Vuelta a Burgos 2016: etap 5

Sergio Pardilla (Caja Rural - Seguros RGA) wygrał królewski, ostatni etap Vuelta a Burgos z finałem na Lagunas de Neila (7,2 km; 8,3%).

32-letni Hiszpan na mecie wyprzedził o 17 sekund Alberto Contadora (Tinkoff) oraz o 22 sekundy Bena Hermansa (BMC Racing Team).

W klasyfikacji końcowej 36. wyścigu triumfował Contador, który zaledwie o jedną sekundę wyprzedził Hermansa i Pardille. Na 50. miejscu zawody ukończył Karol Domagalski (ONE Pro Cycling).

Wyniki 5. etapu Vuelta a Burgos 2016 (2.HC), Caleruega - Lagunas de Neila (163 km):

  1 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               4:13:34
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:17
  3 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:22
  4 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         00:24
  5 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    00:31
  6 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:34
  7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:43
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:00
  9 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:03
 10 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            01:16
 11 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:36
 12 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:39
 14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:44
 15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           01:49
 16 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          01:57
 17 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     02:04
 18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         02:25
 19 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     02:35
 20 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:51
 21 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             03:02
 22 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      03:07
 23 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         03:39
 24 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          03:42
 25 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 26 José Herrada (Spa) Movistar Team
 27 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
 28 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                     04:00
 29 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  04:03
 30 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    04:11
 31 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       04:22
 32 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       04:55
 33 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   05:18
 35 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    05:42
 36 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        06:25
 37 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 38 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   07:27
 39 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       07:33
 40 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                      07:50
 41 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                08:14
 42 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    08:27
 43 Igor Merino (Spa) Burgos BH                                  09:56
 44 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      10:09
 45 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            10:50
 46 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          11:12
 47 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange                    13:19
 48 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH                               14:09
 49 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 50 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH
 52 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 53 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 54 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 55 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 56 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 57 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 58 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 59 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 60 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 61 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 62 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange
 63 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 65 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 66 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 67 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 68 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 70 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 71 Manuel Sola (Spa) Burgos BH
 72 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 73 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
 74 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
 75 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 76 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 77 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             14:35
 78 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 79 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 14:39
 81 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:53
 82 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      15:28
 83 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             15:46
 84 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 85 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            16:06
 86 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         16:30
 87 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              17:13
 88 Christian Knees (Ger) Team Sky
 89 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            17:40
 90 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 91 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
 92 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 93 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 95 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         20:12
 96 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         20:37
 97 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 98 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           21:21
 99 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
100 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                       22:16
101 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       25:25
102 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
103 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
104 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac
106 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
107 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
108 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
109 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
110 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
111 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
112 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
113 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
114 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH
115 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
117 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
118 Johan Le Bon (Fra) FDJ
119 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
120 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
121 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
123 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
124 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
125 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
126 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
127 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
128 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
129 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        25:49
130 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   26:06
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
132 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team

Klasyfikacja końcowa:

  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                       15:50:50
  2 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:01
  3 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  4 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         00:04
  5 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                00:11
  6 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:16
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:36
  8 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            00:57
  9 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    01:04
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 11 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          01:09
 12 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:12
 13 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:14
 14 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:48
 15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           01:54
 16 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         02:04
 17 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          02:07
 18 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:09
 19 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:41
 20 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      03:10
 21 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                        03:25
 22 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            03:32
 23 José Herrada (Spa) Movistar Team                             03:41
 24 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         03:46
 25 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    03:55
 26 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       04:28
 27 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              04:39
 28 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       04:43
 29 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             04:49
 30 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   04:55
 31 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  05:07
 32 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    05:26
 33 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          05:31
 34 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:42
 35 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       05:55
 36 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        05:58
 37 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                      08:48
 38 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    09:25
 39 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       09:55
 40 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            10:27
 41 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   11:00
 42 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      12:25
 43 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     13:39
 44 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 45 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           13:48
 46 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange                       13:49
 47 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             13:50
 48 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  13:53
 49 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           13:59
 50 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       14:14
 51 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               14:19
 52 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           14:32
 53 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             14:59
 54 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         15:09
 55 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            15:11
 56 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       15:22
 57 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      15:32
 58 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             15:33
 59 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac                       15:34
 60 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         15:57
 61 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       16:03
 62 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 16:08
 63 Manuel Sola (Spa) Burgos BH                                  17:03
 64 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              17:07
 65 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           17:11
 66 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         17:17
 67 Igor Merino (Spa) Burgos BH                                  17:24
 68 Christian Knees (Ger) Team Sky                               17:27
 69 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        17:48
 70 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              17:55
 71 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         17:56
 72 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     18:49
 73 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        20:54
 74 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     21:05
 75 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange                    21:30
 76 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 77 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            21:38
 78 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  22:05
 79 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                22:14
 80 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 22:16
 81 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      22:21
 82 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     22:57
 83 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              24:59
 84 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         25:05
 85 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     25:15
 86 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           25:20
 87 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       25:33
 88 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               25:37
 89 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          25:39
 90 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    25:42
 91 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       25:45
 92 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                       26:20
 93 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              26:38
 94 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH                               26:43
 95 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH                                 26:47
 96 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             26:51
 97 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       26:58
 98 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     27:07
 99 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac                 27:47
100 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             28:23
101 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac                       28:25
102 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         28:27
103 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             28:55
104 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   29:02
105 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            29:09
106 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              29:13
107 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       29:17
108 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       29:32
109 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    29:36
110 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 29:48
111 Pablo Torres (Spa) Burgos BH                                 30:42
112 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         30:57
113 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         31:03
114 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             31:24
115 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                32:01
116 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        32:19
117 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        33:01
118 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        35:08
119 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              35:51
120 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       35:52
121 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            35:58
122 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH                                 36:01
123 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           37:24
124 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        37:36
125 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   37:41
126 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              38:06
127 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           39:05
128 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           39:26
129 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            39:35
130 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         40:19
131 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       40:43
132 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        42:49

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: