Kolarski peleton już bez Joaquima Rodrigueza

Joaquima Rodrigueza nie ujrzymy już w żadnym zawodowym wyścigu. „Purito” zakończył swoją profesjonalną  karierę. Jego ostatnim startem był olimpijski wspólny w Rio, gdzie zajął piąte miejsce.

37-letni Hiszpan ze swoimi fanami pożegnał się na twitterze. Teoretycznie w planach miał jeszcze udział w ll Lombardia, który dwukrotnie wygrywał (2012, 2013), ale kolarz Katusha postanowił zawiesić buty na kołku nieco wcześniej.

Rodriguez był jednym z najlepszych górali w peletonie w ostatnich 15 latach. Karierę zaczynał w ONCE w 2000 roku, po czterech latach trafił do Saunier Duval, od sezonu 2006 do 2009 jeździł dla Caisse d’Epargne, a potem przywdział koszulkę rosyjskich armat.

Triumfował na etapach wszystkich grand tourów (trzy w Tour de France, dziewięć w Vuelta a Espana, dwa w Giro d’Italia), każdą trzytygodniówką kończył na podium, lecz nigdy nie było mu dane cieszyć się z generalnego zwycięstwa. Na swoim koncie ma za to wiktorię w Fleche Wallonne (2012), Vuelta a Catalunya (2010, 2014), Vuelta al Pais Vasco (2015), brązowy (2009) i srebrny (2013) medal mistrzostw świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: