Vuelta a Burgos 2016: etap 4

Nathan Haas (Dimension Data) zwyciężył na mecie czwartego odcinka Vuelta a Burgos.

Australijczyk pokonał na prowadzącej po bruku niewielkiej wspinaczce Luksemburczyka Jeana-Pierre'a Druckera (BMC) oraz Nowozelandczyka Patricka Bevina (Cannondale-Drapac).

10. miejsce zajął Karol Domagalski (ONE Pro Cycling).

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyszedł szósty na kresce Belg Gianni Meersman (Etixx-Quick Step).

Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos 2016 (2.HC), Aranda de Duero - Lerma (145 km):

  1 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                           3:15:42
  2 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  3 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
  4 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
  5 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
  6 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  7 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
  8 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              00:03
  9 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 10 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 11 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 14 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 16 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 17 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 18 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 19 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 20 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac
 21 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 22 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 23 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 25 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 29 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
 30 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 31 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 32 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 33 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH
 34 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 36 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 38 Ian Boswell (USA) Team Sky
 39 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 41 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 42 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 43 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange
 44 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 45 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 46 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 47 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 48 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 49 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 50 Christian Meier (Can) Orica-BikeExchange
 51 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 52 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 53 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   00:20
 54 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 55 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 56 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 57 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
 58 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 59 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 61 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 62 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 63 Christian Knees (Ger) Team Sky
 64 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 65 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 66 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 67 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 68 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 José Herrada (Spa) Movistar Team
 71 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 72 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 73 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 74 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 75 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 76 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:31
 77 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 78 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 79 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 80 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 82 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 83 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:38
 84 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 86 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 87 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:41
 88 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      00:51
 89 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac                       00:54
 90 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             01:00
 91 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:03
 92 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             01:09
 93 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       01:11
 94 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 01:13
 95 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    01:17
 96 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 97 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 98 Manuel Sola (Spa) Burgos BH
 99 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
100 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
101 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
102 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
103 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     01:23
104 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
105 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      01:31
106 Cédric Pineau (Fra) FDJ
107 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           01:38
108 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            01:54
109 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
110 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       02:01
111 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
112 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH
113 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
114 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         02:05
115 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              02:07
116 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
117 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              02:20
118 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       02:21
119 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
120 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       02:45
121 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange
122 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
123 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
124 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
125 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
126 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
127 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       02:49
128 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             03:18
129 Igor Merino (Spa) Burgos BH
130 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                 03:46
131 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
132 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
133 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
134 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
135 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
136 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
137 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
138 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
139 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
140 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
141 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
142 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 03:54
143 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               05:42
144 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
145 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           06:19
146 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
147 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
148 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
149 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    07:43
150 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
DNF Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
DNF Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
DNF Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Arnau Sole (Spa) Burgos BH

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  11:36:46
  2 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
  3 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
  4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  5 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       00:03
  6 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
  7 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
  9 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 10 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 11 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              00:04
 12 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:06
 13 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            00:07
 14 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 15 Ian Boswell (USA) Team Sky
 16 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           00:09
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 18 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 19 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         00:10
 20 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange
 21 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 22 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:11
 23 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 24 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                        00:13
 25 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:14
 27 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 28 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 29 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 30 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 32 Christian Meier (Can) Orica-BikeExchange                     00:16
 33 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:20
 34 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 37 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 38 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              00:24
 39 José Herrada (Spa) Movistar Team                             00:29
 40 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 00:31
 41 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      00:33
 42 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      00:34
 43 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           00:35
 45 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 46 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:37
 47 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:38
 48 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 49 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          00:40
 50 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 51 Christian Knees (Ger) Team Sky                               00:44
 52 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:50
 53 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:51
 54 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           00:53
 55 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             00:54
 56 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    01:03
 57 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 58 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             01:15
 59 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:17
 60 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                      01:28
 61 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 62 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         01:30
 63 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            01:32
 64 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:34
 65 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              01:43
 66 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 67 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             01:54
 68 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac                       01:55
 69 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       02:03
 70 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:12
 71 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             02:17
 72 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac                         02:18
 73 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          02:19
 74 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       02:24
 75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 02:29
 76 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      02:46
 77 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac                 02:52
 78 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 79 Manuel Sola (Spa) Burgos BH                                  03:24
 80 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac                       03:30
 81 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           03:32
 82 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     03:55
 83 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   04:03
 84 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              04:16
 85 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                         04:17
 86 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              04:18
 87 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       04:22
 88 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            04:28
 89 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                       04:34
 90 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     04:35
 91 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       04:37
 92 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    04:41
 93 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 05:06
 94 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     05:10
 95 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      05:11
 96 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        05:38
 97 Pablo Torres (Spa) Burgos BH                                 05:47
 98 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 06:17
 99 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             06:29
100 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           07:51
101 Igor Merino (Spa) Burgos BH                                  07:58
102 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        08:06
103 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         08:20
104 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  08:26
105 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               08:27
106 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange                    08:41
107 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        09:49
108 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              10:56
109 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       10:57
110 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            11:03
111 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
112 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH                                 11:06
113 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                11:10
114 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           11:15
115 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         11:21
116 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   12:05
117 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             12:09
118 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        12:12
119 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    12:22
120 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           12:29
121 Marc Fournier (Fra) FDJ
122 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        12:41
123 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              12:52
124 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH                               13:04
125 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
126 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH                                 13:08
127 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              13:11
128 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       13:12
129 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     13:28
130 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            13:33
131 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             13:39
132 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           14:10
133 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             14:18
134 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                14:30
135 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:39
136 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            14:40
137 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          14:57
138 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    15:16
139 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  15:23
140 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         15:24
141 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 15:39
142 Xabier Zandio (Spa) Team Sky
143 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias       15:48
144 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
145 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         16:47
146 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     16:57
147 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         17:18
148 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        17:54
149 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           18:35
150 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     20:52

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: