Daniel - odzież kolarska

IO 2016: Annemiek van Vleuten przytomna po wypadku

Holenderka Annemiek van Vleuten jest przytomna i rozmawia z lekarzami po kraksie na trasie wyścigu elity kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

33-latka prowadziła wyścig elity kobiet, gdy na zjeździe, 11 kilometrów przed metą, straciła panowanie nad rowerem i przeleciała przez kierownicę, uderzając głową w wysoki krawężnik. Kraksa wyglądała makabrycznie, a kamery nie pokazywały już leżącej nieruchomo na asfalcie zawodniczki.

Utytułowana kolarka została natychmiast zabrana do szpitala. Według pierwszego komunikatu Holenderskiej Królewskiej Federacji Kolarskiej (KNWU) jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - Van Vleuten jest w szoku, ale rozmawia z lekarzami i jest w pełni przytomna.

Holenderska telewizja NOS poinformowała, że Van Vleuten doznała wstrząśnienia mózgu, a lekarze wykryli też trzy niewielkie pęknięcia kręgosłupa i zatrzymali zawodniczkę na noc na oddziale intensywnej terapii.

Doświadczona Holenderka na co dzień ściga się w australijskim zespole Orica-AIS, a na koncie ma wygrane wyścigi takie jak Ronde van Vlaanderen (2011), GP de Plouay (2011) czy Open De Suède Vargarda (2011), a także trzy etapy Giro Rosa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: