Tour de l’Ain 2016: etap 1

Włoch Matteo Trentin (Etixx-Quick Step) wygrał pierwszy odcinek 28. edycji Tour de l’Ain i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

27-latek na finiszu z peletonu pokonał Francuza Rudy'ego Barbiera (Roubaix Lille Metropole) i Niemca Phila Bauhausa (Bora-Argon 18).

W peletonie na 106. miejscu do mety dotarł Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step).

Wyniki 1. etapu Tour de l’Ain 2016 (2.1), Montrevel-en-Bresse - Saint-Vulbas (160 km):

  1 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                    3:21:23
  2 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne
  3 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
  4 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
  6 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
  7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Kévin Reza (Fra) FDJ
  9 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 10 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 11 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 12 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 13 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 15 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 16 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 17 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 18 Aurélien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 19 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 20 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 21 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 22 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 23 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93
 24 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre
 25 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 26 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 27 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 28 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 29 Gino Mäder (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 30 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 31 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 32 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 33 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 34 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 35 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 36 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
 37 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 40 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 42 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 43 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 44 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 45 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 46 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 47 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 48 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 50 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 51 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 53 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 54 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 55 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling
 56 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 57 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 58 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 59 César Bihel (Fra) HP BTP - Auber93
 60 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 61 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 63 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre
 64 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 65 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
 67 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
 68 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 69 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 70 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 71 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 72 Léo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 73 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 74 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 75 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 76 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 77 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 79 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 81 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 82 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 83 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 84 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 85 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 86 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 87 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 88 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 89 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 90 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 91 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 92 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 93 Moritz Backofen (Ger) Stölting Service Group
 94 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 95 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 96 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 97 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 98 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 99 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
100 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
102 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
103 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
104 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
105 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
106 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
107 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
108 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Métropole Européenne
109 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
110 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
111 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
112 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
113 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
114 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
115 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
116 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:57
117 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
118 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
119 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
120 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
121 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
122 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      01:46
123 Marc Soler (Spa) Movistar Team
124 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           02:01
125 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             02:09
126 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                    3:21:13
  2 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne              00:04
  3 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             00:06
  4 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:10
  5 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
  6 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
  7 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  8 Kévin Reza (Fra) FDJ
  9 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 10 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 11 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 12 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 13 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 15 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 16 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 17 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 18 Aurélien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 19 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 20 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 21 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 22 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 23 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93
 24 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre
 25 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 26 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 27 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 28 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 29 Gino Mäder (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 30 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 31 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 32 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 33 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 34 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 35 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 36 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
 37 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 40 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 42 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 43 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 44 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 45 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 46 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 47 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 48 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 50 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 51 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 53 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 54 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 55 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling
 56 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 57 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 58 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 59 César Bihel (Fra) HP BTP - Auber93
 60 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 61 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 63 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre
 64 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 65 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
 67 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
 68 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 69 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 70 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 71 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 72 Léo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 73 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 74 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 75 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 76 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 77 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 79 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 81 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 82 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 83 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 84 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 85 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 86 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 87 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 88 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 89 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 90 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 91 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 92 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 93 Moritz Backofen (Ger) Stölting Service Group
 94 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 95 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 96 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 97 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 98 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 99 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
100 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
101 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
102 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
103 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
104 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
105 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
106 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
107 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
108 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Métropole Européenne
109 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
110 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
111 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
112 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
113 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
114 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
115 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
116 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
117 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
118 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
119 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
120 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
121 Marc Soler (Spa) Movistar Team
122 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs
123 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:07
124 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      01:56
125 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           02:11
126 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             02:19

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: