PostNord Danmark Rundt 2016: etap 3

Michael Valgren pierwszy przeciął kreskę królewskiego etapu wyścigu dookoła Danii.

Kolarz Tinkoff po ataku na prowadzącym ku mecie podjeździe pokonał Alexandra Kampa (Stölting Service Group) i Marco Marcato (Wanty - Groupe Gobert).

Wyniki 3. etapu PostNord Danmark Rundt 2016 (2.HC), Aabenraa - Vejle (175 km):

  1 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                         4:18:48
  2 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  00:02
  3 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  4 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform
  5 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark              00:06
  6 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            00:12
  7 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           00:13
  8 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
  9 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 10 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:15
 11 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 12 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 14 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 16 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         00:19
 17 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
 18 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 19 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 20 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:23
 21 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            00:26
 22 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:32
 23 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        00:45
 24 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:49
 25 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  01:01
 26 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform
 27 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 28 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 29 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 30 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:10
 31 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 32 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 33 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 34 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 35 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         01:14
 36 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 37 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm      01:18
 38 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       01:23
 39 Mikkel Frolich Honor? (Den) Team Postnord Danmark            01:24
 40 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept          01:25
 41 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 42 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 43 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       01:30
 44 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:32
 45 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm              01:33
 47 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 48 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept              01:40
 49 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform
 50 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
 51 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 52 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark             01:47
 53 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm
 54 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 55 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm          01:50
 56 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         02:12
 57 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                         02:26
 58 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:37
 59 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       03:07
 60 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group                   03:21
 61 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           03:29
 62 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm        04:17
 63 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       04:37
 64 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
 65 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      05:18
 66 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm                 05:38
 67 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept               05:58
 68 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark
 69 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          06:05
 70 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm          06:09
 71 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm         06:11
 72 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm           06:25
 73 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        06:35
 74 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             06:42
 75 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      07:00
 76 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        07:04
 77 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group                     08:07
 78 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 79 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            10:16
 80 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 81 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 82 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 83 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 84 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
 85 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 86 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 87 Soren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 88 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 89 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 90 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
 91 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 92 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 93 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         13:13
 94 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 95 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark               16:03
 96 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 97 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 98 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform
 99 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
100 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
101 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
102 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
103 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
104 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform                           16:05
105 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform
106 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
107 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
108 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
109 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
110 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group
111 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
112 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
113 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
114 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
115 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
116 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept               16:16
117 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   16:50
118 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  16:51
119 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                16:59
120 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
121 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNS Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
DNS Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        12:43:50
  2 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark              00:05
  3 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  00:07
  4 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:09
  5 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform                           00:13
  6 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               00:22
  7 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            00:23
  8 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      00:24
 10 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 11 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:26
 12 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 13 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  00:30
 14 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 15 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 16 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:31
 17 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton            00:37
 18 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        00:56
 19 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept             01:06
 20 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          01:12
 21 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 22 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform
 23 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:21
 24 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 25 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 26 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:36
 27 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       01:41
 28 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:43
 29 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept         01:51
 31 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                         02:37
 32 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:48
 33 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           03:06
 34 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        03:12
 35 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       03:18
 36 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group                   03:29
 37 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              03:56
 38 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm          04:49
 39 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      05:17
 40 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             06:53
 41 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm          07:21
 42 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm              07:47
 43 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm                  07:48
 44 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  08:30
 45 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        08:39
 46 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       08:52
 47 Mikkel Frolich Honor? (Den) Team Postnord Danmark            08:53
 48 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF                            08:54
 49 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept              09:09
 50 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             09:16
 51 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
 52 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         09:38
 53 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                09:52
 54 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         10:27
 55 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 56 Soren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 57 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 58 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 59 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform                    11:56
 60 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm                     11:57
 61 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling                       12:06
 62 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         12:29
 63 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            12:40
 64 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm        14:34
 65 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   14:51
 66 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm         15:39
 67 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   15:47
 68 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         16:12
 69 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          16:22
 70 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group                     17:04
 71 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  17:13
 72 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                17:33
 73 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          17:45
 74 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
 75 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm              18:16
 76 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                19:13
 77 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            19:36
 78 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      20:26
 79 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              21:02
 80 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           21:48
 81 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    21:57
 82 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 83 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm      22:05
 84 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept          22:12
 85 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm              22:20
 86 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept               22:41
 87 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  23:32
 88 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            23:45
 89 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark                 25:24
 90 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 26:22
 91 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 92 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm                 26:25
 93 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark                     26:42
 94 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18                        26:59
 95 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm           27:12
 96 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm                  27:17
 97 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        27:22
 98 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group                     28:54
 99 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform                        29:32
100 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform
101 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept               30:46
102 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             31:01
103 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark           31:03
104 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
105 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group                  31:48
106 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm           32:46
107 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
108 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           33:45
109 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               36:48
110 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                             36:49
111 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark               36:50
112 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
113 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
114 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
115 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     36:52
116 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
117 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform
118 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
119 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
120 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   37:37
121 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              37:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: