Vuelta a Burgos 2016: etap 2

Astana zwyciężyła w drugim dniu Vuelta a Burgos, na trasie jazdy drużynowej na czas.

Kazachska ekipa o 2 sekundy pokonała Movistar oraz o 3 sekundy Etixx - Quick Step.

Prowadzenie w wyścigu objął Kazach Dmitriy Gruzdev (Astana).

Wyniki 2. etapu Vuelta a Burgos 2016 (2.HC), Burgos (10,72 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Astana Pro Team                                              13:10
  2 Etixx - Quick-Step                                           00:03
  3 Movistar Team
  4 Team Sky                                                     00:07
  5 BMC Racing Team                                              00:09
  6 Orica-BikeExchange                                           00:10
  7 Team Katusha                                                 00:11
  8 Tinkoff Team                                                 00:13
  9 Caja Rural-Seguros RGA                                       00:14
 10 FDJ
 11 Cannondale-Drapac                                            00:16
 12 Topsport Vlaanderen - Baloise                                00:20
 13 Gazprom-Rusvelo                                              00:21
 14 Nippo - Vini Fantini                                         00:34
 15 AG2R La Mondiale
 16 ONE Pro Cycling                                              00:35
 17 Dimension Data
 18 Euskadi Basque Country - Murias                              00:40
 19 Burgos BH                                                    00:44
 20 Team Giant-Alpecin                                           00:50
 21 Roompot - Oranje Peloton                                     01:26

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                      3:45:14
  2 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
  3 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
  4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  5 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     00:03
  6 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
  7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
  8 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
  9 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 10 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 11 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 13 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 14 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 15 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 16 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              00:07
 17 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 18 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 19 Ian Boswell (USA) Team Sky
 20 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 21 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:09
 22 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 23 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 24 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 25 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 26 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 27 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         00:10
 28 Carlos Verona (Spa) Orica-BikeExchange
 29 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange
 30 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 31 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:11
 32 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 33 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 34 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 35 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 36 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
 37 José Herrada (Spa) Movistar Team                             00:12
 38 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:13
 39 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 40 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 41 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 42 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 43 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 44 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:14
 45 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 46 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
 49 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 50 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 51 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 52 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 53 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 54 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 55 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 56 Christian Meier (Can) Orica-BikeExchange                     00:16
 57 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
 58 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 59 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
 60 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
 61 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
 62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:20
 63 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 67 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              00:21
 68 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 69 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 70 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 72 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               00:23
 73 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:24
 74 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 75 Christian Knees (Ger) Team Sky                               00:27
 76 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:31
 77 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 78 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       00:32
 79 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              00:34
 80 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 81 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 82 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 83 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 84 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 85 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 86 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 88 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        00:35
 89 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 90 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 91 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 92 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 93 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
 94 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 95 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 96 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 97 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 98 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
 99 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           00:36
100 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
101 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             00:37
102 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      00:39
103 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          00:40
104 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
105 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
106 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
107 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             00:41
108 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    00:43
109 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
110 Daniel Lopez (Spa) Burgos BH                                 00:44
111 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
112 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
113 Igor Merino (Spa) Burgos BH
114 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac                       00:45
115 Arnau Sole (Spa) Burgos BH
116 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH                                 00:48
117 Manuel Sola (Spa) Burgos BH
118 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:50
119 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
120 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
121 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
122 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
123 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
124 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
125 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
126 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          00:52
127 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     00:54
128 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
129 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
130 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
131 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           00:56
132 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Drapac                       01:17
133 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
134 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 01:18
135 Cédric Pineau (Fra) FDJ
136 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
137 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         01:19
138 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            01:20
139 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               01:26
140 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
141 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
142 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
143 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
144 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
145 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                   01:27
146 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                 01:34
147 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               01:43
148 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        01:50
149 Eneko Lizarralde (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
150 Julen Irizar (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
151 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           01:57
152 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     02:10
153 Nicholas Schultz (Aus) Orica-BikeExchange
154 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            02:43
155 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     02:52
156 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        03:12
157 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     04:14

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: