Neff i Schurter najlepsi w Hadleigh Park XCO 2016

Jolanda Neff (Stöckli Pro Team) i Nino Schurter (Scott-Odlo Racing Team) wygrali w Londynie jeden z ostatnich sprawdzianów przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.

Schurter po bardzo wyrównanej walce pokonał o 18 sekund świetnie jadącego Lucę Braidota (Reprezentacja Włoch). 30 sekund za zwycięzcą, na trzecim miejscu, do mety dotarł Matthias Stirnemann (Moebel Marki Team).

Wyścig kobiet zdecydowanie zdominowała 23-letnia Jolanda Neff, która na metę wjechała z ponad trzyminutową przewagą nad drugą Lindą Indergand (Focus Team). Na najniższy stopień podium stanęła Pauline Ferrand-Prevot (Rabobank-Liv), która straciła ponad 6 minut.

W wyścigu juniorek z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Klaudia Bajołek (Scott Eurocycles), która dojechała do mety na 9. miejscu.

Wyścigi cross-country podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro rozegrane zostaną 20 i 21 sierpnia. Schurter i Neff, podobnie jak większość światowej czołówki, nie wezmą już udziału w Pucharze Świata w kanadyjskim Monte Saint Anne (7 sierpnia), a polecą prosto do Brazylii.