Daniel - odzież kolarska

Tao Geoghegan Hart w Team Sky

21-letni Tao Geoghegan Hart podpisał kontrakt z zespołem Sky.

Brytyjczyk, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników swojego pokolenia, barwy amerykańskiej ekipy Axeon Hagens Berman zamieni na czarny strój "niebiańskich". Dla urodzonego w Londynie kolarza to nie pierwsze zetknięcie z ekipą Dave'a Brailsforda - w 2015 roku w jej barwach ścigał się jako stażysta, biorąc udział w Giro del Piemonte i Japan Cup.

Szczegóły kontraktu nie zostały podane, ale ze względu na fakt, że 21-latek po raz pierwszy wiąże się z ekipą WorldTour, umowa musi opiewać co najmniej na dwa sezony.

Geoghegan Hart to zawodnik wszechstronny. W tym sezonie wygrał TrofeoPiva (1.2U), zajął 2. miejsce w Tour de Savoie Mont Blanc (2.2) oraz w Młodzieżowym Wyścigu Pokoju (2.Ncup). Na 6. miejscu uplasował się w Tour of the Gila (2.2) oraz w Volta ao Alentejo (2.2), a na 12. miejscu ukończył wyścigi 2.HC - Tour of California i Tour of Utah.

Przed rokiem był 7. w USA ProChallenge i 3. w młodzieżowym Liege-Bastogne-Liege, na 13. miejscu kończył też ściganie w Utah i Kalifornii. W 2013 roku stał na podium Paryż-Roubaix juniorów.

Młody Brytyjczyk dotychczas ścigał się w kontynentalnym zespole Axeon Hagens Berman, który kierowany jest przez Axela Merckxa i zajmuje się szkoleniem młodzieżowców, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: