EuroEyes Cyclassics 2016

Australijski sprinter Caleb Ewan zwyciężył na Mönckebergstraße w Hamburgu na mecie 21. EuroEyes Cyclassics.

Na mecie pierwszy kreskę przeciął Nacer Bouhanni (Cofidis), ale Francuz zajechał drogę kolarzowi Orica-BikeExchenge i został zdyskwalifikowany.

Drugie miejsce przypadło Johnowi Degenkolbowi (Giant-Alpecin), a trzecie Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

Trasa tegorocznej edycji, znanej dotąd pod nazwą Vattenfall Cyclassics. prowadziła po drogach drugiej co do wielkości aglomeracji Niemiec, z czterokrotną wspinaczką na wzgórze Waseberg (0,7 km; 8,7%, maks. 15%), usytuowane 82,3 km, 41,8 km, 29 km i 16,2 km przed metą. Jazdę utrudniała miejscami mokra po deszczu szosa.

Akcję dnia utworzyła 6-osobowa grupa. W jej składzie znaleźli się Kamil Gradek (Verva Activejet), Alessandro De Marchi (BMC Racing Team), Maxat Ayazbayev (Astana), Matteo Montaguti (Ag2r), Matej Mohoric (Lampre - Merida) i Lukas Pöstlberger (Bora-Argon 18). Peleton odpuścił akację na 6 minut (77 km), po drugiej wspinaczce na Waseberg strata stopniała do 2:20., natomiast po przedostatniej wiele się nie zmieniło, ponieważ różnica wynosiła 2:15.

Pierwszy odpadł z ucieczki Montaguti, następnie Ayazbayev. Pozostali dzielnie bronili prowadzenia, po raz ostatni mijając wzgórze z przewagą 1:15.

W pościg ruszył Rui Costa (Lampre-Merida) i Tony Gallopin (Lotto-Soudal), peleton również przyspieszył, doganiając kontratakującą dwójkę oraz zbliżając się na 33 sekundy 5 kilometrów przed kreską.

Wyczerpani uciekinierzy nie dali rady sile wielkiej grupy. Na końcowym kilometrze zaatakowali Gradek z De Marchim, ale 200 metrów przed metą obok dwójki przemknęli rozpędzeni sprinterzy, do których należało ostatnie słowo.

Takie jest kolarstwo, ciężkie i bezlitosne. Dałem z siebie wszystko, czułem się dobrze i wierzyłem do końca, że uda nam się dojechać. W Hamburgu byli z nami sponsorzy ze Stara i byłoby super zrobić im, sobie, jak i całej drużynie prezent. Cóż będziemy próbować dalej

- powiedział Gradek.

[youtube

Wyniki EuroEyes Cyclassics 2016 (WT), Hamburg – Hamburg (217,7 km):

  1 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                        4:54:26
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  3 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  4 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
  5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  6 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  7 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
  8 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  9 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 10 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 11 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 12 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 13 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 14 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 15 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 16 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 17 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 18 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 19 Jordi Simon Casulleras (Spa) Verva Activejet
 20 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 21 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 23 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 24 Jiri Polnicky (Cze) Verva Activejet
 25 Kamil Gradek (Pol) Verva Activejet
 26 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 27 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 28 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   00:13
 29 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
 30 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 32 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 33 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 34 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      00:19
 35 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
 36 Michael Reihs (Den) Stolting Service Group
 37 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 38 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team           00:23
 39 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida
 40 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 41 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 42 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:26
 43 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 44 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:29
 45 Ben Swift (GBr) Team Sky
 46 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          00:31
 47 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 48 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 49 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 50 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 51 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 52 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 53 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 54 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 55 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 56 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 57 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          00:36
 58 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 59 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 60 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 61 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 62 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 63 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 64 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 66 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 67 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 68 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                    00:45
 69 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                00:47
 70 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          00:50
 71 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               00:55
 72 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 73 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         00:59
 74 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      01:00
 75 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 76 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 77 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 78 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 79 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       01:05
 80 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             01:12
 81 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   01:16
 82 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
 83 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             01:38
 84 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              02:25
 85 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac Pro Cycling Team      02:29
 86 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:35
 87 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
 88 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
 89 Rasmus Guldhammer (Den) Stolting Service Group
 90 Alexander Kamp (Den) Stolting Service Group
 91 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 92 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 93 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 94 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 95 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 96 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 97 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 98 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       03:03
 99 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
100 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac
101 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
102 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
103 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Fabian Wegmann (Ger) Stolting Service Group
105 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
106 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
107 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
108 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
109 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
110 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
111 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
112 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
113 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
114 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
115 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
116 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
117 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
118 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
119 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
120 David Tanner (Aus) IAM Cycling
121 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
122 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
123 Mads Pedersen (Den) Stolting Service Group
124 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
125 Michael Morkov (Den) Team Katusha
126 Paweł Franczak (Pol) Verva Activejet
127 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      05:33
128 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
129 Adrian Banaszek (Pol) Verva Activejet
130 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              05:40
131 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
132 Nils Politt (Ger) Team Katusha
133 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group                 06:06
134 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      07:11
135 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
136 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
137 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
138 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
139 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
140 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
141 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
142 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
143 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
144 Norbert Banaszek (Pol) Verva Activejet                       08:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: