Tour of Utah 2016: etap 7

Australijczyk Lachlan Morton wygrał siódmy etap Tour of Utah i triumfował w klasyfikacji generalnej amerykańskiego wyścigu.

24-latek z zespołu Jelly Belly po wspinaczce na Empire Pass i zjeździe do Park City o 31 sekund pokonał młodziutkiego Amerykanina Adriena Costę (Axeon Hagens Berman). Podium dnia dopełnił Kolumbijczyk Darwin Atapuma (BMC).

W klasyfikacji generalnej Morton odzyskał prowadzenie i wygrał 12. edycję ścigania w Utah, zwycięstwo odbierając Andrew Talanskyemu (Cannondale-Drapac), który na drodze do Park City stracił prawie dwie minuty.

Wyniki 7. etapu The Larry H. Miller Tour of Utah 2016 (2.HC), Park City - Park City (125,7 km):

  1 Lachlan David Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis          3:08:07
  2 Adrien Costa (USA) Axeon Hagens Berman                       00:31
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC                                     00:50
  4 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      01:51
  5 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       01:53
  6 Rob Britton (Can) Rally Cycling                              02:03
  7 Manuel Senni (Ita) BMC                                       02:35
  8 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          03:15
  9 Joseph Rosskopf (USA) BMC                                    03:36
 10 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                      03:49
 11 Robbie Squire (USA) Holowesko-Citadel                        03:51
 12 Taylor Eisenhart (USA) BMC                                   04:02
 13 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          04:08
 14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Hagens Berman                 04:12
 15 Dylan Teuns (Bel) BMC                                        04:59
 16 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 17 Hayden Mccormick (NZl) ONE                                   06:08
 18 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           06:30
 19 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 20 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 06:32
 21 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 06:34
 22 Christopher Horner (USA) Lupus                               06:38
 23 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 24 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman                       07:07
 25 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          09:11
 26 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Team Jamis               09:29
 27 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        09:37
 28 Bryan Lewis (USA) Lupus
 29 Joseph Chavarria (CRc) Lupus                                 09:39
 30 Nicolae Tanovitchii (Mda) Lupus                              09:46
 31 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        10:08
 32 David Drouin (Can) Silber                                    10:11
 33 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     10:54
 34 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    11:15
 35 Dion Smith (NZl) ONE                                         12:53
 36 Chad Beyer (USA) Lupus
 37 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel                      13:06
 38 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              13:30
 39 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
 40 Jonathan Dibben (GBr) Cannondale-Drapac                      13:57
 41 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept              14:22
 42 Thomas Vaubourzeix (Fra) Lupus
 43 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  14:33
 44 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        14:39
 45 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Team Jamis                 16:02
 46 Krists Neilands (Lat) Axeon Hagens Berman                    17:42
 47 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 48 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman
 49 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 50 Ruben Companioni (Cub) Team Jamis
 51 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
 52 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
 53 Nicolas Masbourian (Can) Silber
 54 Alexander Cataford (Can) Silber
 55 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 56 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 57 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    18:52
 58 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
 59 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman
 60 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus                                 19:18
 61 Rick Zabel (Ger) BMC                                         22:10
 62 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 63 Tom Bohli (Swi) BMC
 64 Fabian Lienhard (Swi) BMC
 65 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 66 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 67 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
 68 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 69 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 70 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Jamis
 71 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                        22:20
 72 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                22:24
 73 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                           23:07
 74 Barry Miller (USA) Lupus                                     23:19
 75 James Oram (NZl) ONE                                         25:01
 76 Richard Handley (GBr) ONE
 77 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac
 78 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 79 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling
 80 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                 25:13
 81 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       25:45
 82 Stephen Bassett (USA) Team Jamis                             25:55
 83 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          26:05
 84 Keijzer Gerd De (Ned) Team Novo Nordisk                      26:09
 85 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 86 Travis McCabe (USA) Holowesko-Citadel                        26:16
 87 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis    26:26
 88 Eric Young (USA) Rally Cycling                               26:27
 89 Kyle Murphy (USA) Team Jamis
 90 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                      26:32
 91 David Gaona Vazquez (Mex) Nippo - Vini Fantini               26:44
DNF David Tanner (Aus) IAM Cycling
DNF Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
DNF Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
DNF Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel
DNF Eric Marcotte (USA) Team Jamis
DNF Luis Romero Amaran (Cub) Team Jamis
DNF Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis
DNF Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
DNF Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
DNF Adam De Vos (Can) Rally Cycling
DNF Kristofer Dahl (Can) Silber
DNF Matteo Dal-Cin (Can) Silber
DNF Ryan Roth (Can) Silber

Klasyfikacja końcowa:

  1 Lachlan David Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis         27:12:49
  2 Adrien Costa (USA) Axeon Hagens Berman                       01:09
  3 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      01:39
  4 Darwin Atapuma (Col) BMC                                     01:57
  5 Rob Britton (Can) Rally Cycling                              04:00
  6 Joseph Rosskopf (USA) BMC                                    05:59
  7 Taylor Eisenhart (USA) BMC                                   06:52
  8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       07:16
  9 Robbie Squire (USA) Holowesko-Citadel                        08:38
 10 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
 11 Manuel Senni (Ita) BMC                                       09:00
 12 Tao Geoghegan Hart (GBr) Axeon Hagens Berman                 10:36
 13 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                       10:57
 14 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                       13:18
 15 Christopher Horner (USA) Lupus                               14:01
 16 Dylan Teuns (Bel) BMC                                        14:10
 17 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 15:07
 18 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          17:36
 19 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman                       17:46
 20 Nicolae Tanovitchii (Mda) Lupus                              19:01
 21 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           19:29
 22 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          19:53
 23 Hayden Mccormick (NZl) ONE                                   21:27
 24 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          22:39
 25 Joseph Chavarria (CRc) Lupus                                 24:04
 26 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel                      24:23
 27 Chad Beyer (USA) Lupus                                       28:06
 28 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        28:36
 29 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    32:06
 30 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    34:03
 31 David Drouin (Can) Silber                                    34:19
 32 Janier Alexis Acevedo Colle (Col) Team Jamis                 36:40
 33 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman                    38:49
 34 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        40:31
 35 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              40:53
 36 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                      43:21
 37 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        44:35
 38 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            45:02
 39 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo                            46:53
 40 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Team Jamis               48:28
 41 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept              49:23
 42 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling                           50:22
 43 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 44 Alexander Cataford (Can) Silber                              51:05
 45 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  51:08
 46 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                             53:35
 47 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     54:32
 48 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  57:19
 49 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman                         58:11
 50 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           58:20
 51 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                          58:47
 52 Bryan Lewis (USA) Lupus                                      59:32
 53 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:00:30
 54 Rick Zabel (Ger) BMC                                      01:01:53
 55 Frederic Brun (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:05:07
 56 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel                01:06:02
 57 Krists Neilands (Lat) Axeon Hagens Berman                 01:06:48
 58 Dion Smith (NZl) ONE                                      01:07:13
 59 Nicola Bagioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                 01:08:07
 60 Ruben Companioni (Cub) Team Jamis                         01:09:07
 61 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                          01:12:41
 62 Barry Miller (USA) Lupus                                  01:13:15
 63 Travis McCabe (USA) Holowesko-Citadel                     01:13:37
 64 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                     01:16:11
 65 Thomas Vaubourzeix (Fra) Lupus                            01:16:29
 66 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                       01:17:51
 67 Fabian Lienhard (Swi) BMC                                 01:19:48
 68 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                     01:20:30
 69 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:20:49
 70 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Jamis                    01:20:52
 71 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                        01:21:30
 72 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus                              01:22:44
 73 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept             01:23:01
 74 Tom Bohli (Swi) BMC                                       01:23:36
 75 Stephen Bassett (USA) Team Jamis                          01:24:21
 76 Jonathan Dibben (GBr) Cannondale-Drapac                   01:24:34
 77 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac                    01:25:30
 78 Nicolas Masbourian (Can) Silber                           01:28:36
 79 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:30:11
 80 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis              01:33:19
 81 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:35:45
 82 Danny Pate (USA) Rally Cycling                            01:36:43
 83 David Gaona Vazquez (Mex) Nippo - Vini Fantini            01:36:48
 84 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 01:37:03
 85 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling                         01:40:35
 86 James Oram (NZl) ONE                                      01:41:04
 87 Richard Handley (GBr) ONE                                 01:41:05
 88 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                    01:55:35
 89 Kyle Murphy (USA) Team Jamis                              01:56:01
 90 Eric Young (USA) Rally Cycling                            01:58:43
 91 Keijzer Gerd De (Ned) Team Novo Nordisk                   02:02:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: