IO 2016: Kristina Vogel mistrzynią sprintu

Niemka Kristina Vogel wywalczyła na Rio Olympic Velodrome tytuł mistrzyni olimpijskiej w sprincie indywidualnym.

26-latka, dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji, pokonała w finale Brytyjkę Rebeccę James. Brązowy medal zawisł na szyi drugiej Brytyjki - Kathy Marchand - która w biegu o najniższe miejsce na podium pokonała Holenderkę Elis Ligtlee.

Vogel w półfinale łatwo odprawiła z kwitkiem młodą Marchand, natomiast druga reprezentantka Zjednoczonego Królestwa - James - pokonała w drugim półfinale Ligtlee.

Losy medali rozegrały się w dwóch biegach - Marchand szybko poradziła sobie z Ligtlee, choć w drugim wyścigu sędziowie musieli spojrzeć na fotofinisz.

W walce o złoto Vogel także wygrała dwa biegi, choć na ostatnim wirażu drugiego wyścigu niemieckiej sprinterce odpadło poprawiane wcześniej specjalnie siodełko.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52