Tony Martin zasili zespół Katusha

Niemiec Tony Martin podpisał dwuletnią umowę z rosyjskim zespołem Katusha.

31-letni "der Panzerwagen" do rosyjskiej ekipy przechodzi po pięciu latach spędzonych w belgijskiej grupie Etixx-Quick Step.

Martin to trzykrotny mistrz świata w jeździe na czas (2011, 2012, 2013), srebrny medalista igrzysk olimpijskich w tej specjalności (2012), pięciokrotny zwycięzca etapów Tour de France oraz odcinków jazdy na czas na trasie niemal każdego ważnego wyścigu etapowego.

Karierę zaczynał w zespole Colombia, w latach 2009 - 2011 odnosząc spore sukcesy w imprezach etapowych i na koncie zapisując m.in. wygrane w Eneco Tour (2010), Paryż-Nicea (2011) czy 2. miejsce w Tour de Suisse (2009).

W grupie Patricka Lefevere'a ścigał się od 2012 roku, koncentrując się na jeździe na czas. Był koniem napędowym zespołu na wyścigi etapowe i mistrzem wyścigów z czasem. Wygrywał czasówki imprez etapowych, dwa razy triumfował w Volta ao Algarve, a nawet na trasach największych imprez potrafił pracować na kolegów, przez kilka lat wprowadzając w arkana zawodowego kolarstwa Michała Kwiatkowskiego.

Zwycięska passa Niemca przerwana została w 2014 roku, gdy w Ponferradzie przegrał wyścig o mistrzostwo z Bradleyem Wigginsem. Rok później do listy sukcesów dopisał jeszcze koszulkę lidera Tour de France, ale jesienią nie zdołał odwojować tytułu mistrza świata.

W sezonie 2016 Martin jedyne zwycięstwo odniósł w krajowych mistrzostwach, a w drużynie stawiać zaczął bardziej na imprezy klasyczne, jednak, przynajmniej na razie, bez większych efektów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: