Crescent Vargarda 2016

Szwedka Emilia Fahlin triumfowała w zaliczanym do WorldTouru szwedzkim wyścigu Crescent Vargarda.

Zawodniczka włoskiej grupy Ale Cipollini pokonała w finale Finkę Lottę Lepistö (Cervelo - Bigla) oraz Holenderkę Chantal Blaak (Boels Dolmans).

Wyścig rozegrał się między dziewiątą zawodniczek, które od peletonu oderwały się na 40 kilometrów przed metą. Grupka podzieliła się na ostatniej z czterech 11-kilometrowych rund, a w efekcie o zwycięstwo walczyły cztery zawodniczki. Fahlin nieco niespodziewanie wygrała finisz z Lepisto i holenderskim duetem Blaak/Pieters, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo od 5 lat i dając włoskiej ekipie pierwszy triumf w cyklu Women's WorldTour.

12. miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Na 32. pozycji sklasyfikowano Małgorzatę Jasińską (Ale Cipollini), na 39. Annę Plichtę (BTC City Ljubljana), a na. 58. Katarzynę Pawłowską (Boels Dolmans).

Wyniki Crescent Women's World Cup Vargarda 2016 (WWT), Vargarda – Vargarda (141 km):

  1 Emilia Fahlin (Swe) Alé Cipollini                          3:35:31
  2 Lotta Lepisto (Fin) Cervelo Bigla
  3 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
  4 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
  5 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
  6 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM
  7 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
  8 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
  9 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women
 10 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women                        00:13
 11 Dani King (GBr) Wiggle High5
 12 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       00:48
 13 Carmen Small (USA) Cylance
 14 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women
 15 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
 16 Alice Barnes (GBr) Drops
 17 Kaat Van Der Meulen (Bel) Lensworld-Zannata
 18 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 19 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM
 20 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team BMS Birn
 21 Camilla Mollebro (Den) Team BMS Birn
 22 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
 23 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM
 24 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 25 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
 26 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
 27 Laura Massey (GBr) Drops
 28 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
 29 Sara Penton (Swe) reprezentacja Szwecji
 30 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 31 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata
 32 Małgorzata Jasińska (Pol) Alé Cipollini
 33 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
 34 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
 35 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
 36 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini
 37 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
 38 Julie Leth (Den) Hitec Products
 39 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana
 40 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 41 Marie Vilmann (Den) Team BMS Birn
 42 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
 43 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 44 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS
 45 Alexandra Manly (Aus) Orica-AIS
 46 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
 47 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 48 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 49 Olga Zabelinskaya (Rus) Bepink
 50 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
 51 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 52 Rossella Ratto (Ita) Cylance
 53 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM                              01:03
 54 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women
 55 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM
 56 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 57 Amber Neben (USA) Bepink
 58 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 59 Stephanie Pohl (Ger) Cervelo Bigla
 60 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
 61 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           01:12
 62 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
 63 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 64 Katrine Aalerud (Nor) reprezentacja Norwegii                 02:20
 65 Ingrid Moe (Nor) reprezentacja Norwegii
 66 Hannah Payton (GBr) Drops
 67 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
 68 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 69 Vera Koedooder (Ned) Parkhotel Valkenburg
 70 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana
 71 Christina Siggaard (Den) Team BMS Birn
 72 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products
 73 Tereza Medvedova (Svk) Bepink
 74 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
 75 Amy Roberts (GBr) Wiggle High5
 76 Ida Erngren (Swe) reprezentacja Szwecji
 77 Line Marie Gulliksen (Nor) reprezentacja Norwegii            04:26
 78 Emmy Thelberg (Swe) reprezentacja Szwecji                    04:43
 79 Doris Schweizer (Swi) Cylance
 80 Francesca Pattaro (Ita) Bepink
 81 Martina Alzini (Ita) Alé Cipollini                           06:58
 82 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
 83 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 84 Mieke Kroeger (Ger) Canyon-SRAM
 85 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            08:20
 86 Julie Solvang (Nor) reprezentacja Norwegii
 87 Minna-Maria Kangas (Fin) reprezentacja Finlandii             14:57
 88 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products
 89 Turid Korshavn (Nor) reprezentacja Norwegii                  15:47
 90 Malin Berlin (Swe) reprezentacja Szwecji                     18:47

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: