Tour du Limousin 2016: etap 2

Roman Maikin (Gazprom-RusVelo) wygrał w drugim dniu francuskiej etapówki.

Rosjanin wyprzedził po finiszu z peletonu Sonny Colbrelliego (Bardiani - CSF) i Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli).

6. miejsce zajął na etapie Rafał Majka (Tinkoff).

Liderem pozostał Amerykanin Joey Rosskopf (BMC Racing Team).

Wyniki 2. etapu Tour du Limousin 2016 (2.1), Dun-le-Palestel - Auzances (173,6 km):

  1 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         4:27:15
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  4 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
  5 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
  6 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
  7 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber93
  8 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
  9 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 11 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 12 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 14 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Métropole Européenne
 15 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 16 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 19 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 20 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 21 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 25 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 26 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 27 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 28 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 29 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 30 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 33 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 35 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 37 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 38 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 39 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 40 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 41 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 42 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 43 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 44 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
 45 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 46 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 47 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 48 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 49 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
 51 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre
 52 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 53 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 54 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 55 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 56 David Menut (Fra) HP BTP - Auber93
 57 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Fabien Doubey (Fra) FDJ
 59 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 60 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 63 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 64 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 65 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 66 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 67 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 68 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 69 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 70 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 71 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 72 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 73 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 74 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber93
 75 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 76 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 77 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 78 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                       00:17
 79 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Clément Penven (Fra) Armée de Terre
 81 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              00:19
 82 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         00:21
 83 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:23
 84 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie                       00:26
 85 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:37
 86 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 87 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 88 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 89 Romain Le Roux (Fra) Armée de Terre                          00:46
 90 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           00:51
 91 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast             00:55
 92 Davide Ballerini (Ita) Tinkoff Team
 93 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                01:29
 94 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 95 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne           01:44
 96 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre                            01:45
 97 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               01:49
 98 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber93                             02:06
 99 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               02:18
100 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             02:23
101 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            02:26
102 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:28
103 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                02:54
104 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            03:19
105 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
106 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:31
107 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            03:53
108 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
109 Gert Goeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
110 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Métropole Européenne
111 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling
112 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
113 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         05:38
114 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
115 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
116 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KTM
117 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
118 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
119 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
120 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre
121 Marlon Gaillard (Fra) Direct Energie
122 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            06:49
123 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
124 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
125 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team
126 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
127 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
128 Marc Fournier (Fra) FDJ
129 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
130 Marc Soler (Spa) Movistar Team
131 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         06:58
132 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          07:02
133 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        07:33
134 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     08:23
135 Maxime Renault (Fra) HP BTP - Auber93                        09:06
136 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
137 Benoît Cosnefoy (Fra) AG2R La Mondiale                       09:08
138 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           09:25
140 Nick Van Derlijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
141 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
142 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast
143 Marco D'Urbano (Ita) Team Roth
144 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   11:02
145 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
146 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
147 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
148 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
149 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          12:16
150 Julien Duval (Fra) Armée de Terre                            12:27
151 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                12:41
152 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
153 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
154 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Métropole Européenne
155 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
156 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      12:43
157 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  16:40
DNS Cédric Pineau (Fra) FDJ
DNS Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                      8:22:31
  2 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         00:04
  3 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:05
  4 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     00:10
  5 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     00:16
  6 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
  7 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           00:21
  8 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:23
  9 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 10 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber93
 11 Fabien Doubey (Fra) FDJ                                      00:24
 12 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 13 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:25
 14 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        00:26
 15 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             00:27
 16 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 17 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 18 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 19 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber93
 20 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 22 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 23 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 24 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 25 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 27 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 28 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Métropole Européenne
 29 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 30 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 32 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
 34 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 35 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 36 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 37 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 40 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre
 41 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 42 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 David Menut (Fra) HP BTP - Auber93
 44 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 45 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 46 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 47 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 49 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 50 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 51 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 53 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 54 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 55 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 56 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
 58 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 59 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 60 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 62 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 63 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 64 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 65 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 66 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 67 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 68 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 69 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 70 Clément Penven (Fra) Armée de Terre                          00:44
 71 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:47
 72 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:50
 74 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 01:04
 75 Romain Le Roux (Fra) Armée de Terre                          01:07
 76 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                       01:11
 77 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           01:18
 78 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:22
 79 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              02:14
 80 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               02:16
 81 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber93                             02:33
 82 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              02:36
 83 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec         02:55
 84 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre                            03:45
 85 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            03:46
 86 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           04:20
 87 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:29
 88 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            04:37
 89 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            05:28
 90 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         06:05
 91 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 06:26
 92 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              06:27
 93 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast             06:32
 94 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            07:16
 95 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 96 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:00
 97 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              08:03
 98 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        08:37
 99 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    09:27
100 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
101 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Métropole Européenne
102 Maxime Renault (Fra) HP BTP - Auber93                        09:33
103 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           09:35
104 Nick Van Derlijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton             09:52
105 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie                       09:53
106 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          10:04
107 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          10:33
108 Davide Ballerini (Ita) Tinkoff Team                          10:45
109 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                10:56
110 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          11:03
111 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne           11:11
112 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               12:03
113 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            12:11
114 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                12:39
115 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             13:21
116 Gert Goeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 13:38
117 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Métropole Européenne              13:58
118 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              15:05
119 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre
120 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team                         15:23
121 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
122 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
123 Marlon Gaillard (Fra) Direct Energie
124 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Delko Marseille Provence KT     15:28
125 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           16:16
126 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               16:34
127 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
128 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                16:39
129 Marc Fournier (Fra) FDJ
130 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         16:48
131 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         16:49
132 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        17:18
133 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        17:39
134 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     17:50
135 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           18:52
136 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               18:53
137 Benoît Cosnefoy (Fra) AG2R La Mondiale
138 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              19:03
139 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 19:10
140 Marco D'Urbano (Ita) Team Roth                               19:15
141 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             20:02
142 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       20:47
143 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
144 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
145 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             20:52
146 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM          22:26
147 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
148 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Métropole Européenne
149 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      22:33
150 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team                         24:28
151 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  26:30
152 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                27:04
153 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                27:30
154 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          30:12
155 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                30:20
156 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
157 Julien Duval (Fra) Armée de Terre                            30:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: