IO 2016: Peter Sagan: "nie jestem wcale taki zły"

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio Peter Sagan wystąpi w XCO. Szosowy mistrz świata z Richmond wraca w ten sposób do swoich korzeni.

Słowak triumfy w kolarstwie górskim święcił w kategorii juniorskiej, kiedy był m.in. mistrzem świata. Od 2009 roku jednak nie ścigał się na góralu.

Jeździć oczywiście jeździłem, ale nie brałem udziału w wyścigach. Od tego czasu wiele rzeczy się zmieniło. Przyjechałem na IO z powodów osobistych, dam z siebie 100%. Tak gwoli prawdy nie jestem wcale taki zły. Nie przyjechałem do Rio, by przegrać

– tłumaczył 26-latek.

Reprezentant teamu Tinkoff przed Igrzyskami ostro trenował, w amerykańskim Alta (Wyoming) wygrał np. wyścig Pierre’s Hole 50.

Cztery lata temu debiutowałem na Igrzyskach na szosie. Już wtedy chciałem pojechać MTB, ale nie było to wówczas możliwe. Teraz spełnia się mój sen. Wyścig potrwa tylko 1,5 godziny. Nie mam taktyki, w trakcie ścigania jakąś sobie ustalę. Można co prawda wyścig przegrać już na starcie, mając jednak trochę szczęścia być może uda mi się szybko przecisnąć do przodu

– mówił.

Czy Sagan żałuje swojej decyzji, by nie wziąć udziału w olimpijskim wyścigu szosowym?

Nie, nie żałuję. Zwycięstwo Grega van Avermaeta mnie zaskoczyło, ale wspólny na IO jest dziwnym wyścigiem. Nie ma silnych drużyn, wiele zależy od twojej formy, od szczęścia

– stwierdził zwycięzca klasyfikacji punktowej tegorocznego Tour de France.

Wolfgang Brylla

Share
Opublikowane przez
Wolfgang Brylla

Recent Posts

UCI Classics Series jeszcze nie w 2020 roku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że zrzeszający największe wyścigi jednodniowe cykl UCI Classics Series nie powstanie w 2020 roku. (więcej…)

11 grudnia 2019, 20:17

Mitchelton-Scott czeka na licencję

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.…

11 grudnia 2019, 16:23

Israel Cycling Academy przemienia się w Israel Start-Up Nation

Grupa Israel Cycling Academy do sezonu 2020 przystąpi w nowych koszulkach oraz pod nazwą Israel Start-Up Nation. (więcej…)

11 grudnia 2019, 11:40

Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert. (więcej…)

11 grudnia 2019, 09:25

Licencje WorldTour na sezon 2020

18 zespołów męskich i 7 żeńskich otrzymało licencje WorldTour w sezonie 2020, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

10 grudnia 2019, 15:51

Wilco Kelderman poceluje w Giro d'Italia

Wilco Kelderman podczas prezentacji Team Sunweb przed sezonem 2020 ogłosił, że przygotowywać się zamierza do Giro d'Italia. (więcej…)

10 grudnia 2019, 13:09