Lennard Kämna i Phil Bauhaus w Giant-Alpecin

19-letni Lennard Kämna i 22-letni Phil Bauhaus to najnowsze wzmocnienia niemieckiego zespołu.

Ekipa Giant-Alpecin, która w przyszłym roku zmienia nazwę na Sunweb - Giant, poinformowała o zaangażowaniu dwójki młodych Niemców na okres dwóch lat, czyli do końca sezonu 2018. Dla zespołu to kolejny krok w szkoleniu młodego pokolenia młodych niemieckich zawodników.

Kamna na poziom WorldTour wskakuje z niemieckiej grupy Stölting Service Group, gdzie spędził ostatnie dwa sezony. Mistrz świata i Europy juniorów w jeździe indywidualnej na czas z 2014 roku w młodzieżowych szrankach błysnął podczas ubiegłorocznego Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc, gdzie wygrał etap.

Bauhaus to z kolei obiecujący sprinter, mający na swoim koncie triumfy na etapie PostNord Danmark Rundt (2.HC), Oberösterreichrundfahrt (2.2) czy Tour d'Azerbaïdjan (2.1). W ostatnich dwóch sezonach reprezentował zespół Bora-Argon 18.

22-latek wraz z Maxem Walscheidem i Nikiasem Arndtem stanowią grupę niemieckich sprinterów, z którymi pracują trenerzy zespołu i mają nadzieję na wychowanie następców Marcela Kittela czy Andre Greipela.

Giant-Alpecin przedłużył również kontrakty z Albertem Timmerem i Tomem Stamstnijderem, którzy w zespole pozostaną przez kolejne dwa lata.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: