathias Le Turnier (Francja)
 64 Piotr Konwa (Polska)
 65 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ekwador)
 66 Patrick Haller (Niemcy)
 67 Lukas Schlemmer (Austria)
 68 Maxim Satlikov (Kazachstan)
 69 Daniel Martínez (Kolumbia)
 70 Miguel Eduardo Florez Lopez (Kolumbia)
 71 Gian Friesecke (Szwajcaria)
 72 Cristian Rodriguez Martin (Hiszpania)
 73 Kilian Frankiny (Szwajcaria)
 74 Nans Peters (Francja)
 75 Michael Storer (Australia)
 76 Gabriel Cullaigh (Wielka Brytania)
 77 Rei Onodera (Japonia)
 78 Lucas Hamilton (Australia)
 79 Harm Vanhoucke (Belgia)
 80 Leo Vincent (Francja)
 81 Antonijo Barac (Bośnia i Hercegowina)
 82 Mateusz Grabis (Polska)
 83 Valentin Madouas (Francja)
 84 Martin Schäppi (Szwajcaria)
 85 Marcel Neuhauser (Austria)
 86 Lennard Kämna (Niemcy)
 87 Iván Ramiro Sosa (Kolumbia)
 88 Vladimir Tsoy (Kazachstan)
 89 Evgeny Zotov (Rosja)
 90 William Barta (USA)
 91 Larry Valvasori (Luksemburg)
 92 Thomas Vereecken (Belgia)
 93 Jai Hindley (Australia)
 94 Steff Crass (Belgia)
 95 Piotr Brożyna (Polska)
 96 Stefan De Bod (RPA)
 97 Emil Vinjebo (Dania)
 98 Pavel Camrda (Czechy)
 99 Samuel Jenner (Australia)
100 Aleksander Vlasov (Rosja)
101 Tom Wirtgen (Luksemburg)
102 Nicholas Dlamini (RPA)
103 Logan Owen (USA)
104 Sergey Rozin (Rosja)
105 Geoffrey Curran (USA)
106 Markus Freiberger (Austria)
107 Mounir Makhchoun (Maroko)
108 Marek Šipoš (Czechy)
109 Ivan Centrone (Luksemburg)
110 Takeaki Amezawa (Japonia)
111 Adam Sekanina (Czechy)
112 Scott Davies (Wielka Brytania)
113 Jan Kovar (Czechy)
114 Marino Kobayashi (Japonia)
115 Lennard Hofstede (Holandia)
116 Remy Mertz (Belgia)
117 Mads Baadsgaard Rahbek (Dania)
118 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
119 Juan Antonio López-Cózar (Hiszpania)
120 Matic Grošelj (Słowenia)
121 Michael Kukrle (Czechy)
122 Daniel Fitter (Australia)
123 Simone Consonni (Włochy)
124 David Per (Słowenia)                                           03:10
125 Daniel Lehner (Austria)                                        03:13
126 Sepp Kuss (USA)
127 Takuma Akita (Japonia)                                         03:20
128 Mads Würtz Schmidt (Dania)                                     03:29
129 Morne Van Niekerk (RPA)                                        03:39
130 Matthias Reutimann (Szwajcaria)                                03:52
131 Sergey Luchshenko (Kazachstan)                                 03:55
132 Filippo Ganna (Włochy)                                         04:27
133 Masahiro Ishigami (Japonia)                                    10:59
134 Andreas Walzel (Austria)                                       15:43
135 Jan Petelin (Luksemburg)                                       18:48
DNF Trond Hakon Trondsen (Norwegia)
DNF Ziga Rucigaj (Słowenia)
DNF Sandro Dostert (Luksemburg)
DNF Ivan Venter (RPA)
DNF Ahmed Galdoune (Maroko)

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

  1 Amund Grondahl Jansen (Norwegia)                             6:32:29
  2 Nico Denz (Niemcy)                                             01:01
  3 Jonathan Dibben (Wielka Brytania)                              02:07
  4 Vincenzo Albanese (Włochy)                                     02:48
  5 Tao Geoghegan Hart (Wielka Brytania)
  6 Nathan Van Hooydonck (Belgia)
  7 Jan Tschernoster (Niemcy)                                      02:52
  8 Kristoffer Halvorsen (Norwegia)                                03:38
  9 Pascal Ackermann (Niemcy)
 10 Ivan Garcia Cortina (Hiszpania)
 11 Przemysław Kasperkiewicz (Polska)
 12 Dusan Rajovic (Serbia)
 13 Gasper Katrasnik (Słowenia)
 14 Patryk Stosz (Polska)
 15 Aurélien Paret-Peintre (Francja)
 16 Benjamin Declercq (Belgia)
 17 Antwan Tolhoek (Holandia)
 18 Joris Nieuwenhuis (Holandia)
 19 Galym Akhmetov (Kazachstan)
 20 El Mehdi Chokri (Maroko)
 21 Jasper De Laat (Holandia)
 22 Michał Paluta (Polska)
 23 Egan Arley Bernal Gomez (Kolumbia)
 24 Giovanni Carboni (Włochy)
 25 Ryan Gibbons (RPA)
 26 Matteo Fabbro (Włochy)
 27 Pit Leyder (Luksemburg)
 28 David Gaudu (Francja)
 29 Edward Ravasi (Włochy)
 30 Cristofer Jurado (Panama)
 31 Anders Skaarseth (Norwegia)
 32 Wilmar Paredes (Kolumbia)
 33 Patrick Haller (Niemcy)
 34 Sebastian Schönberger (Austria)
 35 Miguel Eduardo Florez Lopez (Kolumbia)
 36 Mohcine Elkouraji (Maroko)
 37 Leo Vincent (Francja)
 38 Lucas Hamilton (Australia)
 39 Ole Forfang (Norwegia)
 40 Valentin Madouas (Francja)
 41 Emil Vinjebo (Dania)
 42 Mateusz Grabis (Polska)
 43 Logan Owen (USA)
 44 Peter Lenderink (Holandia)                                     03:48
 45 Patrick Müller (Szwajcaria)
 46 Michael Carbel Svendgaard (Dania)
 47 Yuri Kobashi (Japonia)
 48 Artem Nych (Russia)
 49 Pavel Sivakov (Russia)
 50 Tobias Foss (Norwegia)
 51 Niklas Eg (Dania)
 52 Adrien Costa (USA)
 53 Jan Maas (Holandia)
 54 John Andreson Rodriguez Salazar (Kolumbia)
 55 Alex Aranburu (Hiszpania)
 56 Abderrahim Zahiri (Maroko)
 57 Lukas Spengler (Szwajcaria)
 58 Michal Schlegel (Czechy)
 59 Piotr Konwa (Polska)
 60 Nicholas Schultz (Australia)
 61 Gonzalo Serrano (Hiszpania)
 62 Mathias Le Turnier (Francja)
 63 Jokin Etxabe (Hiszpania)
 64 Caio Godoy Ormenese (Brazylia)
 65 James Knox (Wielka Brytania)
 66 Lukas Schlemmer (Austria)
 67 Gorazd Per (Słowenia)
 68 Neilson Powless (USA)
 69 Gian Friesecke (Szwajcaria)
 70 Maxim Satlikov (Kazachstan)
 71 Nikolay Cherkasov (Rosja)
 72 Maximilian Schachmann (Niemcy)
 73 Harm Vanhoucke (Belgia)
 74 Cristian Rodriguez Martin (Hiszpania)
 75 Daniel Martínez (Kolumbia)
 76 Thomas Vereecken (Belgia)
 77 Marcel Neuhauser (Austria)
 78 Lennard Kämna (Niemcy)
 79 Steff Crass (Belgia)
 80 Michael Storer (Australia)
 81 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ekwador)
 82 William Barta (USA)
 83 Kilian Frankiny (Szwajcaria)
 84 Iván Ramiro Sosa (Kolumbia)
 85 Ivan Centrone (Luksemburg)
 86 Nans Peters (Francja)
 87 Larry Valvasori (Luksemburg)
 88 Mounir Makhchoun (Maroko)
 89 Piotr Brożyna (Polska)
 90 Scott Davies (Wielka Brytania)
 91 Martin Schäppi (Szwajcaria)
 92 Jai Hindley (Australia)
 93 Adam Sekanina (Czechy)
 94 Geoffrey Curran (USA)
 95 Remy Mertz (Belgia)
 96 Aleksander Vlasov (Rosja)
 97 Markus Freiberger (Austria)
 98 Tom Wirtgen (Luksemburg)
 99 Stefan De Bod (RPA)
100 Samuel Jenner (Australia)
101 Pavel Camrda (Czechy)
102 Lennard Hofstede (Holandia)
103 Jonas Gregaard Wilsly (Dania)
104 Takeaki Amezawa (Japonia)
105 Marino Kobayashi (Japonia)
106 Michael Kukrle (Czechy)
107 Juan Antonio López-Cózar (Hiszpania)
108 Jon Bozic (Słowenia)                                           04:04
109 Evgeny Zotov (Rosja)                                           04:06
110 David Per (Słowenia)                                           04:10
111 Daniel Fitter (Australia)
112 Marek Šipoš (Czechy)                                           04:11
113 Gabriel Cullaigh (Wielka Brytania)                             04:12
114 Daniel Lehner (Austria)                                        04:13
115 Rei Onodera (Japonia)                                          04:17
116 Takuma Akita (Japonia)                                         04:20
117 Mads Würtz Schmidt (Dania)                                     04:29
118 Grigoriy Shtein (Kazachstan)                                   04:39
119 Antonijo Barac (Bośnia i Hercegowina)                          04:40
120 Matic Grošelj (Słowenia)                                       04:41
121 Matthias Reutimann (Szwajcaria)                                04:52
122 Sergey Luchshenko (Kazachstan)                                 04:55
123 Nicholas Dlamini (RPA)                                         05:00
124 Simone Consonni (Włochy)                                       05:02
125 Filippo Ganna (Włochy)                                         05:43
126 Mads Baadsgaard Rahbek (Dania)                                 05:51
127 Jan Kovar (Czechy)                                             06:30
128 Morne Van Niekerk (RPA)                                        07:21
129 Vladimir Tsoy (Kazachstan)                                     07:36
130 German Nicolas Tivani Perez (Argentyna)                        09:27
131 Masahiro Ishigami (Japonia)                                    14:42
132 Andreas Walzel (Austria)                                       16:43
133 Jan Petelin (Luksemburg)                                       19:48
134 Sergey Rozin (Rosja)                                           27:53
135 Sepp Kuss (USA)                                                28:18