Vuelta a Espana 2016: skład Movistar Team

Alejandro Valverde podczas Giro d'Italia. Hiszpan stoi przy rowerze i ogląda się na kolegów z ekipy.

Nairo Quintana i Alejandro Valverde poprowadzą Movistar Team w 71. edycji hiszpańskiego wyścigu.

To już pewne - Alejandro Valverde stanie na starcie trzeciego Wielkiego Touru w tym sezonie. Hiszpan po zajęciu 3. miejsca w Giro d'Italia i 6. w Tour de France obiera za cel miejsce w najlepszej dziesiątce Vuelta a Espana. Tym samym 36-latek ma szansę powtórzyć osiągnięcia Raphaela Geminianiego i Gastone Nenciniego, którzy wyniki takie notowali odpowiednio w 1955 i 1957 roku.

Jednakże główną nadzieją na sukces w Vuelta a Espana ekipy Eusebio Unzue będzie Nairo Quintana. Po walce o zwycięstwo na ubiegłorocznym Tour de France wydawało się, że Kolumbijczyk będzie w stanie pokonać Chrisa Froome'a. 26-latek nie sprostał temu zadaniu i uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Teraz jego zadaniem będzie tylko i wyłącznie zwycięstwo w Vuelcie.

Mocne wsparcie w górach będą stanowić Ruben Fernandez, ostatnio 6. w Vuelta a Burgos, i Daniel Moreno, który na razie nie może odnaleźć się w barwach Movistaru. Na nieco łatwiejszych odcinkach widoczna powinna być koszulka mistrza Hiszpanii należąca do Jose Joaquina Rojasa.

Skład Movistar Team na Vuelta a Espana 2016: Alejandro Valverde, Nairo Quintana, Jonathan Castroviejo, Jose Joaquim Rojas, Daniel Moreno, Ruben Fernandez, Jose Herrada, Rory Sutherland i Imanol Evriti.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: