IO 2016: Katarzyna Solus-Miśkowicz nie wystartuje w wyścigu cross-country

28-letnia reprezentantka Polski musi zrezygnować ze startu na igrzyskach olimpijskich w Rio z powodu kontuzji.

Miśkowicz, na co dzień reprezentująca barwy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w tym sezonie wróciła do kolarstwa po urlopie macierzyńskim i prezentowała naprawdę wysoką formę.

Polka zajęła 14. pozycję na mistrzostwach Europy, stała na podium wyścigów Pilis Kupa oraz Kamenjak Rocky Trail, a na dodatek wygrała dwie odsłony Pucharu Polski. To zaprocentowało awansem do kadry narodowej na mistrzostwa świata w Czechach, gdzie wywalczyła bardzo dobrą 18. lokatę.

Dzisiaj Polka zapoznawała się z trasą w Deodoro Olympic Park, gdzie w sobotę miała stanąć na starcie wyścigu kobiet. Jak podaje portal Eurosport.Onet.pl zawodniczka na jednej z sekcji technicznych upadła i natychmiast została odwieziona do szpitala. Według diagnozy lekarzy złamany został obojczyk, co wykluczy Solus-Miśkowicz ze startu.