Hugh Carthy w Cannnondale-Drapac

Od przyszłego roku utalentowany brytyjski góral Hugh Carthy (Caja Rural - Seguros RGA) będzie reprezentował barwy Cannondale-Drapac.

22-latek dobre wyniki osiągał już w latach 2012-2013 w barwach Rapha Condor - wygrał między m.in. Tour de Korea. W 2015 roku przeniósł się do hiszpańskiego Caja Rural i od razu w pierwszym sezonie ścigania zajął 9. miejsce w USA Pro Challenge i 9. w Tour du Gévaudan.

Obecny sezon jest dla Brytyjczyka jeszcze lepszy. W marcu wywalczył 9. miejsce w Volta a Catalunya, gdzie rywalizował ze śmietanką WorldTouru. Ponadto wygrał etap i klasyfikację generalną wyścigu Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo. Warto odnotować, że uplasował się na 6.  lokacie w Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika, 8. w Giro dell'Appennino i Gran Premio Miguel Indurain.

Obecnie ściga się na Vuelta a Burgos i wielce prawdopodobne jest, że zobaczymy go na Vuelta a Espana.

Jak informuje Cyclingnews, Hugh Carthy podpisał 2-letni kontrakt z Cannondale-Garmin i będzie pierwszym Brytyjczykiem w składzie dawnego "Garminu" od 2014, kiedy barwy tej ekipy reprezentował David Millar.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: