Peter Sagan i Maciej Bodnar w grupie Bora-Hansgrohe

Niemiecki zespół potwierdził pierwsze transfery oraz nowego dostawcę sprzętu.

W przyszłym sezonie grupę Bora-Hansgrohe wzmocni mistrz świata Peter Sagan. Razem z 26-letnim Słowakiem z ekipy Tinkoff przejdą jego brat Juraj, Słowacy Michael Kolar i Erik Baska oraz Maciej Bodnar. Kontrakty zostały podpisane na okres trzech lat.

Trzyletnią umowę z Bora podpisał również amerykański Specialized, który zastąpi Argon 18 w roli dostawcy sprzętu.

To dla nas wielki zaszczyt, że możemy powitać najbardziej rozpoznawalnego kolarza w naszym zespole. Staraliśmy się zorganizować dla niego jak najbardziej przyjazne warunki. Myślę, że zaufanie jakim nas Peter obdarzył świadczy o tym jak bardzo się rozwinęliśmy i jak dobrą zdobyliśmy reputację. Jestem bardzo szczęśliwy i przekonany, że razem odniesiemy wielki sukces

- powiedział menadżer drużyny Ralph Denk, u którego Sagan ma otrzymać około 6 mln euro za rok startów.

Denk zapowiedział, że to nie koniec transferów.

Chcemy zbudować zrównoważony zespół na sezon 2017. Oczywiście za sprawą Petera w centrum naszej uwagi znajdą się wyścigi klasyczne, ale zamierzamy też odgrywać niepoślednią rolę w wielkich tourach, dlatego będziemy kontynuować zakupy na rynku

Bora ma być zainteresowana transferem Rafała Majki. Na razie najlepszy góral Tour de France zapewnia, że nie podpisał jeszcze umowy na przyszły sezon.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: