Roman Kreuziger w Orica BikeExchange

Czech podpisał z australijską drużyną dwuletnią umowę.

30-letni Roman Kreuziger sezony 2017 i 2018 spędzi w barwach australijskiego zespołu Orica-BikeExchange.

To był dla mnie łatwy wybór, podziwiam ambicję tego zespoły. Chcę pomagać młodym zawodnikom w stawianiu kolejnych kroków w Wielkich Tourach. Myślę, że spełnię oczekiwania co do tego oraz mam nadzieję, że wykorzystam szansę, które otrzymam w etapówkach i klasykach

- tłumaczył zadowolony kolarz rozpadającego się zespołu Tinkoff.

Roman Kreuziger to już doświadczony zawodnik. Ma za sobą zwycięstwa w takich wyścigach jak Tour de Romandie (2008), Tour de Suisse (2009), Amstel Gold Race (2013) i Classica San Sebastian (2009). Wygrał także jeden etap Giro d'Italia (2012). Niegdyś świetnie spisywał się w walce o klasyfikacje generalną Grand Tourów - był 5. w Tour de France (2013) i 6. w Giro d'Italia (2012).

W tym roku miał pomagać Alberto Contadorowi na Tour de France, ale Hiszpan przez kraksę został zmuszony do opuszczenia imprezy. Czech przejął rolę lidera i ukończył imprezę na 10. miejscu. Jego zadaniem będzie pomoc młodszym kolegom w tego typu wyścigach, a konkretnie Estebanowi Chavezowi, który zajął 2. miejsce w Giro d'Italia, i Adamowi Yatesowi - zdobywcy białej koszulki i 4. miejsca w ostatnim Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: