Druga odsłona szosowego sezonu 2016 z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów

Od sierpnia zacznie się druga odsłona tegorocznego sezonu szosowego z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Kolarze maja do dyspozycji dwa cykle wyścigów szosowych.

SUPER PRESTIGE to cykl wyścigów szosowych , w których kolejne kategorie startują na dystansach od 25 do 130 km - dopasowanych do wieku. Dla młodszych duchem i ciałem uczestników, którzy przekroczyli czterdziestkę stworzyliśmy kategorię specjalna RED – ta kategoria startuje zawsze na najdłuższym dystansie razem z dwudziesto- i trzydziestolatkami.

FIT RACE to cykl wyścigów szosowych, w których wszystkie kategorie wiekowe startują razem na jednym dystansie liczącym od 50 do 70 km. W tych zawodach można wystartować na dowolnym rowerze.

Inauguracja drugiej części sezonu odbędzie się 7 sierpnia. Tego dnia zawitamy do Góry Kalwarii na znaną już od 5 lat trasę – tym razem wydłużoną o jeden dodatkowy podjazd. Pozwoli to na, jak to ma miejsce w tym sezonie prawie zawsze, start wszystkich uczestników o jednej godzinie. Finisz jest poprzedzony podjazdem – w końcu ścigamy się w „Górze” – a cała baza zwyczajowo zostanie zlokalizowana na ul. Sajny w centrum miasta.

Tydzień później – niedziela 14 sierpnia - spotkamy się w Mszczonowie. Bez wątpienia to jedna z najciekawszych tegorocznych tras – znacznie zmieniona w stosunku do lat poprzednich. Baza zawodów zlokalizowana będzie na terenie zespołu basenów TERMY MSZCZONÓW , co pozwoli na schłodzenie się po wysiłku. Sama trasa prowadzi szosami na południe od Mszczonowa. Finisz znajduje się na runku, w samym centrum miasta, z dojazdem wąskimi i krętymi uliczkami, co preferuje lepszych technicznie zawodników.

Po emocjach związanych ze ściganiem się w Mszczonowie i Górze Kalwarii – przeniesiemy się nad Zalew Zegrzyński do Serocka. W tym miejscu zagościmy po raz pierwszy. Spotkanie 21 sierpnia w miejscowości z pięknym jeziorem i okolicznymi lasami przez które poprowadzona jest 20-to kilometrowa runda – jak ulał pasuje do wakacyjnych klimatów sierpnia. Baza zlokalizowana jest na terenie szkoły przy ul. Pułtuskiej w centrum miasta. Podczas tej edycji zorganizujemy Pierwsze Mistrzostwa Polski Branży IT.

Dalej już z górki, a właściwie trochę pod - 28 sierpnia ŻTC zaprasza po raz pierwszy do Białej Rawskiej, gdzie mile pofałdowana trasa będzie, mam nadzieję, dużą atrakcją. Także baza zlokalizowana na terenie OSIR-u – Rodzinnego Parku Rozrywki przy ul. Jana Pawła II w Białej Rawskiej pozwoli na zachowanie klimatów kończących się wakacji. Pogoda na pewno pozwoli, a gościnne lokalne Władze już zapraszają do kąpieliska miejskiego znajdującego się na terenie Parku. Start ostry nastąpi z bazy zawodów gdzie także zafiniszujemy.

Sezon wyścigów SUPER PRESTIGE i FIT RACE kończymy tradycyjnym finałem w Żyrardowie. Pierwsza niedziela 4 września – teren gościnnego ośrodka AQUA ŻYRARDÓW przy ul. Jodłowskiego jest tradycyjnym miejscem bazy naszych ostatnich tegorocznych zawodów. Natomiast przygotowana trasa została zupełnie zmieniona i zamiast 11 kilometrowej rundy pojedziemy po 25 kilometrowej pętli ze startem i metą w bazie zawodów. Ranga wyścigu – PUCHAR POSLKI MASTERS przyciągną czołówkę kolarzy mastersów i amatorów. Przed zmaganiami kolarzy – już po raz trzeci – zaprezentują się biegacze uczestnicy w biegu ulicznego ŻYRARDÓW W BIEGU.

Finałowa edycja jest jedną z imprez wspierających obchody 100-lat Żyrardowa i 20 lat Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów. Jak na tak szacowny finał przystało imprezę zakończymy uroczystą dekoracja zwycięzców – poza tradycyjnymi pucharami i nagrodami rzeczowymi wśród zwycięzców w kategoriach cyklu SUPER PRESTIGE rozlosujemy nagrodę główną cyklu - TYGODNIOWY POBYT W 4-OSOBOWYM APARTAMENCIE w Zakopanem. Taką samą nagrodę rozlosujemy wśród zwycięzców cyklu FIT RACE. Obecni na miejscu uczestnicy tegorocznego ŻTC BIKE RACE wezmą udział w losowaniu bonów DOBRYCH SKLEPÓW ROWEROWYCH.

Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.ztc.pl

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: