PostNord Danmark Rundt 2016: etap 5

Niemiec Phil Bauhaus (Bora-Argon 18) wygrał ostatni etap Wyścigu dookoła Danii. W klasyfikacji generalnej triumfował Duńczyk Michael Valgren (Tinkoff).

Bauhaus pokonał na finiszu Holendra Moreno Hoflanda (Team LottoNL - Jumbo) i Włocha Daniele Bennatiego (Tinkoff).

Valgren, 2. zawodnik tegorocznego Amstel Gold Race, po etapowej wygranej na trzecim etapie utrzymał prowadzenie i na końcowym podium stanął przed dwoma rodakami - Magnusem Cortem Nielsenem (Reprezentacja Danii) i Madsem Würtzem Schmidtem (Virtu Pro Veloconcept).

Wyniki 5. etapu PostNord Danmark Rundt 2016 (2.HC), Karrebæksminde - Frederiksberg (175 km):

  1 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                           3:34:24
  2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  4 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  5 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
  6 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  7 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group
  8 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
  9 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 10 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 12 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark
 13 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 14 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 15 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 16 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 17 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 18 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 20 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
 21 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform
 22 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 23 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 24 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
 25 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 26 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 27 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 28 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 29 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 30 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 32 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 33 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 34 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 35 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 36 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm
 37 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 38 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 39 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 40 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 41 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 43 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm
 45 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 47 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm
 48 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 49 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
 50 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 51 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 52 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 53 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
 54 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 55 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm
 56 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
 57 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
 58 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 59 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 62 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 63 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 64 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 65 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
 66 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform
 67 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 68 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 69 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 70 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 71 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm
 72 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          01:54
 72 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 73 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18                        01:56
 74 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm              01:57
 75 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 76 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 77 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 78 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 79 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
 80 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 81 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 82 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 83 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 84 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 84 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             02:18
 85 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform
 85 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform
 85 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark           03:06
 86 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
 87 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform
 88 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            03:27
 89 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 90 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              04:16
 91 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 92 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         04:18
 93 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 96 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark               07:13
 97 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 08:31
 98 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 99 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
100 Mikkel Frolich Honor? (Den) Team Postnord Danmark
101 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           08:46
102 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm
103 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept
104 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
105 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
106 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
107 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark
108 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform
109 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
110 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk

Klasyfikacja końcowa:

  1 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        16:41:35
  2 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark              00:10
  3 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept             00:57
  4 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              01:21
  5 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      01:22
  6 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          01:33
  7 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  01:41
  8 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      01:42
  9 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    01:44
 10 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             01:46
 11 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:55
 12 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           02:02
 13 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 14 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          02:11
 15 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            02:16
 16 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform                           02:19
 17 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       02:28
 18 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            02:29
 19 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        02:30
 20 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    02:32
 21 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               02:39
 22 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           02:56
 23 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       03:03
 24 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform                  03:07
 25 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         03:38
 26 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           03:39
 27 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               03:40
 28 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept         03:47
 29 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:04
 30 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:14
 31 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 32 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group                   04:17
 33 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      05:05
 34 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        06:20
 35 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      07:12
 36 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             08:01
 37 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              08:09
 38 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       08:20
 39 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm          08:27
 40 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm                  10:23
 41 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark             10:37
 42 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             10:46
 43 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm              11:05
 44 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  11:09
 45 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               11:11
 46 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        11:14
 47 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                            11:15
 48 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept              11:16
 49 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       11:25
 50 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm          11:36
 51 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                11:59
 52 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             12:35
 53 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         12:43
 54 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton                  13:36
 55 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         14:02
 56 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform                    14:46
 57 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm                     14:50
 58 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       15:24
 59 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            15:58
 60 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         16:13
 61 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   16:43
 62 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         17:46
 63 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group                     18:25
 64 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  19:05
 65 Mikkel Frolich Honor? (Den) Team Postnord Danmark            19:58
 66 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm        20:06
 67 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                20:25
 68 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          20:41
 69 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm              20:48
 70 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   20:52
 71 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                21:15
 72 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          22:33
 73 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform                         23:13
 74 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  24:14
 75 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm              24:17
 76 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    25:46
 77 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm         26:01
 78 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            26:10
 79 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept          26:13
 80 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept               27:10
 81 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark                 27:48
 82 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 28:36
 83 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm      29:00
 84 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm                 29:11
 85 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18                        29:43
 86 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm           30:10
 87 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            31:08
 88 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform                 31:21
 89 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform                        33:22
 90 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group                     33:51
 91 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    33:58
 92 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           34:21
 93 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group                  34:35
 94 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark           35:12
 95 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             35:15
 96 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm           35:30
 97 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    36:01
 98 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark                     37:24
 99 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               37:56
100 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        38:18
101 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           38:23
102 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     38:52
103 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              39:32
104 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         40:10
105 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     40:29
106 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           41:37
107 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept               41:48
108 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform                   42:03
109 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark               45:53
110 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                             47:01
111 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 47:49
112 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform                           48:49
113 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk                      49:09
114 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   51:05

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: