Jurgen Van den Broeck w LottoNL - Jumbo

Po rocznej przygodzie z rosyjską Katusha belgijski zawodnik spędzi kolejny dwa lata w LottoNL - Jumbo).

Jurgen Van den Broeck to najlepszy belgijski góral ostatnich lat. 33-latek w 2010 zajął 3. miejsce w Tour de France 2010 (w istocie był 5., ale zdyskwalifikowano Contadora i Menchova) i 4. w Tour de France 2012.

Ponadto był 7. w Giro d'Italia 2008 i 8. w Vuelta a Espana 2011. Ma też na swoim koncie 3. miejsce w Criterium du Dauphine 2014 i Volta a Catalunya 2012 i tytuł mistrza Belgii w jeździe indywidualnej na czas z 2015 roku.

Jestem zadowolony z podpisana dwuletniego kontraktu. To idealne miejsce do współpracy. Motywują mnie detale, nad którymi się tu pracuje od pierwszego obozu przygotowawczego do końca sezonu

- tłumaczył Van den Broeck.

Ostatnie dwa lata w wykonaniu Belga nie były udane. W 2015 roku zajął on 12. miejsce w Giro d'Italia, a po zmianie Lotto Soudal na Katushę uplasował się na 8. miejscu w Amgen Tour of California i stanął na starcie Tour de France, z którego wycofał się po 12. etapach.

W LottoNL - Jumbo jego zadaniem będzie pomoc w górach zawodnikom walczącym w klasyfikacji generalnej Wielkich Tourów. Chodzi tu oczywiście o Stevena Kruijswijka, który w ostatnich dwóch edycjach Giro d'Italia zajmował odpowiednio 4. i 7. miejsce, a także Roberta Gesinka - 6. zawodnika Tour de France 2015.

Pierwszym wielkim celem Jurgena Van den Broecka ma być Giro d'Italia, gdzie liderem LottoNL - Jumbo będzie Steven Kruijswijk.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: