IO 2016: Laura Trott niekwestionowaną królową omnium

Brytyjka Laura Trott zdobyła w Rio de Janeiro złoty medal olimpijski w kolarstwie torowym w omnium i tym samym obroniła tytuł wywalczony cztery lata temu w Londynie.

Srebrny medal przypadł Amerykance Sarah Hammer, natomiast brąz wywalczyła Belgijka Jolien D'Hoore.

Reprezentująca Polskę Daria Pikulik zajęła 14. miejsce.

Drugiego dnia rywalizacja w wieloboju rozpoczęła się od wyścigu na 500 metrów. Triumfowała Australijka Annette Edmondson, pokonując Trott i Francuzkę Laurę Berthon. 14. czas zanotował Pikulik.

Okrążenie ze startu lotnego pewnie wygrała Trott, na 250 metrach zegar zatrzymując po 13 sekundach i 708 tysięcznych. Drugi czas zanotowała Edmondson, a trzeci ponownie Berthon. Dobrze pojechała Pikulik, z czasem 14.409 zajmując 8. miejsce.

Trott do wyścigu punktowego przystąpiła z dorobkiem 196 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajmowały Jolien D'Hoore i Sarah Hammer, obie ze 172 punktami na koncie. Blisko była też Edmondson, po dobrych występach drugiego dnia notując 168 punktów. Pikulik do finałowej rundy wieloboju weszła na 13. miejscu, z 92 punktami.

Trott ani na moment nie straciła kontroli nad wyścigiem punktowym - Brytyjka zbierała punkty na lotnych premiach, a w połowie wyścigu nadrobiła okrążenie, umacniając się na prowadzeniu i rywalkom pozostawiając walkę o srebro.

Tu rywalizowały D'Hoore i Hammer, a dzięki nadrobionym okrążeniom włączyć się starała Nowozelandka Lauren Elis oraz Dunka Amalie Dideriksen, która w toku zmagań nadrobiła aż trzy okrążenia. Trott do końca tylko kontrolowała rywalki i z 230 punktami pewnie sięgnęła po złoto. Walcząca na ostatnim finiszu Hammer zgromadziła 206 oczek, a trzecia D'Hoore 199.

Pikulik sklasyfikowano na 14. miejscu z 92 punktami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: