Vuelta a Espana 2016: Valverde jednak na starcie

Alejandro Valverde przed podpisywaniem listy startowej

Alejandro Valverde stanie na starcie 71. odsłony Wyścigu Dookoła Hiszpanii.

Jak informuje "El Periodico", lider zespołu Movistar wraz z Kolumbijczykiem Nairo Quintaną wystartuje w trzecim z tegorocznych Grand Tourów, podejmując wyzwanie walki o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej we wszystkich trzech Grand Tourach w jednym sezonie.

36-letni zawodnik będzie miał szansę zapisać się na kartach historii jako trzeci kolarz, który w jednym sezonie  zajmował miejsca w top10 trzech Grand Tourów. Wcześniej ta sztuka udała się w roku 1955 Raphaëlowi Géminianiemu (6. w Tourze, 3. w Vuelcie, 4. w Giro), a dwa lata później Gastone Nenciniemu (6. w Tourze, 1. w Giro i 9. w Vuelcie).

Valverde w tym roku w Giro d'Italia stanął na najniższym stopniu podium, a Wyścig Dookoła Francji zakończył na miejscu szóstym. Na trasie Vuelty pomagał będzie prawdopodobnie Quintanie, acz miejsce w czołówce nie jest poza jego zasięgiem.

Największymi rywalami Hiszpana i Kolumbijczyka w walce o podium mogą być tegoroczny zwycięzca "Wielkiej Pętli" - Chris Froome (Team Sky) - oraz największy pechowiec Tour de France Alberto Contador (Tinkoff).

Do tej pory Valverde stawał na podium Vuelty sześciokrotnie (2003, 2006, 2009, 2012, 2013, 2014), a zwyciężył raz - w roku 2009. Osiem razy kończył wyścig w czołowej dziesiątce, a jego najsłabszy wynik to... 7. miejsce sprzed roku. Do tego na jego koncie znajduje się 9 wygranych etapów wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: